Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да свържа субуфер към колата

Препоръчан отговор

Здравейте. Извинявайте за т*пия въпрос, но как да си свържа субуфера към колата. Субуфера е от DVD 150W. Излизат просто 2 кабела отзад мисля, че са плюс и минус. Субуфера е като на снимката. Благодаря предварително. 

Screenshot_20201219_221030.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти усилвател, като за начало. А най-добре си отиди до някой, който връзва музика за коли(car audio). Плати си и си свиркай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че не ми трябва усилвател. 8 ома е 150W.  Активен субуфер е.

Ако свържа плюса от задна дясна колона и минус от задна лява ще свири ли? Или и плюс и минус трябва да са от 1 колона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих си правил експерименти, където не знаем какво се случва. Може и да стане лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току-що, Eclipse2G написа:

Аз не бих си правил експерименти, където не знаем какво се случва. Може и да стане лошо.

Ами, затова питам :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една опел корса с такъв субуфер(от двд) преди време. И сега реших и аз да сложа. Обаче не знам как се връзва към колата.

току-що, The Negative One написа:

За каква кола става въпрос и какъв е плеъра вътре?Тва като за начало

mazda 323f ba 1995. Има плеър jvc kd r469

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Denis_S написа:

Мисля, че не ми трябва усилвател.

Трябва ти.

преди 14 минути, Denis_S написа:

Активен субуфер е

Не е - поне този от снимката

преди 14 минути, Denis_S написа:

Ако свържа плюса от задна дясна колона и минус от задна лява ще свири ли? Или и плюс и минус трябва да са от 1 колона

Нито едното, нито другото. Виж, в Перник, може и да правят подобни "схеми" :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NewRedDragon написа:

Не е - поне този от снимката

този на снимката е примерен. ей сега ще ви го снимам :D 

преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Трябва ти

ами корслето което видях нямаше усилвател и си дънеше.

IMG_20201219_224041.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

И този, който си снимал, не е активен.

Добре няма ли как да тръгне без усилвател? 

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Не че се вижда моделът на снимката, де ... :(

lg sh33su-w

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Denis_S написа:

Мисля, че не ми трябва усилвател. 8 ома е 150W.  Активен субуфер е.

Субуфера е пасивен и е нужен нискочестотен усилвател .

преди 25 минути, Denis_S написа:

Ако свържа плюса от задна дясна колона и минус от задна лява ще свири ли? 

Не, ще изгори крайното стъпало.

преди 27 минути, Denis_S написа:

Или и плюс и минус трябва да са от 1 колона.

Трябва да бъде свързан към нискочестотен усилвател с филтър  50- 250Hz за целта .

преди 1 минута, Denis_S написа:

Добре няма ли как да тръгне без усилвател? 

Не, няма .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Google този модел е останал от такова домашно кино:

MjBlYjA3YTY4NDNjZjM0NTdjYTU1ZTg3YTNkNjg2

Усилвателят му е вграден във възпроизвеждащото устройство, а не в "буфера". 

Така че, ако искаш да го слагаш в кола, ти трябва допълнителен усилвател, съобразен като параметри.

Но според мен цялата идея е тъпа. От акустична гледна точка колата е една голяма тенекиена кутия, в която някакъв гърмящ бас само може да обезобрази звука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Субуфера е пасивен и е нужен нискочестотен усилвател.

Благодаря, явно съм бил в грешка. Случва се.

преди 2 минути, FusE написа:

Трябва да бъде свързан към нискочестотен усилвател с филтър  50- 250Hz за целта .

Гледах да не давам пари.. то :D и сложно ли се свързва с усилвател като е? Схемата каква е

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Според Google този модел е останал от такова домашно кино:

MjBlYjA3YTY4NDNjZjM0NTdjYTU1ZTg3YTNkNjg2

Усилвателят му е вграден във възпроизвеждащото устройство, а не в "буфера". 

Така че, ако искаш да го слагаш в кола, ти трябва допълнителен усилвател, съобразен като параметри.

Но според мен цялата идея е тъпа. От акустична гледна точка колата е една голяма тенекиена кутия, в която някакъв гърмящ бас само може да обезобрази звука.

Да, такова е домашното кино. Просто искам повече бас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Denis_S написа:

Гледах да не давам пари.. то :D и сложно ли се свързва с усилвател като е? Схемата каква е

Схемата е следната, взема се аудио сигнал от плейъра( чинчовете) , настройва се честотния срез от филтъра, настройва се нивото на входния сигнал, свързва се субуфера към изхода на усилвателя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Схемата е следната, взема се аудио сигнал от плейъра( чинчовете) , настройва се честотния срез от филтъра, настройва се нивото на входния сигнал, свързва се субуфера към изхода на усилвателя.

Ясно, а каква е схемата когато субуфера е активен и не му трябва усилвател?

преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

Малко подробно показване на процедурата, но все пак си е вярно.

Благодаря. Ще го видя. 

Въобще става ли тая схема, която ви казах по-рано като се свърже към задните колони. При активен субуфер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Denis_S написа:

Ясно, а каква е схемата когато субуфера е активен и не му трябва усилвател?

Същата когато е за авто аудио, при домашните субуфери усилвателя е в кутията на субуфера с изведени на гърба ниво и честотен срез.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Същата когато е за авто аудио, при домашните субуфери усилвателя е в кутията на субуфера с изведени на гърба ниво и честотен срез.

Ясно. Благодаря на всички за бързото съдействие! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравете за задните високоговорители изобщо. Нищо няма да свързвате към тях(освен високочестотни "пищялки" ако искате).

Иска захранване от акумулатора (за по-ниска мощност може и да не е 2x10 квадрата проводници). Може и по 6 да са. Предпазител задължително!

Ремоутът отговаря за включването и изключването на усилвателят(свързва се към плеърът). Музикалният сигнал и той се взима от плеърът (ако има отделни изходи за субуфер още по-добре).

С малко познания (схеми от нета) и инструменти човек може и сам да си го направи, но не е за зимата ако нямате гараж. Има малко или много разглобяване за прекарването на кабелите и не е приятно зимата час-два навън клекнал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване