Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Курсова работа по програмиране (C++),двумерен масив

Mimsi14
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искала да помоля за помощ за курсовата ми работа по програмиране,която е :

Даден е двумерен масив A с m реда и n стълба. Да се състави блок схема на алгоритъм,чрез който се създава нов масив b1,b2,....bm,като стойността bi e равна на най-малката положителна стойност в i-я ред.

Първата част с блок схемата мисля,че успях да я направя,но имам затруднения със самия код.

Ако имате възможност да ми дадете някакви насоки ще ви бъда благодарна.

Благодаря предварително!☺️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, поправи ме, ако съм разбрал грешно задачата, но да кажем, че имаш двумерен масив със стойности: Ред 1 - 1, 2, 3; Ред 2 - 3, 2, 1; Ред 3 - 2, 1, 3; Като резултат ти трябва масив с най-ниските числа за всеки Ред, тоест в случая масив със стойности 1, 1, 1. В такъв случай първо ти трябва един масив за резултата с големина равна на редовете на двумерно масив (в по-горния пример, това е 3). След това трябва да обходиш двумерния масив, за всеки Ред да намериш минималното число и да го вкараш в масива за резултат. Как става ? Обхождането става с 2 вложени (един в друг) for цикъла. Външния изглежда така - for (int rows = 0; rows < dvumerenMasiv.GetLength(0); rows++) като това ще мине по редовете, виж единствено как се взима големината (това с GetLength, защото не знам в С++ как е). Вътре в  for цикъла преди започването на втория for цикъл правиш една променлива за min, която е равна на int max (най-голямото число, което int може да държи, виж в интернет). След това следва втори for цикъл (в първия)  който минава по колоните или тоест for (int cols = 0; cols < dvumerenMasiv.GetLength(1); cols++) вътре в този цикъл имаш if проверка, дали текущия елемент (dvumerenMasiv от rows и cols) е по-малък от min, aко е по-малък, то min става равно на стойността от текущия елемент. След втория for цикъл и вътре в първия добавяш min променливата в масива за резултати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...