Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте получих съобщение от приятел под формата на:Здравей мисля че те видях в това видео! Имаше и линк който го отворих и ме накара да си напиша имейла и паролата за Facebook. В последствие видях че човека е писал да не се отваря защото е спам и има вирус.Не смея да правя нищо. Антивирусната ми не хваща вируса. Какво да правя? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

виж тук,изпълни стъпките и изчакай някой от борците с вируси да се включи.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • icotonev промени заглавието на Спам - получих съобщение от приятел

Хубаво е да си провери системата за вируси, макар че вече той сам им е дал на хакерите това което им е било нужно и вече и от неговия профил ще могат да разпращат на приятелите му подобни съобщения

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Имам въпрос-Как не се научихте да не отваряте съмнителни линкове!?Още повече,че са пратени от ..."приятел"...Ако ти е приятел,щеше да ти звънне...най-малкото...а не да ти иска мейл и пароли....

• Харесване 5
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ..! Макар и вече да е късно  и вие вече сте дали имейл и парола на незнайно кой...моля да изпълните стъпките от тази тема :

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Очаквам в следващия ви пост необходимите дневници за анализ..!

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново тема без развитие..! Поради липса на отговор от автора на темата , считам че проблема му е решен.., темата затварям ..! Ако автора реши да продължим, моля да ме уведоми  с лично съобщение..! Приятен неделен ден..! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • icotonev заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от мирослав24
      здравейте,ето го и моя проблем-лаптоп Тошиба сателит,започна да се изключва и рестартира самостоятелно докато работя.Няма определено време на работа и самоизключване.Може да се случи след минута -две,може и след часове работа,но винаги го прави.Занесох го в сервиз за профилактика и диагностика- бил повреден чип сет.Взех си го ремонтиран и почистен,нещата обаче са същите,с изключение на това че се удължиха периодите на самоизключване-не го прави след минути ,а минава поне час докато се срине.Това обаче не се случва във сейф мод-никога не ми е гаснал ако е в сейф мод.Пуснах сканиране с Есет онлайн сканер и намери JS/Chromex.Agent.AP троянски кон плюс още 19 нежелани програми.След това направих сканиране с FRST ето и логовете:

FRST.txt Addition.txt
    • от Dani 01
      Здравейте! Ще се радвам на съвет как да постъпя в тази ситуация понеже не съм много наясно... Имам Malwarebytes premium и при почти всяко сканиране по график ми намира тези файлове от Google Chrome като заплаха... карантинирам ги и на следващото сканиране (което е по принцип след седмица) - пак същите...
      Прилагам файл... 
      1.txt
    • от Aleks Shabanski33
      От известно време на декстопа постоянно се показват най-различни реклами от руски сайтове.

Addition.txt FRST.txt
    • от qnkov
      Здравейте. От известно време получавам банове по моят ИП адрес за грешни проби за влизане в собствените ми сайтове и панел. Когато се допитам до хостинга, който ползвам, казват, че имам доста неуспешни опити и в момента изглежда ми е сменен и имейл адреса на панела. Изглежда може би имам някакъв вирус на лаптопа. С какви програми да сканирам системата, за да проверя всичко и да изчистя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване