Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с китайска мултимедия

Виж решението Разрешен от RudeBoy,

Препоръчан отговор

Здравейте имам от няколко месеца на колата китайска мултимедия,но от няколко дена полудя.След като запаля колата тръгва и всичко е ок,след малко започва страшно бучене и трябва да дам mute за да спре,дори като намаля докрай не спира страшното бучене.След като изгася колата или дам на mute за няколко минути и пусна пак всичко е ок за една две минути и пак започва бученето.Незнам какво може да му е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То отговора си е в заглавието "китайска мултимедия". Ама явно е китайска от евтините. Веднъж има смущения, веднъж няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав,че китайските са боклуци е ясно,но тука имам чувството че като се стопли нещо и започва бръмченето,като спра звука изглежда изтива и се оправя докато пак не се стопли,но какво може да е имам съмнение за чипа на крайното стъпало,който е зелепен с термопаста за охладителя но не съм сигурен и ако всема външен усилвател и този вградения да не се товари дали ще се оправи,бях разкачил колоните и бях оставил само една и тогава не правеше проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, LiquidSnake написа:

А защо в началото като запаля около 5 мин всичко е ок и като бях с оригиналното радио го нямах този проблем

Възможно е да има повреда в крайнито стъпало . 

преди 4 часа, LiquidSnake написа:

имам съмнение за чипа на крайното стъпало,който е зелепен с термопаста за охладителя но не съм сигурен и ако всема външен усилвател и този вградения да не се товари дали ще се оправи,бях разкачил колоните и бях оставил само една и тогава не правеше проблеми.

При дефектирал ИС трябва са се отстрани и замени ,защото освен че загрява има доста по висока консумация на ток от работата му в изправен режим. До такова дефектиране на ИС се стига при паралнлно свързване на няколко броя високоговорители с нисък импеданс или когато охлаждането е недостатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, LiquidSnake написа:

А защо в началото като запаля около 5 мин всичко е ок и като бях с оригиналното радио го нямах този проблем

Това, което написах, беше просто предположение за вероятен причинител на проблема. Може да е и нещо друго. Все пак, никой в този форум не знае какво и как е свързвано в колата ти. Единствената информация, която си дал, е "китайска мултимедия" . Ами - не говори много.

Кой ти я е свързвал в колата- квалифициран майстор, или аверите от квартала?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми те буксите са plug & play става дума за мерцедес w203 а мултимедията е за модела и всичко по буксите съвпада,което не съвпада е с преходни букси и просто няма къде да се сбърка има и 2 кабела които са CAM ,в интерес на истината свързаха ми я в сервиз за аудиотехника но бях там и видях как става.След като ми я свърза човека ми работи управлението на мултимедията от волана и се пуска и гаси след като запаля и загася колата.И всичко си работеше нормално в интерес на истината в началото ,но след няколко дена започнаха проблемите ,открих че 4 от 5 колони ми са заминали и ги свалих и дадох за ремонт пак при тях,отремонтираха ги и сега работят но това ужасно бръмчене стана още по силно и още по-бързо се появява отпреди.

Ето това е мултимедията,всичко и работи перфектно само този отвратителен шум който се получава след около 5 мин работа,без значение на радио ли е или mp3 или клип,като намалям не се променя нищо бръмченето си е все така силно само като дам на MUTE спира и ако го оставя така без звук 10 минути и като пусна звука е добре и след няколко минути пак започва да бръмчи.

A марката е JOYING и в сервиза ми казаха че е сполучлива китайка.

71oBGJnprKL._AC_SL1000_.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, LiquidSnake написа:

Питай руснаците, имат цяла тема за тая медия.

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=910575&

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, LiquidSnake написа:

Ми те буксите са plug & play ..... и всичко по буксите съвпада, което не съвпада е с преходни букси

Ми те и моите букси на аудиосистемата са plug&play, ама отзад на компютъра съм сложил преходник от стерео жак към чинчове, и като посритам леко кутията, и не прави хубав контакт, и се чува точно такъв "брум", какъвто описваш.

Напълно възможно е също да има повреда в някоя ИС, както предполага колегата FusE . Или пък просто да е некачествена, и като позагрее, да не работи както трябва. А може и просто товарът да не е съобразен с възможностите ѝ - да я караш да захранва прекалено мощни колони, или пък несъвпадащи по импеданс. Или нещо друго ...

Аз затова те питам дали сам си си свързвал нещата, или имаш добър майстор. Защото диагностика на техника не може да се прави във форум, от разстояние, само по описание на проблема. Понякога може да има различни причини за появата на един и същ дефект. Трябва някой, който разбира, да погледне, да пипне, да замери ... 

преди 2 часа, LiquidSnake написа:

Да, ама друг път. Това е някакъв евтин боклук. Сполучливите китайки нямат слот за DVD, и не са с дърта версия на Android :cool: . Май нещо те мотаят в сервиза ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не аз не съм я купил от този сервиз който ми я слага,версията е дърта защото го купих доста евтино и за такива пари и това е много😂 колоните са оригиналните на колата но отремонтирани и работят,сега поръчах един чип TDA 7388 ще го сменя и ще видя какво ще стане и ще пиша.Благодаря на всички за мненията.Весела Коледа на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, LiquidSnake написа:

сега поръчах един чип TDA 7388 ще го сменя и ще видя какво ще стане и ще пиша.

Някой който разбира насочи ли те или.......?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, LiquidSnake написа:

сега поръчах един чип TDA 7388 ще го сменя и ще видя какво ще стане и ще пиша.Благодаря на всички за мненията.Весела Коледа на всички.

Без нужните познания ,качествен поялник с мощност не по висока от 40W и помпа се рискува увреждане на платката и новата ИС. Смяната на ИС е добре да бъде направена от човек който разбира ,да направи преглед на охлаждането и контактуването на ИС с радиатора правилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване