Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет форум. Търся бюджетен андроиден телефон за една другарка до 200 евро или 400лв.Аз като заклет сектант на айфон, отдавна съм спрял да се интересувам от андроидни телефони, за това реших да се допитам до форумните мъдри гурута.Свикнала е на Самсунг, и за предпочитане да е Самсунг, опитах се да я убедя да пробва нещо друго като Шаоми, например.Аз лично, последния ми допир със Самсунг беше с S4 като излезе, и положението беше трагикомедия.Ако някога  се налага да се върна на андроид(Да не дава господ) , бих пробвал Шаоми, понеже забелязвам, че се харчи изключително добре, както в западна Европа, така и в България.И ми любопитно, какво толко и харесват:) 

Та главните изисквания са голям екран и надеждна батерия, желателно Самсунг.Макса е 400лв, желателно около 300 кинта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Заповядай, по-добро с тези параметри не знам лично аз !

Голяма батерия! Супер. Единствено не ми харесва китайската обложка на андроида. Много проблеми създават. Като иска Самсунг, да си вземе Самсунг. Няма да е със същите параметри, но ще е Самсунг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Coco1 написа:

Самсунг поне А42 заради снапа, другото надолу за мене е тотален леш.

Заслужава ли си тоя телефон?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Заслужава ли си тоя телефон?

От тоя модел започват да слагат по реален хардуер.

Иначе за А52 5G и А72 5G има добри отзиви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Coco1 написа:

От тоя модел започват да слагат по реален хардуер.

Иначе за А52 5G и А72 5G има добри отзиви.

A72 5G все още няма :((((

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Coco1 написа:

Самсунг поне А42 заради снапа, другото надолу за мене е тотален леш.

Глупости и робуване на марки!

Двойна цена за същите харастеристики.

преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Единствено не ми харесва китайската обложка на андроида.

Какво разбираш под „обложка“?
Ако говориш за задния панел/капак - нали ще го сложи в калъф?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Глупости и робуване на марки!

Двойна цена за същите харастеристики.

Глупости и глупости не е едно и също. Всеки си преценява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Coco1 написа:

Глупости и глупости не е едно и също. Всеки си преценява.

Ммм... да! Всеки си има глава и правото - да я чупи, както намери за добре!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделите, които предложи Coco1 са над бюджета.И аз все си мисля, че моделите до 400лв. на Самсунг не стават.Днес мисля, да отида до магазина и да поразгледам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, jhoro написа:

Какво разбираш под „обложка“?

Ако говориш за задния панел/капак - нали ще го сложи в калъф?

Обложка - MIUI. Бъгав, лагва. Толкоз. Въпросния китаец е с калпав чипсет, лагва. По спецификации трябва да снима и в 4К, но китайците са орязали софтуера. Отделно няма proximity sensor. Вместо него се полва сензора за ускорение и екрана не гасне, защото телефона не го разбира. В крайна сметка по време на разговор, натискаш нещо и после се чудиш защо се е случило. Няма NFC. Екрана е ок, батерията е яка, но софта куца и с тоя лаг...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Eclipse2G написа:

Обложка - MIUI. Бъгав, лагва. Толкоз. Въпросния китаец е с калпав чипсет, лагва. По спецификации трябва да снима и в 4К, но китайците са орязали софтуера. Отделно няма proximity sensor. Вместо него се полва сензора за ускорение и екрана не гасне, защото телефона не го разбира. В крайна сметка по време на разговор, натискаш нещо и после се чудиш защо се е случило. Екрана е ок, батерията е яка, но софта куца и с тоя лаг...

Така е ама не разбрах коя е алтернативата за бюджетен телефон за толкова пари ? Ако няма такъв то това е избора !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой Самсунг. Ако не, да се съберат малко повече парички. Но от китайците съм скептик. Гръмки реклами, накрая се оказва чиста лъжа.

PS: За да няма мъка, по-добре телефон с копчета. За 400 лв само мъка ще има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Eclipse2G написа:

Някой Самсунг. Ако не, да се съберат малко повече парички. Но от китайците съм скептик. Гръмки реклами, накрая се оказва чиста лъжа.

PS: За да няма мъка, по-добре телефон с копчета. За 400 лв само мъка ще има.

Аз не знам колко телефона от марката на Xiaomi си ползвал за такива изводи, но моето семейство не среща никакви мъки , като почна от родителите ми та стигна до децата !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес взехме телефона Xiaomi Poco X3  Спрях се на него заради 120hz опресняване и 6gb Ram  С предния, който беше  Самсунг за 200 евро изкара 3 години.

Благодарско на всички включили се в темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Аз не знам колко телефона от марката на Xiaomi си ползвал за такива изводи, но моето семейство не среща никакви мъки , като почна от родителите ми та стигна до децата !

Ти си мислиш, че не ти лагва системата. Но поиграй си с един Iphone и ще видиш разликата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Eclipse2G написа:

Ти си мислиш, че не ти лагва системата. Но поиграй си с един Iphone и ще видиш разликата.

1-во ценово са несравними, 2-ро като ОС са несравними и 3-то всеки има своите възприятия т.е. щом си мисля , че не ми е лагав телефона то означава , че задоволява изискванията ми като функционалност и бързодействие !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Моя айфон забива от време на време, от както излезе от кутията.Тая седмица отива на ремонт. Но той има много други качества заради, които съм го предпочел пред другите.Няма база за сравнение Ейпъл срещу други брандове, защото ползват коренно различни операционни системи най-вече.При айфона пък са слаби батериите.Иначе физически пък са много здрави последните модели айфони, заради, което евала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Eclipse2G написа:
Обложка - MIUI. Бъгав, лагва. Толкоз. Въпросния китаец е с калпав чипсет, лагва. По спецификации трябва да снима и в 4К, но китайците са орязали софтуера. Отделно няма proximity sensor. Вместо него се полва сензора за ускорение и екрана не гасне, защото телефона не го разбира. В крайна сметка по време на разговор, натискаш нещо и после се чудиш защо се е случило. Няма NFC. Екрана е ок, батерията е яка, но софта куца и с тоя лаг...

Коя част от думата „БЮДЖЕТЕН” не разбра???
Какви са тези снимки в 4К? Или забравяш, как се кефехме, когато телефоните вече имаха „мегапикселови камери”?
Нямало „proximity sensor“ - ти ... ще паркираш ли? Моят телефон също няма, но екрана гасне след време (според настройката).
Колкото до NFC - това е екстра, не базова необходимост. Дебитната ми калта е безконтактна, имам пръстен - също е contactless ...

преди 16 часа, Чингис Хан написа:
Днес взехме телефона Xiaomi Poco X3  Спрях се на него заради 120hz опресняване и 6gb Ram  С предния, който беше  Самсунг за 200 евро изкара 3 години.

Благодарско на всички включили се в темата!

Честито! Със здраве да си го ползваш … до следващия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване