Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Камера за кола, която да записва само при движение

Препоръчан отговор

Добър ден,

Търся камера за кола (ако съществува такава), чиято основна цел ще бъде да записва при движение (това е основното, което се търси в нея). Т.е. при паркирана кола, да отчита движение и да записва (т.е. класическия видео регистратор май не ми върши работа в случая). Добре би било да се справя приемливо и на тъмно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Класiческия видео регистратор би ти свърши чудесна работа според мен. Те работят на принципа при запълване на картата памет, започва да трие първото видео, което е записано да речем преди 2 часа. Нарича се LOOP RECORDING. На моя регистратор съм направил така, че всяко отделно видео да е по 3 мин., което е горе долу около 300 МБ. Ако картата ти е 64 ГБ. имаш последния 1 час на запис. Напълни ли се, започва да трие първото видео от 3 мин., след това следващите и т.н. и т.н. По този начин си сигурен, че винаги имаш последния един час на запис. 

преди 11 минути, Петър Ангелов написа:

при паркирана кола, да отчита движение и да записва

Явно искаш, когато колата ти е паркирана и пред нея нещо мръдне, тя да започне да записва. То тогава трябва да активираш функцията Motion Detection. Разгледай и си купи хубав регистратор и мисля, че ще стане работата, ако съм те разбрал правилно какво искаш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ostavime написа:

Явно искаш, когато колата ти е паркирана и пред нея нещо мръдне, тя да започне да записва. То тогава трябва да активираш функцията Motion Detection. Разгледай и си купи хубав регистратор и мисля, че ще стане работата, ако съм те разбрал правилно какво искаш. 

По-скоро разбрах, че иска - когато автомобила се движи - само тогава да записва!
Нещо като „комбинация между видео регистратор и GPS тракер“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

По-скоро разбрах, че иска - когато автомобила се движи - само тогава да записва!

То и най-простия видео регистратор от 20 лв. прави точно това. Палиш колата и той се включва автоматично, респективно започва да записва. Гасиш колата и той спира да записва. 

Или ти имаш предвид, когато е просто запалена на място, но не е в движение, да не записва? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, ostavime написа:

Класiческия видео регистратор би ти свърши чудесна работа според мен. Те работят на принципа при запълване на картата памет, започва да трие първото видео, което е записано да речем преди 2 часа. Нарича се LOOP RECORDING. На моя регистратор съм направил така, че всяко отделно видео да е по 3 мин., което е горе долу около 300 МБ. Ако картата ти е 64 ГБ. имаш последния 1 час на запис. Напълни ли се, започва да трие първото видео от 3 мин., след това следващите и т.н. и т.н. По този начин си сигурен, че винаги имаш последния един час на запис. 

Да, правилно си ме разбрал. А би ли препоръчал някакви марки? Че те са прекалено много на пазара и да...мога да взема да гледам ревюта, ама така мога да карам с дни.

преди 3 минути, jhoro написа:

Не, не си ме разбрал правилно - трябва ми камера, която да записва само при движение и при спряла кола (класическата функция на видеорегистратора, да записва при движение не ми е нужна).

То и най-простия видео регистратор от 20 лв. прави точно това. Палиш колата и той се включва автоматично, респективно започва да записва. Гасиш колата и той спира да записва. 

Или ти имаш предвид, когато е просто запалена на място, но не е в движение, да не записва? 

Не, става въпрос за паркирана кола (изключен двигател) - трябва ми камера, която да записва при движение около колата, нищо друго.

Редактирано от Петър Ангелов (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Петър Ангелов написа:

Да, правилно си ме разбрал. А би ли препоръчал някакви марки? Че те са прекалено много на пазара и да...мога да взема да гледам ревюта, ама така мога да карам с дни.

Не, не си ме разбрал правилно - трябва ми камера, която да записва само при движение и при спряла кола (класическата функция на видеорегистратора, да записва при движение не ми е нужна).

Според мен това е перфектно решение. 

https://dualsim.bg/magazin/70mai-dash-cam-pro/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ostavime написа:

Според мен това е перфектно решение. 

https://dualsim.bg/magazin/70mai-dash-cam-pro/

Струва ми се скъпичко.

Особено това - „Сигнал в реално време ви предупреждава, когато се отдалечавате от лентата или когато има опасност да ударите друго превозно средство отпред.“ За тези неща си има преден парктроник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Струва ми се скъпичко.

Особено това - „Сигнал в реално време ви предупреждава, когато се отдалечавате от лентата или когато има опасност да ударите друго превозно средство отпред.“ За тези неща си има преден парктроник!

150 лв. скъпичко?!? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

150 лв. скъпичко?!? 

150 лв. са си 150 лв.! Има доста по-евтини - ти сам ги спомена.

Изобщо не виждам сми от подобна екстра - за разлика от „активен парктроник“ (с екран, показващ траекторията, препятствията и прочие).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Петър Ангелов написа:

Не, става въпрос за паркирана кола (изключен двигател) - трябва ми камера, която да записва при движение около колата, нищо друго.

Да, разбрал съм те правилно и съм дал някакво решение. Според мен е настина добро. Съотношението цена/качество няма кой да го бие. Все пак избора е твой. Разгледай и сам прецени. Аз ползвам такова. 

преди 1 минута, jhoro написа:

150 лв. са си 150 лв.! Има доста по-евтини - ти сам ги спомена.

Изобщо не виждам сми от подобна екстра - за разлика от „активен парктроник“ (с екран, показващ траекторията, препятствията и прочие).

Нещо бъркаш нещата ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам този видеорегистратор.Има тази функция, но не я ползвам.Купен е преди 4-5 години, заедно с карта 64Гб излезе към 130лв.Вече не се предлага.Има GPS и G сензор.Ама теб това май не ти трябва.

https://www.aliexpress.com/item/32674482049.html

Трябва да решиш дали искаш да записва само напред или и назад.Има такива с две камери.Определяш си бюджет и търсиш.Освен това трябва да намериш как да е захранен постоянно при паркиран автомобил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, ostavime написа:

Нещо бъркаш нещата ;) 

Ами обясни де - аз съм „новак“ в тази област!

преди 18 минути, ivan_pop написа:

Освен това трябва да намериш как да е захранен постоянно при паркиран автомобил.

Това не е сложно - има кръгове, които не отпадат, при махане на контактния ключ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Аз ползвам този видеорегистратор.Има тази функция, но не я ползвам.Купен е преди 4-5 години, заедно с карта 64Гб излезе към 130лв.Вече не се предлага.Има GPS и G сензор.Ама теб това май не ти трябва.

https://www.aliexpress.com/item/32674482049.html

Трябва да решиш дали искаш да записва само напред или и назад.Има такива с две камери.Определяш си бюджет и търсиш.Освен това трябва да намериш как да е захранен постоянно при паркиран автомобил.

Предполагам някой power bank би решил проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Ангелов написа:

Предполагам някой power bank би решил проблема.

Странна идея!!!
Имаш 50-63-75 хиляден mAh-ов „power bank“ - под капака, а искаш да слагаш втори???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Странна идея!!!
Имаш 50-63-75 хиляден mAh-ов „power bank“ - под капака, а искаш да слагаш втори???
За да накарам този, който е в колата да подава ток на камерата при изключен двигател сигурно ще е свързано с някакви гимнастики с бъзикане на тоците на колата. Докато с power bank-а е бързо и чисто. Или греша?

Редактирано от Петър Ангелов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да накарам този, който е в колата да подава ток на камерата при изключен двигател сигурно ще е свързано с някакви гимнастики с бъзикане в тоците на колата. Докато с power bank-а е бързо и чисто. Или греша?

Не си сигурен - затова грешиш!

преди 1 час, jhoro написа:

Това не е сложно - има кръгове, които не отпадат, при махане на контактния ключ.

Елементарен пример - ако включиш „аварийните светлини“ и извадиш контактния ключ - какво става?

Колкото до „бъзикане в тоците“ - тези неща, не се правят в гаража или на паркинга, пред блока. Правят се в сервиз!
От много години, на моите коли „собственоръчно“, само наливам гориво. И то - ако бензиностанцията е на самообслужване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, затова по-добрия вариант ще е с power bank. Сервиза няма кой да го плати - става въпрос за служебна кола на мой приятел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, затова по-добрия вариант ще е с power bank. Сервиза няма кой да го плати - става въпрос за служебна кола на мой приятел.

Това верно ли го мислиш???

Да плати? Все едно става дума за „основен ремонт“! Нали цялата работа е, да се „пусне“ един проводник - от таблото (от предпазител, който не зависи от контактния ключ) до регистратора.
Не мога да коментирам конкретни цени, но едва ли ще е много.

А щом е служебно ауто - как ще сложи регистратора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По нормалния начин - с лепенка. :) Въпросът е, че камерата ще я купи с лични средства (фирмата пари за това няма да му даде). Колата я кара той през 90% от времето. Но фирмата едва ли ще се съгласи да се правят разни неща по нея от такова естество (иде реч за все още гаранционен, лизингов автомобил).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петър Ангелов написа:

По нормалния начин - с лепенка. :) Въпросът е, че камерата ще я купи с лични средства (фирмата пари за това няма да му даде). Колата я кара той през 90% от времето. Но фирмата едва ли ще се съгласи да се правят разни неща по нея от такова естество (иде реч за все още гаранционен, лизингов автомобил).

Не питах - „как ще я закрепи“, а дали от фирмата ще са съгласни!

Не си казал марка, модел ... но при много коли - втората запалка е захранена постоянно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, dkt написа:

Изобщо не е зле... но при мен постоянно губи връзка с GPS модула. 

Или моята е дефектна, или си е проблем на самата серия - има прекалено голяма хлабина между камерата и GPS-а и пластините не опират много добре.

На моя видеорегистратор GPS модула/антената е външна.Свързва се с кабел с регистратора и нямам такива проблеми.

А относно захранването, в сервиз може да се направи много елегантно и ще е в пъти по-евтино от видеорегистратора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ivan_pop написа:

А относно захранването, в сервиз може да се направи много елегантно и ще е в пъти по-евтино от видеорегистратора.

Това се опитах да обясня!

Колкото до реакцията на собственика (фирмата) - ако мислят - сами ще сложат видеорегистратор!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, dkt написа:

Друг недостатък е малкото автономна работа на батерията.... 

Според мен целта на батерията е да може да си пази настройките и да може да му правиш настройки докато го държиш в ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване