Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация с възможност за копаене на крипто

Препоръчан отговор

Здравейте, водим тук един диалог, така или иначе ще се прави конфигурация, какви са възможностите да се вземе видеокарта способна да копае някакви валути? Примерно gtx 2060 или 1660 super. Моля ви за някакви конфигурации според описаното до тук. Видеокартата може и да е друга, но да може да се копае.  А дали примерно в ардес ще могат да я направят, как е въпроса с наличностите. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво по-точно ще копаете?
Щото ако ще се пробвате на биткойн да ви кажа че хората цели цехове пълнят със системи, крадът ток и пак не могат да вържат нещо като като хората а вие с една машина сте тръгнали. Също тока сметнахте ли го.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

И какво по-точно ще копаете?
Щото ако ще се пробвате на биткойн да ви кажа че хората цели цехове пълнят със системи, крадът ток и пак не могат да вържат нещо като като хората а вие с една машина сте тръгнали. Също тока сметнахте ли го.

Може да пробваме етериум може и биткойн да пробваме, но идеята е там, че конфигурацията ще се прави така или иначе, имаш предвид, че като го ползвам и след това като го оставям пуснат няма да излиза сметка ли? Не сме го смятали честно казано. Някъде гледахме, че за месец еди коя си система можела да копае еди колко си сума пари, не знам дали е вярно или гледат да си пробутат видеокартите... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради *******  като тебе си купих RTX 3070 за 1300 лв вместо RTX 3080 за 1600 защото цената на RTX 3080 беше 2400. Сега вече и RTX 3070 няма и варят за по 1800 в olx-а.

Дано цената на тоя фалш коин да падне на 100 лв и като всички вие фалирате едновременно ще си ъпгрейдна на rtx 3090

Прецакахте целия пазар защото си мислите че 3 долара на ден за 900 долара карта е печалба. Докато станеш на печалба биткоина ще падне и никоган яма да си на печалба

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря ти за епитета с който отваряш монолога, но ако се зачетеш пич - нямам копачка и това, което ще правя няма да го считам за такава. Това което искам да направя е  способна машина за да ми върши работа и за разпускане, но понеже цените са високи както ти описа, може странично да пускам да копае за да си оправдая до някъде средствата. Ако ще ти олекне, забрави за частта с криптото, просто препоръчай някъква конфигурация, с една идея добра видеокарта ( идея е да се използват два монитора, не знам нещо специфично има ли в дъното или не), ако нямаш препоръки- пропусни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти конфигурация за копаене

https://www.mediapool.bg/ferma-za-kriptovaluta-kradyala-na-chas-tok-kolkoto-za-5-domakinstva-mesechno-news315751.html

и както виждаш са вързани незаконно към електрическата мрежа инак няма далавера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка съвременна геймърска конфигурация може да копае когато не играеш.

Но не следя добиви коя е изгодна и коя колко вади та ... харесай си видео карта ако изобщо може да намериш и с нея ще ти се изгради конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, caileb.mathayus написа:

Заради тъпанари като тебе си купих RTX 3070 за 1300 лв вместо RTX 3080 за 1600 защото цената на RTX 3080 беше 2400. Сега вече и RTX 3070 няма и варят за по 1800 в olx-а.

Дано цената на тоя фалш коин да падне на 100 лв и като всички вие фалирате едновременно ще си ъпгрейдна на rtx 3090

Прецакахте целия пазар защото си мислите че 3 долара на ден за 900 долара карта е печалба. Докато станеш на печалба биткоина ще падне и никоган яма да си на печалба

Човека си взема компютър за игри, не за копаене, така че не виждам проблем? А и за каквото и да го взема, парите са си негови. Вярно е, че много хора, заради тези крипто валути, изкупуват всички видеокарти, но какво да се прави. И аз исках нова видеокарта, ама ще почакам, че на тези цени...

@tigid в момента няма смисъл да се купува нищо, то нито наличности има, нито цените са оправдани. В края на февруари ще излиза RTX 3060 (без Ti и с 12 GB VRAM), на стартова цена $329. Така че към началото-края на март, ако и нея не я изкупуват масово, може да се уредим с нещо на по-добра цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Човека си взема компютър за игри, не за копаене, така че не виждам проблем? А и за каквото и да го взема, парите са си негови. Вярно е, че много хора, заради тези крипто валути, изкупуват всички видеокарти, но какво да се прави. И аз исках нова видеокарта, ама ще почакам, че на тези цени...

@tigid в момента няма смисъл да се купува нищо, то нито наличности има, нито цените са оправдани. В края на февруари ще излиза RTX 3060 (без Ti и с 12 GB VRAM), на стартова цена $329. Така че към началото-края на март, ако и нея не я изкупуват масово, може да се уредим с нещо на по-добра цена.

Благодаря ти за инфото, гледах некви клипове из тубата, хората са доста песимистични не знам дали с право, но доста от прогнозите са - завишени цени още месеци.. А сега и с тия взривове на крипто, ботове изкупували картите не знам си какво.. Дано не са прави, но не знам ако тръгна да чакам дали няма пък да си остана с чакането

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се играе и нямаш машина не си струва месеци чакане.

Ако имаш машина и за сега става но просто искаш да ъпгрейтнеш си струва да почакаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, tigid написа:

Може да пробваме етериум може и биткойн да пробваме, но идеята е там, че конфигурацията ще се прави така или иначе, имаш предвид, че като го ползвам и след това като го оставям пуснат няма да излиза сметка ли? Не сме го смятали честно казано. Някъде гледахме, че за месец еди коя си система можела да копае еди колко си сума пари, не знам дали е вярно или гледат да си пробутат видеокартите... 

За етериума по-добра работа ще ти свърши RX580 с 8ГБ RAM (една или повече) която е и по-евтина от нвидиите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново съм аз... Да попитам нещо по темата, но леко странично - гледах в емаг тези ссд-та - https://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-seagate-barracuda-q1-960gb-2-5-sata-iii-za960cv1a001/pd/DY8GKYMBM/?ref=prod_CMP-26852_4142_44630 и другия 480ГБ. Въпроса е какво мислите за цената и скоростта? Благодарско

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късмет с копаенето с домашен комп. В най-добрия случай едвам, едвам ще си покриете разходите за ток

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване