Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да закупя нов лаптоп, който да ползвам предимно за обработка на документи (Office), сърфиране в интернет, Facebook и гледане на филми. Нищо по-специално. 
Държа главно на горе-долу добър процесор и издържлива батерия.
Ценови диапазон - до 900 лв.
Можете ли да ми препоръчате конкретни модели на които да се спра, с какъв тип процесор и видео карта, параметри? 
Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари, видеокартата 100% ще е вградена. Процесор - какъвто намериш, важното е да намериш поне някой Ryzen или I3/I5, да не е някой орязан pentium/celeron. Трябваше предния петък да го направиш това, като имаше черен петък и тук-там някоя и друга оферта.

Acer Aspire 3 (A315-56) | Laptop.bg - Технологията с теб

Малко по-добре с 8 GB RAM памет: Acer Aspire 3 (A315-23) | Laptop.bg - Технологията с теб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASUS X515EA - приличен процесор, IPS екран.

С 11-те процента отстъпка може да си вземеш един външен диск за бекъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел този - https://www.pic.bg/laptop-hp-255-g8-3v5k4eaabb-205136 малко над бюджета, но си заслужава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, kyoshinn написа:

Аз бих взел този - https://www.pic.bg/laptop-hp-255-g8-3v5k4eaabb-205136 малко над бюджета, но си заслужава

A кой бихте ми препоръчали между HP 255 G8 и ASUS X515EA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Трябваше предния петък да го направиш това, като имаше черен петък и тук-там някоя и друга оферта.

Предния ли?:ohmy:
Черния Петък е сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Az_ivan1008 написа:

Ами аз лично бих взел HP-то. По-добър процесор, по-добра вградена видео карта, по-голяма батерия (не, че разликата е огромна, но все пак..) и като цяло май е и по-нов. Асуса изглежда на пръв поглед по-издръжлив от към сглобка и материали, но аз не бих го взел само заради това. Впрочем, и двата лаптопа ще ти свършат работа за нещата, които си посочил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Az_ivan1008 написа:

Ако няма да ползваш лаптопа с външен монитор - задължително избери този с IPS матрица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Rudy M. написа:

Ако няма да ползваш лаптопа с външен монитор - задължително избери този с IPS матрица.

Що ? Въпроса е да не е гланцово такова, че да се кьори на слънце (което е гадно), иначе дали  IPS или TN или друга измишльотина, все тая.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, kyoshinn написа:

Що?

Щот' TN матриците имат малък зрителен ъгъл. И трябва постоянно да си нагласяш наклона на екрана, за да виждаш добре, сещаш ли се?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Rudy M. написа:

Щот' TN матриците имат малък зрителен ъгъл. И трябва постоянно да си нагласяш наклона на екрана, за да виждаш добре, сещаш ли се?...

Да, то щото ще гледаш все под всевъзможни ъгли.. Както казах, това не трябва да е основен критерии, особено пред процесор и видеокарта, то и без това един лаптоп си остарява доста бързо, какво остава, ако и го вземеш по-слаб... Впрочем, специално това HP съм го гледал и поне за мен нямаше проблем с виждане под ъгли и т.н., не знам с каква технология го правят, но го няма онова затъмняване под ъгъл, както преди имах едно старо леново (с  pentium 3250 ли беше  нещо подобно), при него, ако двама души гледат филм, ако не е право към тях екрана, то веднага единия край е затъмнен и не се вижда. И дори тогава, с това леново, отново това не беше никакъв проблем.

Гледам в Ардес го има и на по-ниска цена в момента - https://ardes.bg/product/hp-255-g8-3v5k4ea-232629?utm_source=pazaruvaj.com&utm_medium=Лаптопи не знам дали може да ползва протокод, но и от там, ако измъкне 3%, то се вмества съвсем в бюджета.

И съветвам автора да действа, че иначе ще изяде дървото. Аз се забавих с 1 седмица и го изядох от дебелата страна, та да взима на момента, по-добре няма да стане. 

П.П. А как аз се прецаках може да видиш в моята тема.. Сега вместо с Ryzen 5 5500u съм с Ryzen 3 5300U, не че е лош де, върши работа, но както е казал Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.11.2021 г. в 21:05, Rudy M. написа:

ASUS X515EA - приличен процесор, IPS екран.

С 11-те процента отстъпка може да си вземеш един външен диск за бекъп.

ИПС екран голяма гъзария на прибит 2 ядрен процесор lool

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...