Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, Имам проблеми с клавиатурите, които ме мъчат от доста време и днес реших най накрая да потърся помощ. Ето ги и тях:

1. Безжични клавиатури DELUX (най-евтините). Сменихме всички клавиатури на работа с такива, но сега ако езика на компютъра е български и натисна " . " от Numpad-a ми излиза " , ".  В програмата запетаята не я разчита като точка и ми закръгля знаците, което е адски неудобно и редовно се връщам да поправям.

1. Лаптоп закупен от чужбина. Когато използвам калкулатора, трябва задължително да използвам " , " . Ако използвам " . "  - точка, не въвежда никакъв символ. 

Има ли възможност да се редактират бутоните или да се изтеглят други пакети с езици и да ми спрат мъките. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bcityb написа:

" . " от Numpad-a ми излиза " , ".

Това зависи от настройките тук:

image.png.3cea82b567f9b683c02f46c8c6534895.png

Успех!

п.п. При числата няма точка или запетайка, а разграничаване на цялата част от дробната изписана по определен начин. Примерно 1 + 1/4 ... ;) = 1.25 или 1,25 ... = С натискането на клавиш се извежда символа за разделяне на реалното число. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Похвала за шефа ви. Браво най евтините клавиатури -те явно не говорят български. 

От тук трябва да се коригира лесно. https://gate2home.com/Bulgarian-Keyboard

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bcityb написа:

1. Лаптоп закупен от чужбина. Когато използвам калкулатора, трябва задължително да използвам " , " . Ако използвам " . "  - точка, не въвежда никакъв символ. 

Вариант е при въвеждане на числа да се превключва на US и така да се въвде десетичната точка. Защото съм срещал проблеми при заместването, показано от @dioib. Да, работи добре, но на места е проблем - примерно в excel таблици

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, цър-вул написа:

excel таблици

Там мисля, че от тук се настройваше, но аз съм със "стар" офис пакет ... 

image.png.ca84f8e620ead0abe015d7097535ebdb.png

Реално има проблем при препращането на такъв файл ... или може би аз си въобразявам ... не знам ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа го оправих с редакцията предложена от втория пост.  След като заместих символа по подразбиране на " . " проблема се оправи. 

Остава проблема при стационарните компютри, където програмата не разчита символа "," . Може би проблема трябва да се реши от софтуера, с който работим, но за сега ще трябва да намерим временно решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bcityb написа:

Windows 10 Home

Просто си добавете клавиатурна подредба , която ви устройва. За справка https://www.windowscentral.com/how-change-your-keyboard-layout-windows-10

Трябва да е от тук както е на снимката.

add-keyboard-windows-10-lnaguage-options

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатурната подредбва, която ме устройва е Phonetic Traditional, но искам да променя "точката" от Numpad-a, тъй като сега ми излиза "запетая", а аз желая точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, цър-вул написа:

Вариант е при въвеждане на числа да се превключва на US и така да се въвде десетичната точка. Защото съм срещал проблеми при заместването, показано от @dioib. Да, работи добре, но на места е проблем - примерно в excel таблици

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, bcityb написа:

програмата не разчита символа ","

Ако не е тайна, то коя е програмата?!

В смисъл, през лаптопа и въпросната програма всичко е ОК вече, но на друг компютър със същата програма не е.

И друго ... някъде да е "намесен" сървър?! = Компютъра да е само терминал?!

Проверете и това:

image.png.5191b16325576811476a0ed937579185.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване