Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Забиване на Windows-а и сини екрани на смъртта по неясни причини

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Пиша във връзка с лаптопа ми HP Omen dc1018nu, който след инсталацията на една пиратски добита програма - Wondershare Recoverit, компютърът ми започна първо да забива. Опитвах се да възстановя стотици гигабайти изтрити файлове на външен хард диск. Не стана. Пробвах, обаче и на NVMe SSD-то ми да изпробвам програмата. Точно тогава, преди два дни, започнаха проблемите. Подчертавам, че лаптопа ми си е показвал само веднъж син екран от половин година, откакто го имам. Модел 2019 е. HP Omen 15. 

Описание на проблема:

Примерно отварям старт менюто, и след това не мога да го затворя. Центърът за известията на Windows 10 ми забива и не може да се отвори, все едно е бъг от Windows-а. Всичко програми замръзват, курсурът на мишката ми, да подчертая, е единственото нещо, което остава да работи. Когато минавам върху анимациите на различните иконки и неща на 10-тката, просто не иска да ги възпроизведе. Извинявам се, но просто се опитвам да опиша проблемът ми максимално детайлно. 

Знам, че инсталацията на програми от недостоверни източници, не е правилна, но просто опитах с Recuva Pro да си възстановя ценните файлове, но тя не можеше да възстанови цялостта им, а те са хиляди. Както и да е. Важното е в момента компютърът ми да си оправя, защото след седмица ми започвам обучителни курсове за дизайнер и трябва лаптопът ми да е в пълна изправност. 

Ще прикача файлове от критична грешка, която засича Event Viewer-а на Windows 10, но нищо не разбирам, за което ще помоля за помощ. Предоставям пълна информация за лаптопа ми, под формата на файлове, както и за грешките, при които се срина днес системата. Преинсталирах Windows-а снощи, когато след като започна да забива по-често при абсолютно ненатоварване на системата, а просто ежедневни таскове, го изключвах пернаментно с продължително натискане на бутона за включване, иначе няма как да възстановя нормалната му работа, която е за определен период от време, след което проблемът със забиването пак се появява. Днес го дадох на техник, но той не откри нищо. Набързо претупа работата, просто, според мое мнение. 

Сини екрани при стартирането показваше снощи, след което го преинсталирах и се оправи. Инсталирах всички ъпдейти на Windows, всички драйвери ми са абсолютно обновени, всички програми, също. До сега не ми е правил такъв проблем! Съмнява ме да няма проблем SSD-то ми, за което не съм сигурен. Иначе операционната система си стартира изключително бързо, а живота на SSD-то го показва на 99%, в добро състояние, според статистиките на Cristal Disk Info. Единствената операция последните дни, която съм извършвал с критично значение, е именно възстановяването на файловете, което не се получи, разбира се. 

Одеве пробвах да инсталирам най-стандартни програми, с които работя и предишния път съм ги инсталирал, без проблем, без забиване, без бавене, без сини екрани. Проблемът не е в инсталираните от мен софтуери, а е причинен от хардуера, до колкото наблюдавам. 

Тъй като се занимавам с видео обработка, днес инсталирах всички необходими софтуери. Синият екран днес се показа от това, че свалях Libraries за Content Browser-а на Maxon Cinema 4D. Едновременно с това инсталирах и BlueStacks. На 99%, когато инсталираше енджина на емуратора, се появи син екран, от два едновременни процеса. След това заби вечерта, като при майстора, нищо не е забивало и правило, когато свалих, а след това тръгна инсталацията на Unreal Engine 4, при което никога преди не е правило проблем до сега на предишната инсталация. Не искаше да се отвори Старт менюто, нямаше как да отворя друга програма, а тези, които бяха на отворени, забиха. Последно заби минути, след това при повторно пускане, когато влязох в HP Support Assistant да провери за ъпдейти. При проверката системата влезе в неизправност. Замръзна, а курсоса си се движеше. Анимацията на десктопа ми работеше, но нищо не отговаряше. Еднократно натискане на бутона за изключване трябва да го накара да заспи, но не действаше. За това го изключих аварийно. 

Прикачвам файловете. 

Файлът с репорта на Aida64: ТУК

Благодаря предварително за отговорите! 

Event Viewer - Critical Error.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка за липсващи/повредени файлове на операционната система. Като краен вариант - refresh на системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си оправих проблемът. Идвало е от две едновременно работещи антивирусни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване