Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Искам да споделя следният проблем и дали някой е намирал решение.
При вклюване на лаптопа ми екрана е бял и след известно време започва да се появява картина от отгоре надлоу. КОгато монитора заспи или се изкл. за известно време след като се събуди отново трябва да се изчака за да се покаже картина постепенно. Ако някой път не ми се чака тогава използвам сешоар за 15 секунди го издухвам монитора с топъл въздух и зарежда картината за секунди. Проблемът не се проявява само когато е топло(лятото).
Някой дали знае или има представа какво може да  се е счупило?

Доколкото си помням проблемът започна след като веднъж не се изчака климатизиране на лаптопа и от много студено на топло беше включен.
Прикачвам снимка.

IMG_20210426_185153.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картината изглежда като моя случай описан в темата "Намокрен лаптоп" /Раздела Преносими компютри:

T.e. влага/конденз/вода проникнала в дисплея. Сега картината ми е подобно на твоята - с бели и сиво вертикални ивици, следи от капки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Popov написа:

Картината изглежда като моя случай описан в темата "Намокрен лаптоп" /Раздела Преносими компютри:

T.e. влага/конденз/вода проникнала в дисплея. Сега картината ми е подобно на твоята - с бели и сиво вертикални ивици, следи от капки.

Ето сега GaSeZtW.jpg

след 20-дена при мен - следи от намокрянето в дясната страна на екрана тъмните петна/ вляво от широката бяла ивица, при тебе - горната част на екрана. Дръж в сухо помещение, препоръчително под 60% влажност на въздуха(затова през летните сухи месеци нямаш проблем). При мен проникването на вода/влагата е от дясната страна на екрана, при тебе - отгоре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Popov написа:

Ето сега GaSeZtW.jpg

след 20-дена при мен - следи от намокрянето в дясната страна на екрана тъмните петна/ вляво от широката бяла ивица, при тебе - горната част на екрана. Дръж в сухо помещение, препоръчително под 60% влажност на въздуха(затова през летните сухи месеци нямаш проблем). При мен проникването на вода/влагата е от дясната страна на екрана, при тебе - отгоре.

При теб изглежа, че е постоянно така. При мен се оправя след 1-2 мин, ако не е студено в стаята. Просто на мен ми е малко дразнещо да го чакам да загрее монитора, а пък всеки път да вкл. сешоара ми е тъпо :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, те не четат...

Аз залагам на почистване и смяна на кондензатори в захранването на дисплея (не монитора!).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване