Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми казали дали мога да сложа повече от една видео карта на дъното ми, как става това и какво е нужно. Благодаря предварително!

Модел на дъното - MPG B550 GAMING CARBON WIFI (MS-7C90)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лесно става - вземаш втора видеокарта и я поставяш във втория слот. Вече дали захранването ще ти стигне и каква е целта на занятитето, марка и модел на захранването, на сегашната видеокарта и на новата - с информаицята, която си дал - това може да ти се отговори.

Както е и важно дали ще ти се събере в кутията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

с информаицята, която си дал - това може да ти се отговори.

Аз пък защо ли си мисля за кирки и лопати....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашната ми е 5700xt и обмислям да си сложа 3060 , но никога не съм имал 2 карти и затова питам. Захранването ми е на super flower 850w gold, кутията мисля че е Lian Li Mesh II. Също така да попитам дали трябва да е свързана и втората карта към монитора или не е задължително. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази 3060 е малко греда работата. Трябва да е на PCI-E 3.0 слот, поне на х8 скорост и драйвера, който я отключва, иначе ще изкарваш около 2.5/2.8 евро/ден. Аз я смених за 3070.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе картата е доста ефективна - с подходящ клок и намаляване на мощността, хашрейта и стига до 47-48 MH/s и консумация под 120 вата. За сравнение, на новата ми RTX 3070 успявам да докарам малко над 60 до към 62 MH/s и 130 вата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Иначе картата е доста ефективна - с подходящ клок и намаляване на мощността, хашрейта и стига до 47-48 MH/s и консумация под 120 вата. За сравнение, на новата ми RTX 3070 успявам да докарам малко над 60 до към 62 MH/s и 130 вата.

а знаеш ли от къде мога да си купя 3070, понеже не се намират налични никъде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В олх гледам има бройки, ама цените са доста високи. Иначе моята с връзки едвам успях да я намеря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже в ОЛХ повечето са съмнителни, а другите са със доста неразумни цени, дали има шанс ако можеш ако можеш да поразпиташ дали може да се намери една карта. Бих платил и малко отгоре за услугата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв шанс, доста хора чакат, ако изобщо излезе нещо. И за моята ми предлагат по-висока цена, отколкото я взех, но не я давам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе съм ти писал. Принципно трябва да работи и на втория слот с максималния хашрейт, като ползваш драйвера, който я отключва. Трябва и да има включен монитор към нея или има dummy куплунзи, които имитират включен монитор. При мен не мога да тествам на втория слот или с 2 карти, понеже новата карта е много голяма и широка и за другата няма място на долния слот, а и кутията ми не е от най-големите, за да сложа новата на втория слот например и 3060 на първия.

Така или иначе, ако вземеш 3060, ще е по-мощна от старата ти карта и можеш да си я ползваш за основна, а втората постоянно да копае. Като не ползваш 3060, тогава я включвай и нея да копае, като съответно и намалиш мощността и и клокнеш паметта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване