Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с продажби в групи и Маркетплейс

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Това е първи пост в форума и се надявам да пиша на правилното място.

Занимавам се с търговия на дребно от доста години и след като prodavalnik.bg стана платен olx изцяло спрях да публикувам там и се изместих към базар и към новите по него време фейсбук групи за продажби.

От около 2 години и половина забелязвам тенденциозно намаляване на интереса към обявите, които публикувам /основно техника/ като имаше няколко поредни месеца, в които нямаше абсолютна никаква активност по тях. Било то харесвания, коментари или поръчки, при положение че до преди това получавах десетки известия по обяви на ден.След като минаха въпросните няколко нулеви месеца нещата започнаха да потръгват отново, макар и не със същия мащаб както беше в началото, но все пак не беше зле. От месец насам отново нещата са трагични и активността е пак нулева.
Опитвах многократно да се свържа с фейсбук поддръжката чрез имплементираната форма,но без никакъв успех.Не получавах никакъв отговор, а откакто фейсбук се промени и започна да работи с изцяло нова визия дори вече не мога да изпращам заявки към съпорта - изобщо не ги отчита.

От две седмци пък забелязвам, че знакови групи като ПРОДАВАЛНИК , П*Р*О*Д*А*В*А*Л*Н*И*Ч*Е и т.н , с участници над 200 000 изчезват моментално без да бъдат предупреждавани, рестриктирани или каквото и да е друго преди да бъдат окончателно изтрити.Проверих чрез други профили в платформата дали не съм блокиран, но се оказа че в действителност тези групи биват изтривани.

Та основният ми въпрос е дали някой се е справил с тази нулева активност към обявите било в Маркетплейс или в групите за продажби и дали имате информация защо изчезват тези групи и каква ще бъде тяхната алтернатива?

Хубав ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като търговец е редно ти сам да си зададеш въпроса къде е проблема и да го потърсиш първо при себе си, да кажем високи цени и/или ниско качество на стоките и услугите които предлагаш или пък липса на търсене(Интерес) към тях и т.н. много могат да са причините.
Разбира се не изключваме и възможността просто обявите ти да не са достатъчно видими за потребителите.
Колкото до фейсбуk, има много прични защо еда група може да е била свалена, ето ти пример https://finance.yahoo.com/news/facebook-takes-down-trading-group-061117679.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, за цените не става въпрос изобщо. Както съм написал платформата като цяло не работи нормално - нито чата, нито пък ми излизат публикуваните артикули в самите групи ,а трябва да ги търся през Маркетплейс и куп други проблеми. Темата я създадох с цел да разбера дали друг се е срещал с подобни проблеми и ако да то как ги е решил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, cen7 написа:

нито пък ми излизат публикуваните артикули в самите групи ,а трябва да ги търся през Маркетплейс и куп други проблеми.

Ами ти без да искаш сам си си отговорил на въпроса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или не се изказвам правилно, или ти не ме разбираш. Когато отвориш група за продажби има налична секция "Your Listings" или "Your Items". В тази секция се показват всички обяви,които съм публикувал в групите. Когато аз натисна върху въпросната секция се появява грешка,че не съществува такава страница и за да имам достъп до обявите, пуснати в групи трябва да отворя Маркетплейс и от него да мога да управлявам както обявите, публикувани в маркетплейс така и в групите за продажби. Твърде грешно работи целия сайт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване