Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да кача WordPress сайт от localhost на флашка?

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да попитам дали някой може да ми разясни, как става прехвърлянето на WP сайт който е локален на моята машина към флашка. Нов съм в тази среда търсих информация, но не съм сигурен за методите. Скоро не съм ъпдейтвал WP а знам че може да възникне проблем по кода, ако го ъпдеътна ..поне така съм чувал. Повечете видеа които гледах ъпдейтваха CMS платформата, за да качат базата от данни. Видях също така използавенето на програма, която се казва USB webserver. Ще съм благодарен ако някой може да помогне, при нужда от още информация ще съм тук. 

Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Ванкича промени заглавието на Как да кача WordPress сайт от localhost на флашка?

1. При обновяване на Wordpress не може да има проблем с кода, НО може да има проблеми с добавките, затова като влезеш в администратосркия контролен панел и отидеп в секция обновяване в долния край на страницата имаш опцията да видиш кои от използваните добавки ще работят с новата версия и кои не.

2. С каква цел мести платформата на флашка?
А) С цел бекъп и предпазване от проблеми с лед обновяването - Просто си копираш файловата система на флашката и правиш backup(Export) на базата данни. Преди да правиш каквото и да е проверяваш дали абсолютно всичко е на флашката.

Б) Сървър на флашка. Не знам от къде ти е щукнала подобна идея но не виждам и голям смисъл понеже флашката лесно ще прегрее при по сериозно натоварване и сбогом сървър, сбогом сайт.

3. Не знам каква CMS платформа си гледал че ъпдейтват, но тая платформа няма нищо общо с качването на базата данни. Единствено Wordpress вече работи с php7 и нагоре, това важи и зановите версии на Joomla.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Bubbles написа:

Сървър на флашка.

Ами, да - с демо цел - отиваш някъде и демнстрираш сайт

https://sourceforge.net/projects/usbwebserver/
https://www.usbwebserver.net/webserver/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря, искам да го направя защото преподавателя ми желае да му оставя флашка, с вече готовия ми проект. За да го съхрани колкото време е нужно. Но така и не ми обесни как стават нещата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване