Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с изключване на сигнала към монитора

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следният проблем. 1 или 2 пъти дневно при рандом ляв клик, сигнала към монитора се спира, монитора изгасва за 3-4 сек. и после пак се включва. 

Има дни в които проблема не се случва. 

След като се включи монитора, някои приложения са бели и се оправят като ги минимизирам и отворя пак няколко пъти. 

След този проблем се случва Виртуална машина във VMware workstation да забие напълно. 

Преинсталирал съм драйвери за видеокартата Radeon HD 6790. Не помага.

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Event viewer/windows logs/system има ли някакви грешки, свързани с видеокартата? Какви са температурите и при 10-15 минутен товар? Другия хардуер какъв е - CPU, PSU, MB.......? При 3D графика/игри има ли го проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, П.Петров написа:

1 или 2 пъти дневно при рандом ляв клик, сигнала към монитора се спира, монитора изгасва за 3-4 сек. и после пак се включва. 

Този клик при различни програми ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vpvelev написа:

Този клик при различни програми ли е?

Да, при различни програми при различно разположение на курсора. Никаква логика.

преди 8 минути, Raze написа:

Event viewer/windows logs/system има ли някакви грешки, свързани с видеокартата? Какви са температурите и при 10-15 минутен товар? Другия хардуер какъв е - CPU, PSU, MB.......? При 3D графика/игри има ли го проблема?

Аз поне нищо не открих в логовете. Игри и 3D не ползвам.

Другият хахдуер:

image.png.6cbbf48ba03093ba1e5367c6d4502e9b.png

Утре ще се поровя още в логовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, П.Петров написа:

Освен програмите да са такива, че при клик да натоварват точно в тоя момент видеокартата. Най-бързо и лесно ще е да се пробва с друга видеокарта дали прави същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Освен програмите да са такива, че при клик да натоварват точно в тоя момент видеокартата. Най-бързо и лесно ще е да се пробва с друга видеокарта дали прави същото.

За съжаление нямам друга карта налична.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни някои от тестовете и виж какви ще са максималните температури на видеокартата и дали ще забива.

Heaven benchmark | UNIGINE Benchmarks

Може да ползваш GPU-Z, дори и task manager на последните windows 10 релийзи ги показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, П.Петров написа:

За съжаление нямам друга карта налична.

С какъв процесор си? Той няма ли вградено видео?

П.П. Извинявам се, сега видях процесора какъв е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vpvelev написа:

С какъв процесор си? Той няма ли вградено видео?

преди 9 минути, П.Петров написа:

Аз поне нищо не открих в логовете. Игри и 3D не ползвам.

Другият хахдуер:

image.png.6cbbf48ba03093ba1e5367c6d4502e9b.png

Утре ще се поровя още в логовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, защото имам подобен случай, но не съвсем.

С два монитора съм. Като изключа захранването на тонколоните (то е в суб-буфера) и единия ми монитор също изгасва за 3-4 секунди. Но след това всичко е наред, няма бели приложения както при теб.

Това при теб в Линукс Минт ли става или в Уиндоус?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Raze написа:

Пусни някои от тестовете и виж какви ще са максималните температури на видеокартата и дали ще забива.

Heaven benchmark | UNIGINE Benchmarks

Може да ползваш GPU-Z, дори и task manager на последните windows 10 релийзи ги показва.

Приложението показа макс температура 73 градуса и повече не качи. Това са показателите веднага след като затворих тестера от GPU-Z:

image.png.4ea0bf7fa8cba2fbdb0dee0c38ae184c.png

Кликах с ляв бутон на мишката по екрана докато се движише графикато но нищо не се случи. Не спря сигнала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези "GPU CLOCK" и "Memory clock" са много ниски. Какви са им максималните стойности? Сигурен ли си, че това е максималната стойност на температурите? Като цъкнеш в ляво върху текста ти сменя min/max стойностите.

Грешка, върху цифрата със стойността, в ляво има dropdown, от който избираш кое да покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Raze написа:

Тези "GPU CLOCK" и "Memory clock" са много ниски. Какви са им максималните стойности? Сигурен ли си, че това е максималната стойност на температурите? Като цъкнеш в ляво върху текста ти сменя min/max стойностите.

Грешка, върху цифрата със стойността, в ляво има dropdown, от който избираш кое да покаже.

image.png.bdfa61b43e87faf9c5befa01baf04615.png

Видео картата ми изглежда доста стабилна, макар че е стара и я взех втора употреба. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Хванах следната грешка в лога, по време на събитието:

Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.

Монитора е image.png.7eff519fbe515d0554d867574c320b2f.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, П.Петров написа:

Хванах следната грешка в лога, по време на събитието:

Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.

Монитора е image.png.7eff519fbe515d0554d867574c320b2f.png

още ли не е разрешен проблема ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, adersa написа:

още ли не е разрешен проблема ?

Това което направих, според указанията, е да сложа драйвер за монитора и добавих ключ в регистъра https://windowsreport.com/amdkmdap-stopped-responding/

Проблема се оказва че е комплексен. Ще видем дали това ще реши проблема. Има и  други препоръки, които за сега не ми се прилагат.

Никога повече AMD. И на другия комп имах драми с тези видеокарти.

Ако се сетите нещо допълнително, моля да споделите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване