Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от съвет. Трябва ми компютър за работа във магазин със търговски софтуер. Скоро не съм купувала и не съм се интересувала от компютри, не съм на ясно със съвременните, добри производителни машини. До колкото разбрах е добре компютъра да е сглобен от колкото готова конфигурация. Казаха ми, че за търговия софтуер не е необходимо много мощен компютър, но все пак искам да е нещо добро и не много слабо, все пак да мога да го използвам и за друго. Моля ви, за цялостна съвместима конфигурация, и по възможност малък модел кутия(тип мини или нещо подобно), ако е възножно за да заема по-малко място и да е по компактна. Бюджет знам ли и аз не е толкова фатален, но 1500 - 2000лева. Искам да върви леко, тихо и точно. А какво мислите за компютрите all in one? Ако може да ми препоръчате и добър 27 инчов, тъничък монитор ще е идеално. Благодаря ви. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш втора ръка от фирма с година гаранция 4 ядрен Хасуел достатъчно добър е и евтин. Има и малки кутии вкл. това последното.

Стандартен размер със стандартни части тоест добри възможности за подобрения - HYUNDAI PENTINO i5-4670/8GB/500GB/НЯМАТ DVD (alphacom-bg.com)

Малък тоест с лоши възможности за подобрения - FUJITSU Q920-мини компютър i5-4590T/8GB/500GB (alphacom-bg.com)

И - Lenovo M93z ALL IN ONE i5-4670S/8GB/500GB/23''/WiFi/CAMERA (alphacom-bg.com)

На последното има различни комбинации вкл. същото за по-малко пари но с забележки по-дисплея докато този е без такива.

п.с. Всичките имат опция да се добави SSD. Ако искаш да го направят от фирмата виж падащото меню.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Icanka написа:

Искам да върви леко, тихо и точно

LENOVO THINKCENTRE M82 CORE I5 8GB RAM е напълно достатъчен и много тих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е за магазин може да си купите компютър и монитор в едно с тъч скрийн /AIO/ ! Втора ръка може да се намерят с прилични параметри за около 500лв. с година гаранция ! Нещо подобно въпреки , че е без тъчскрийн !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези компютри не са ли със стари параметри, аз имам лаптоп на 12 години с i5 (сигурно за това е още в час). Имам желание за нещо ново, качествено и стабилно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Icanka написа:

Тези компютри не са ли със стари параметри, аз имам лаптоп на 12 години с i5 (сигурно за това е още в час). Имам желание за нещо ново, качествено и стабилно. 

Щом парите не са проблем взимайте ново ! Пример без тъч

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От гледна точка на оперативност машина с тъч екран ще е много по-добър вариант. Ако търговският софтуер поддържа (най-вероятно да) работа със скенери е добре да помислите и за такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Icanka написа:

Някой няма ли да се включи с конкурентна конфигурация? Склонна съм да си заплатя за услугата на някой компетентен. 

Ами като си склонна да платиш иди там където ще ти продадат търговския софтуер, всички предлагат цялостни решения. Хората тук ти дават педложения без пари, можеше поне да им благодариш, вместо да очакваш за 4 часа целия форум да ти обърне внимание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Icanka написа:

За да получиш компетентен отговор трябва да изразиш правилно въпроса и нуждите си.

1. Каква е дейността на фирмата?

2.Машината за каса ли само ще се ползва или за всичко?

3.Ако е за всичко какво е това всичко?

4.Магазина с каква натовареност се очаква да бъде ? Пример: 100 клиента на час 50 20 10 5 или 10 клиента на ден (образно казано)

5.Имате ли софтуер и ако да какъв?

6.Някакъв хардуер имате ли друг?

7.Касов апарат , фискален принтер , баркод четец изобщо какво имате и какво нямате.

8.Нещо друго което не е съм питал но се сетите от зададените въпроси то дук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Icanka написа:

Тези компютри не са ли със стари параметри, аз имам лаптоп на 12 години с i5 (сигурно за това е още в час).

Имам желание за нещо ново, качествено и стабилно. 

Малко по-нови са. Преди 7 години ги пуснаха конкретните процесори вече от кога са сглобките нямам идея.

Нещо ново не значи качествено и по-добро. Дори да платиш хилядарка от горе може да е по-зле.

В случая имаш десктоп процесори макар и Леновото да му е енергоспестяващ тоест на малко по-ниски честоти.

Intel® Product Specification Comparison - Разликите.

На лаптопа ти вероятно е 2 ядрен. Когато говорим за мобилен може и I7 да е двуядрен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, дейността на фирмата е хранителен магазин, цигари и алкохол. Основно ще го използвам за каса, но все пак ще ползвам и за Интернет и фейсбук основно. Софтуера ще е Мистрал. Магазина ще е с цялостно оборудване баркод четец, фискален принтер, везна, етикиращ принтер. Още не са закупени, посъветваха ме първо да закупя компютъра. Ще купувам и нови монитор и клавиатура. Ако нещо още трябва да допълня, кажете. 

преди 22 минути, Can Oa написа:

За да получиш компетентен отговор трябва да изразиш правилно въпроса и нуждите си.

1. Каква е дейността на фирмата?

2.Машината за каса ли само ще се ползва или за всичко?

3.Ако е за всичко какво е това всичко?

4.Магазина с каква натовареност се очаква да бъде ? Пример: 100 клиента на час 50 20 10 5 или 10 клиента на ден (образно казано)

5.Имате ли софтуер и ако да какъв?

6.Някакъв хардуер имате ли друг?

7.Касов апарат , фискален принтер , баркод четец изобщо какво имате и какво нямате.

8.Нещо друго което не е съм питал но се сетите от зададените въпроси то дук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид че изискванията са нищожни въпроса е има ли смисъл да дадеш хилядарка отгоре за по-слаба машина

която ще върши работа но тия пари може да им намериш и по-добро приложение...

п.с.  Препоръчителни изисквания Процесор: Intel Core i3-2120 @ 3.30GHz или друг процесор, сравним или по-висок по среден.

RAM памет: 4 GB или повече в зависимост от инсталираните приложения.

Твърд диск: SSD с размер, предполагащ 20GB или повече свободно пространство след инсталация на системата.

Documentation.odt (mistral.bg)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Roujin Z написа:

Малко по-нови са. Преди 7 години ги пуснаха конкретните процесори вече от кога са сглобките нямам идея.

Нещо ново не значи качествено и по-добро. Дори да платиш хилядарка от горе може да е по-зле.

В случая имаш десктоп процесори макар и Леновото да му е енергоспестяващ тоест на малко по-ниски честоти.

Intel® Product Specification Comparison - Разликите.

На лаптопа ти вероятно е 2 ядрен. Когато говорим за мобилен може и I7 да е двуядрен.

Здравей, не споря и не се заяждам, но лаптопа ми е на повече от 7 години със сигурност. И тогава струваше доста парички. Но явно си струва, щом още ми служи. 

преди 2 минути, Roujin Z написа:

Предвид че изискванията са нищожни въпроса е има ли смисъл да дадеш хилядарка отгоре за по-слаба машина

п.с.  Препоръчителни изисквания Процесор: Intel Core i3-2120 @ 3.30GHz или друг процесор, сравним или по-висок по среден.

Твърд диск: SSD с размер, предполагащ 20GB или повече свободно пространство след инсталация на системата.

Много сте скромни😄😄😄😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ziHruW0.png
+ дънна платка https://gplay.bg/gigabyte-b460m-aorus-pro

Дъното разполага с 8 USB (5x3.2, 2x2.0 и 1хtype c), също така има DP, HDMI и DVI-D няма го в другия магазин, за това го давам отделно, доставката е безплатна. Ако го вземете от този сайт, който съм дал може да използвате някой от следните промокодове за 5% отстъпка (ZINGOD, STKMN, PRASS, DIGGGI, NOTHX, QNCHOSAD, YNOTXX, NAREGAR, ADDICTED, EVIL)
Мониторът е 27" както желаете, FHD, IPS, eye-care, все пак доста време ще го зяпате.
Сложил съм само 1 SSD от 500GB ако смятате, че ще ви е малко може да се сложи по-голямо или 1 HDD.
Кутията е малка и стилна, няма се излагаме пред чужденците я :Д

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Icanka написа:

Много сте скромни😄😄😄😄

Твоята работа е "с гаубица врабчета ще трепиш"... Като ти се дават излишни пари, взимай нещо за 2 бона  и приключвай с питането, и без т`ва не искаш разумни съвети, а някой да те набута...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Като, купувам нещо мога много време да отделя за да го избера, наистина да ми харесва и да си заслужава. Не купувам нещо за да отбия номера, затова и сега държа да купя нещо добро, за да ми служи дълго и вярно (което не е гаранция, но навик,характер, такава съм). Благодаря ви за отделеното време. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Icanka написа:

Като, купувам нещо мога много време да отделя за да го избера, наистина да ми харесва и да си заслужава. Не купувам нещо за да отбия номера, затова и сега държа да купя нещо добро, за да ми служи дълго и вярно (което не е гаранция, но навик,характер, такава съм). Благодаря ви за отделеното време. 

Алтернативно, ергономично и тихо решение е да се закупи един такъв монитор и един NUC по ваш избор !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Icanka написа:

Здравейте отново, дейността на фирмата е хранителен магазин, цигари и алкохол. Основно ще го използвам за каса, но все пак ще ползвам и за Интернет и фейсбук основно. Софтуера ще е Мистрал. Магазина ще е с цялостно оборудване баркод четец, фискален принтер, везна, етикиращ принтер. Още не са закупени, посъветваха ме първо да закупя компютъра. Ще купувам и нови монитор и клавиатура. Ако нещо още трябва да допълня, кажете.

Не работим с този софтуер и не мога да кажа какво може но за хранителен магазин ще ви трябват два компютъра един за каса и един за когато ви идва стока да се въвежда.

Може и с един но не знам колко ще е удобно да се въвежда новата стока и да се обслужват клиенти. Освен ако не работи сам един човек в магазина за всичко.

За магазини винаги слагаме лицензиран Windows и софтуер не знам във вашия град как се работи. За по-добра цена се взема ползвани компютри със Win 10 pro понеже се постига много изгодна цена.

Дали си струва нова техника или ползва зависи от очакванията на обекта. За среден и голям магазин си струва за малък магазини не толкова.

Тъч монитор за хранителен магазин е голямо предимство - ползван тъч монитор не ви препоръчвам. Също така не е желателно да е all in one компютър.

Най-добре е да се свържете със фирма която се занимава с POS системи да ви изберат съвместими неща. Това че компютъра се купува първо не е вярно защото се купува когато знаете какви устройства ще се свързват с него и какви портове ще са нужни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Can Oa написа:

Тъч монитор за хранителен магазин е голямо предимство - ползвам тъч монитор не ви препоръчвам.

?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, цър-вул написа:

?

кво? ПОЛЗВАН УПОТРЕБЯВАН 2РА РЪКА

едит: сега видях че съм направил правописна грешка и се получава друго значение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Адски несериозно ми се вижда на работния компютър в магазин за бързооборотни стоки да се цъка фейс.
(Вярно, и аз използва служебния за ФБ, но не работя с клиенти, а и част от служебната комуникация ми минава през сураттефтеря)
"Добър ден! Водичка и пакетче чипс ли си избрахте? Момент само да си довърша съобщението в месиджъра и да видя кой ми реагирал със сърчице и после да превключа на програмата... ох, тя пък нещо заби... това ли беше иконката.. Преди малко заради една баба с хляб и олио няколко коментара изпуснах, онзи с цигарите се изнерви и не му се чакаше..."

Явно си търсите джиджана машина, която да използвате и за работа.
След като парите не са проблем вземете нещо здраво (в смисъл не непременно ново, а надеждно) за работа с касата, а за лично ползване си купете някой лъскав лаптоп, който да Ви радва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви и две предложения от мен: Не е задължително да са точно те, но ще ви свършат нужната работа във всяко отношение.

https://alphacom-bg.com/product/2685/dell-9010-23-kompyutar-s-monitor-i7-3770s-8gb-500gb-cam-wifi.html

https://outletpc.bg/hp-elitedesk-800-g2-sff-19033/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване