Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, всички.Има една задачка, която знам как се прави,но ще ми отнеме много време с моя метод.Имам списък с около 100 бр. думи, които искам да подредя в колона.Сещам се за това от списъка след всяка дума да натискам ентър, но това ще ми отнеме много време.Търся програма благодарение на която с няколко кликвания да постигна по-бърз резултат.Ако има сайт предлагащ онлайн решение на проблема или знаете по-бърз начин ще се радвам да разбера.Спокойна вечер и успешна нова седмица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сто натискания на Enter не са нищо особено. За времето да напишеш този пост щеше вече да е направено. Или думите не са сто?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, antsofia написа:

Здравейте, всички.Има една задачка, която знам как се прави,но ще ми отнеме много време с моя метод.Имам списък с около 100 бр. думи, които искам да подредя в колона.Сещам се за това от списъка след всяка дума да натискам ентър, но това ще ми отнеме много време.Търся програма благодарение на която с няколко кликвания да постигна по-бърз резултат.Ако има сайт предлагащ онлайн решение на проблема или знаете по-бърз начин ще се радвам да разбера.Спокойна вечер и успешна нова седмица.

Говоря наизуст, защото в момента нямам Word под ръка.

Ако го правиш в Microsoft Word, използвай Edit-->Replace.

В прозорчето на Replace има опция Special characters. Избери да замести Space с Enter.

Така "празното" между думите ще се замести с нов ред и всяка дума ще е на нов ред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Марчо Пирчов написа:

Говоря наизуст, защото в момента нямам Word под ръка.

Сега не говоря наизуст, направих го на Word 2010.

Написах във файл произволни "думи", тези с въпросителни знаци бяха на кирилица – тъпият Виндовс не е поискал да ги запише при формат "Прост текст".

Ето файла, операциите са между <<...>> скобите, горе е необработеният ред, долу е обработеният:

Цитат

Dhfg jklbasfkj ?????? ksdvlksndv jhsfj ??????? kl;sdvsdv

<<Replace: Find what(Special->White Space); Replace with((Special->Paragraph Mark)
Replace All
>>

Dhfg
jklbasfkj
??????
ksdvlksndv
jhsfj
???????
kl;sdvsdv

А земи да почерпиш сега! :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми благодаря ти ама нямам Word, защото е платен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, antsofia написа:

Еми благодаря ти ама нямам Word, защото е платен.

преди 12 часа, NewRedDragon написа:

А какво имаш?

Гледам, сложил си е пингвин на аватара. Не знае ли за безплатната LibreOffice? Между другото, и за Виндовс я има.

Почти съм сигурен, че и там има показаната възможност, но нека сам да се пробва.

А и не е само LibreOffice, има и други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Марчо Пирчов написа:

има и други

Под "пингвин" дори може да стане с команда без да ползва програма .... ;) Май му се вика скрипт .. :)

на 26.04.2021 г. в 10:49, Марчо Пирчов написа:

"Прост текст"

Такова нещо нема ..... основната кодова таблица каква ти е?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dioib :cat написа:

Под "пингвин" дори може да стане с команда без да ползва програма .... ;) Май му се вика скрипт .. :)

В зората на Win 3.11 си правих батч-файл, то ест скрипт, за транслитерация от кирилица на латиница и обратно. Не помня защо ми беше притрябвало.

Пъпъ: Да, сетих се – тогава интра- и интернетът не поемаха кирилица.

Цитат

Такова нещо нема ..... основната кодова таблица каква ти е?!

Save As "Plain text" и Уиндоуз си ме предупреди, че някои елементи може да не бъдат записани. Win 7 профешънъл ли беше, ълтимейт ли. Ако бях избрал пълния уърдовски формат, щеше да запише кирилицата правилно, но аз съм минималист и реших прост текст да запиша във формат "Прост текст" ;)

Не ѝ знам кодовите таблици и много не ме интересува – Линукс не се оплаква от тези работи. Просто използвах най-разпространената ОС, защото повечето читатели са под нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Марчо Пирчов написа:

Не ѝ знам кодовите таблици и много не ме интересува – Линукс не се оплаква от тези работи.

Говоря за това:

image.png.0deefe620f02e49b124b0fc60d08a621.png

За Линукс е ясно ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване