Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Pocketbook Basic Touch 624 неактивен тъч след ъпдейт на фирмуеър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един Pocketbook Basic Touch 624, който датира от 2014-2015г и почти не е ползван (подарък на приятелката ми). Преди няколко дни реших да го подкарам и му инсталирах най-новия фирмуеър (голяма грешка) през Wi-fi (v.4.4.1740 от 2016г). Преди това си беше с фабричния (някакъв от 2014г), с който работеше безупречно. След инсталацията тъча спря да работи. Всичко останало работи - диспей, бутони, включително съхранените книги отпреди това. Опитах да му инсталирам по-стара версия, която свалих от руски форум и я качих на вътрешната памет (спрямо инструкциите на производителя). Уви, устройстовото изобщо не я разпознава и си инсталира отново бъгавата последна версия. Интересното е, че след това като свържа отново вътрешната памет през четец с компютъра, файлът с ъпдейта, който съм качил е изчезнал и на негово място приоритетно се връща файла с ъпдейта от последната версия (сваления през Wi-fi). Някой сблъсквал ли се е с такава чудесия и има ли оправия?

IMG_20201219_114758.jpg

IMG_20201219_120614.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност могло да се оправи. Минах през "ада", но стана. Оказа се, че вътрешната памет, явяваща се 4GB micro SD карта, е умряла (read-only). В помощта на няколко международни форума успях да сложа нова карта и да вкарам серийния ѝ номер в оригиналния софтуер (който е заключен по сериен нормер на карта).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам за тебе, преди 6 години го ядах подобен, но тогава нито имах време нито желание да се занимавам по-сериозно с проблема.

2014г PoketBook 614 (Basic 2) след ъпдейт на софтуера вдигна някаква много странна грешка за някакво напрежение и се върна заводската си версия която е по ранна дори от версията с която го купих. И от нея версия повече не можах да го вдигна на по-нова. След две седмици имейли с поддръжката стигнаха до извода, че нещо се било скапало щото съм бил пуснал ъпдейта без да е напълно заредена батерията и трябва да го занеса в сервиз. Заводската версия е с гадни шрифтове, иначе си работи без проблеми и се отказах изобщо да го правям. Някой ден като имам повече време може и да му дойде реда и на него.

2014-12-03-038.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2020 г. в 19:24, ined написа:

Много се радвам за тебе, преди 6 години го ядах подобен, но тогава нито имах време нито желание да се занимавам по-сериозно с проблема.

2014г PoketBook 614 (Basic 2) след ъпдейт на софтуера вдигна някаква много странна грешка за някакво напрежение и се върна заводската си версия която е по ранна дори от версията с която го купих. И от нея версия повече не можах да го вдигна на по-нова. След две седмици имейли с поддръжката стигнаха до извода, че нещо се било скапало щото съм бил пуснал ъпдейта без да е напълно заредена батерията и трябва да го занеса в сервиз. Заводската версия е с гадни шрифтове, иначе си работи без проблеми и се отказах изобщо да го правям. Някой ден като имам повече време може и да му дойде реда и на него.

2014-12-03-038.jpg

Щом работи и не създава проблеми, аз не бих го бъзикал. :) Иначе, да, по инструкция не се препоръчва да се ъпдейтва ако батерията е под 3.9V

Ако не си пробвал с последната версия от сайта, може да пробваш. Не виждам какво може да му стане. 

https://pocketbook.ru/support/

Руководство пользователя v.5.17.964
Скачать →

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам и тоя съм го теглил 2017г ама не е станало, докато още работи батерията май няма да я разбутвам книгата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване