Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже до сега винаги тук съм намирал отговор на въпросите си, сега ме интересува да ми предложите някаква машина за игра ( за предпочитане лаптоп, но може и настолен ) изискванията ми е да са под 1000лв и да мога да играя игри от сорта на cs:go, ets2 ( предимно това играя ) без да се замислям дали ще има проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо втора употреба, за тези пари спокойно се сглобява машина с Ryzen с вградено видео, която ще подкара въпросните игри без проблеми, че и по-нови. За лаптоп вече става по-сложно. Добре е да се каже дали трябва и монитор, иначе може например това:

AMD Ryzen 5 PRO 4650G 100-100000143MPK от Vario.bg

ASRock B450M Pro4 90-MXB8F0-A0UAYZ от Vario.bg - трябва да се обнови BIOS, за да подкара процесора, това трябва да се каже на търговеца, преди да се поръча

TeamGroup T-Force Vulcan DIMM Kit 16GB BULK от Vario.bg

ADATA Swordfish 250GB ASWORDFISH-250G-C от Vario.bg - ако е малък, може и по-голям, вече според бюджета, например това:

ADATA Swordfish 500GB ASWORDFISH-500G-C от Vario.bg

be quiet! System Power 9 500W BN246 от Vario.bg

Kolink Citadel от Vario.bg

До тук ги смятам към 953 лева. Ако е нужен монитор, може и по-евтин процесор, само че трябва от друг сайт:

Процесор AMD Ryzen 3 PRO 4350G (3.80GHz) - 100-100000148MPK 100-100000148MPK - на топ цена — Ardes.bg

и вече по-малко SSD. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

И защо втора употреба, за тези пари спокойно се сглобява машина с Ryzen с вградено видео, която ще подкара въпросните игри без проблеми, че и по-нови. За лаптоп вече става по-сложно. Добре е да се каже дали трябва и монитор, иначе може например това:

моля ви господине

не пишете простотии

само това е по- скъпо от всичко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Генадий 35 годишен написа:

моля ви господине

не пишете простотии

само това е по- скъпо от всичко

В линка даден към мнението процесора струва 372лв. кое точно му е по-скъпото?

преди 5 минути, Raze написа:

ASRock B450M Pro4 90-MXB8F0-A0UAYZ от Vario.bg - трябва да се обнови BIOS, за да подкара процесора, това трябва да се каже на търговеца, преди да се поръча

TeamGroup T-Force Vulcan DIMM Kit 16GB BULK от Vario.bg

ADATA Swordfish 250GB ASWORDFISH-250G-C от Vario.bg - ако е малък, може и по-голям, вече според бюджета, например това:

ADATA Swordfish 500GB ASWORDFISH-500G-C от Vario.bg

be quiet! System Power 9 500W BN246 от Vario.bg

Kolink Citadel от Vario.bg

До тук ги смятам към 953 лева. Ако е нужен монитор, може и по-евтин процесор, само че трябва от друг сайт:

Процесор AMD Ryzen 3 PRO 4350G (3.80GHz) - 100-100000148MPK 100-100000148MPK - на топ цена — Ardes.bg

и вече по-малко SSD. 

Аз бих добавил още 2-300лв за видеокарта с перка, но все пак автора си решава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако се взема видеокарта, няма смисъл от процесор с вградено видео, може да се вземе и процесор за около 200 лева. Въпроса е, че видеокарта, която да е по-добра от това вградено видео за 300 лева трудно ще се намери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

........ ъхъ и с коя версия предлагаш да се обнови , че да има официален съпорт за подкарване на процесора ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Официално не пише, но се поддържа от новите версии BIOS.

..... новите версии, поне агеса нещо да имаше.. - не знам кой търговец ще се навие на неофициален ъпдейт , после ако има проблем с подкарването на вътрешни портове както на два пъти ми се е случвало ще ходят ли да го оправят... има си достатъчно евтини Б550 вече които са цялостно по-добри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Официално не пише, но се поддържа от новите версии BIOS.

Дали? "Supports AMD AM4 Socket Ryzen™ 2000, 3000 and 5000 Series Desktop Processors"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ined написа:

Дали? "Supports AMD AM4 Socket Ryzen™ 2000, 3000 and 5000 Series Desktop Processors"

- подкарването става но не е нещо по подрзбиране и не е задължително безпроблемно, най вече търговец не мисляче ще се навие на това, а пестенето от Б550 е едно такова... никакво

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро четох в този или друг форум тема, не се сещам точно къде, че някой с дъно с b450 е подкарал такъв процесор след ъпдейт на BIOS.

Ето и тук:

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=17163&title=4350g-support-for-asrock-fatal1ty-b450-gamingitx

Цитат

first i had to update my bios with older ryzen and external VGA... ok, then the 4350G started correct.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Raze написа:

Наскоро четох в този или друг форум тема, не се сещам точно къде, че някой с дъно с b450 е подкарал такъв процесор след ъпдейт на BIOS.

Ето и тук:

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=17163&title=4350g-support-for-asrock-fatal1ty-b450-gamingitx

Аз това съм го пробвал с 4350g и 4650g даже на две различни марки B450 дъна и с последния им BIOS не е запалвал процесора , докато на B550 палят без проблеми и без флашвания.

ps. Дори и да има такова дъно с B450 ако е по-скъпо от съответното по възможности B550 не си заслужава труда и риска само за да кажеш "ето подкарах и 4-то поколение Райзън на B450 дъно"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, ined написа:

Аз това съм го пробвал с 4350g и 4650g даже на две различни марки B450 дъна и с последния им BIOS не е запалвал процесора , докато на B550 палят без проблеми и без флашвания.

ps. Дори и да има такова дъно с B450 ако е по-скъпо от съответното по възможности B550 не си заслужава труда и риска само за да кажеш "ето подкарах и 4-то поколение Райзън на B450 дъно"

С коя версия си пробвал и кога? Последната е 

4.50 2020/11/19

Иначе тук намирам още по-добро дъно, което със сигурност поддържа, пише го в списъка:

MSI X470-GAMING-PLUS-MAX

Иначе, до тук не видях никой да е предложил алтернатива, само мрънкане...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TOMAHAWK MAX II е идеално но е 214 лв. B450 TOMAHAWK MAX II Gaming Motherboard (AMD Ryzen 3000 3rd gen ryzen AM4, DDR4, M.2, USB 3.2 Gen 1, Wi-Fi, HDMI, ATX) (msi.com)

MSI B450 Tomahawk Max II 7C02-014R от Vario.bg

С 550 това изглежда добре но е 50 лв. отгоре - B550-A PRO (msi.com)

MSI B550-A Pro 7C56-002R от Vario.bg

п.с. Втора ръка може да се намери и нещо с GTX 1650 Super и I5-10400F което е за предпочитане щом е за игри.

Компютър / GTX 1650 SUPER / I5-10400F / 16GB RAM / 240GB SSD / 1TB HDD гр. Стара Загора Аязмото • OLX.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване