Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Genius SW-G2.1 проблем с усилвателя дайте решение да заработи

goodly
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ето ви линк на това което се здобих преди повече от 4 години може и 5 Genius SW-G2.1 GX 3000, 2.1, RMS 70W (1x40W + 2x15W), 3.5mm jack

Гаранция няма отдавна както подразбирате, пробвах да го карам на един човек който оправяше сменяше нещо но караше 2,3 месеца и пак го карах при него и така 3 пъти и ми омразна. Дайте някво решение да задействам това чудо да заработи на ПЦ-то ми. Имайте напредвид че не разбирам от платки. В линка има информация с какви компоненти разполага системата. Ако си купя звукова карта ще заработи ли това чудо буфера и колонките? Или дайте друго решение?

Ако искате снимки ще ви дам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, goodly написа:

Здравейте!

Ето ви линк на това което се здобих преди повече от 4 години може и 5 Genius SW-G2.1 GX 3000, 2.1, RMS 70W (1x40W + 2x15W), 3.5mm jack

Гаранция няма отдавна както подразбирате, пробвах да го карам на един човек който оправяше сменяше нещо но караше 2,3 месеца и пак го карах при него и така 3 пъти и ми омразна. Дайте някво решение да задействам това чудо да заработи на ПЦ-то ми. Имайте напредвид че не разбирам от платки. В линка има информация с какви компоненти разполага системата. Ако си купя звукова карта ще заработи ли това чудо буфера и колонките? Или дайте друго решение?

Ако искате снимки ще ви дам.

Мога да помогна ако евентуално си при мен щом казваш, че не разбираш от платки. Важно е какво му е ремонтирал майстора 3 пъти поне от самото начало. Ако има близко до теб човек, който е на Ти, можеш да го помолиш за съдействие. Всичко останало написано тук от когото и да било, няма да ти помогне. Техника не се ремонтира от разтояние. За сметка на това, поне си изтегли сервизната му документация във  PDF формат, която съм ти пуснал по долу. Пожелавам ти успех.

genius_sw-g2.1_3000_speakers_ver1.0.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да ни ориентираш Гудли, като споменеш колко струваше всеки ремонт, колко време отнемаше и когато спираше системката - в какво се отразяваше спирането? Звук, свтодиоди, пращене? 4 години не са малко.

Аз лично предполагам, че усилваш много, а не това е целта на такава система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, goodly написа:

Дайте някво решение да задействам това чудо да заработи на ПЦ-то ми. Имайте напредвид че не разбирам от платки.

Някакви решения:

Единственото решение при положение, че не разбираш от платки и не си попаднал на правилния човек е: В гаранционния сервиз да извършат ремонта извън гаранцията срещу заплащане. 

Ако си от София, то мога и да се "напрегна", за да намеря телефона на един доказал се техник, но хипотетично цената да ремонта може да е в порядък все едно да си купиш ново. И?!

В тоя случай:

1. Купи си: Добър мултицет (Около 50лв. е с доволно "качество"); Поялник (Пак около 50 лв за доволно "качествен"); консумативи за поялника (около 20лв.) = 120м лв. 

2. Отдели си поне един седмица да разучиш схемата му. (Тук ще ти помогнат отчасти кое да замерваш за да локализираш къде евентуално ще да е проблема).

3. Разглоби го и постваш качествена снимка на платката (за да се види къде е 'бърникал" "майстора". 

4. Придобил необходимите умения за работа с поялника (Това е най-трудното...) = Поне за мен де, защото ме изнервя. 

... и прочие ... 

Като резултат от това твое взето решение: 

Средствата по ремонта ще са минимум, колкото струва едно ново изделие, НО, поне след шест месеца ще се научиш сам да си поправяш нещата. 

п.п. 

В действителност съм + 1 глас за:

преди 3 часа, Kolev71 написа:

Техника не се ремонтира от разстояние.

с леко допълнение: Усвояването на знания за ремонт (физически) на техника от разстояние е със неясно (незадоволително) качество и отнема повече време. = Това не е на един "клик разстояние", а на отделено време от теб да мислиш и усвоиш определен алгоритъм (тертип) на разглобяване, поправка и сглобяване). 

Най-лесното решение е: На боклука и си купуваш ново. 

Средното е: Подаряваш го на "оня" майстор и си купуваш ново.

Най-трудното решение е> Да ти се превърне в хоби ремонта на такива неща и помагаш на други да не се охарчват за нови неща. 

Да, трудно се намира в днешно време приятели с такова хоби или професионалисти които извън работата си да помагат на своите приятели... 

Успех във вземането на решението! То, изцяло зависи от теб, а не от нас!!! 

п.п. Не ми е известно дали сред този форум има "самаряни", т.е. да им го пратиш по куриер, да ти го ремонтират, и върнат ...  и да ти излезе като разход по-нисък от ремонта в оторизиран сервиз, който ще носи гаранция върху направения ремонт. 

преди 3 часа, JKirilov написа:

Аз лично предполагам, че усилваш много, а не това е целта на такава система.

И аз хвърлих "боб", но показа друго: Немарливост при ползване. = Примерно: На моя лаптоп "изгоря" десния клавиш на мишката. Като тръгнах да сменям въпросния модул се натъкнах на много косъмчета и ред друг прахоляк. 

п.п. Би следвало да знаеш, че едно такова изделие, ако в рамките на 18 месеца (до тогава "слабите" спойки се проличават от усиленото ползване) не се повреди е вечно, стига да няма по-грубо "побутване" по него и да го пазиш от "прахоляк" и прочие ... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, goodly написа:

Гаранция няма отдавна както подразбирате, пробвах да го карам на един човек който оправяше сменяше нещо но караше 2,3 месеца и пак го карах при него и така 3 пъти и ми омразна

кажи на този човек да не се прави на "дръж ми шапката" и да слага диоди на токоизправителя за по-голям ток, а не да ги сменя през три месеца
имал съм такъв случай в практиката на човек, на който му правиха същия номер, за да не го загубят като клиент
клиента усили до край и диодите изгарят
и  с други мошенгии съм се сблъсквал
трябва да кажа, че от 6 години не практикувам вече, а само филосоствам...тъй де, църен, дрът,мангал - дървен философ
Колев ти е дал пълна иформация, която може да му я дадеш и ако с това не може да се справи този майстор, тегли му една дълга...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтите са били по 20лв. Като спре диода на стъпалото си свети но буфера не се чува а колонките едвам едвам ги чувам. По спомен ако не се лъжа той е сменял нещо мъничко с много крачета от двато края. Поне той така твърди. С удоволствие бих се заел да ми помогнете сам да го оправя нито пари нито време мога да сместя. Ако някой се навии да му го изпратя за моя сметка в двете посоки и да си платя кот струва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, goodly написа:

ко не се лъжа той е сменял нещо мъничко с много крачета от двато края

ремонта не е само смяна на елемент
трябва да се намери причината, което може да е друг дефектен елемент и т.н
както каза Колев, ремонт с писаници по форуми не става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, goodly написа:

Ремонтите са били по 20лв. Като спре диода на стъпалото си свети но буфера не се чува а колонките едвам едвам ги чувам. По спомен ако не се лъжа той е сменял нещо мъничко с много крачета от двато края. Поне той така твърди. С удоволствие бих се заел да ми помогнете сам да го оправя нито пари нито време мога да сместя. Ако някой се навии да му го изпратя за моя сметка в двете посоки и да си платя кот струва. 

ОК

Тогава пак му го дай, но слушай малко по-тихо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не усилвам много само понякога когато ми е на кеф. Системата щом е издържала толкова време това говори че не съм я усилвам постоянно. Винаги намалям в средата високите и тогава vol max. 

Kolev71 ако се навие мога да му я пратя да я погледне и да каже какво струва така или иначе в момента събира прах от близо една година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, goodly написа:

Аз не усилвам много само понякога когато ми е на кеф. Системата щом е издържала толкова време това говори че не съм я усилвам постоянно. Винаги намалям в средата високите и тогава vol max. 

Kolev71 ако се навие мога да му я пратя да я погледне и да каже какво струва така или иначе в момента събира прах от близо една година.

Аз ти казвам че мога да ти помогна и не се отмятам, но доколкото зная, живееш в Германия, което ще ти е скъпо да пращаш цял сандък до България. Последната може да се оправи, без да казвам предварително кое колко ще струва, защото нямам представа този, който я е ремонтирал, дали не си е оставил ръцете по нея. Струва ли си всичко това да го правиш. Помисли си много добре и се заинтересувай поне за парите на пратката в двете посоки.  Понеже си написал в по горен пост така:  "С удоволствие бих се заел да ми помогнете сам да го оправя нито пари нито време мога да сместя" Пак казвам. Много често след ремонт от некомпетентен до там човек, разходите ти се увеличават значително. Имай предвид всичко това и чак тогава реши. Не ти отказвам, но си помисли колко би ти струвала една нова системка за компютъра и съвместима ли е тя с цената на пратката в двете посоки. Чаркове за подмяна ще намерим дори и с доставка, това не е голям проблем. Ти си решаваш. При всички положения ако решиш ще те помоля да си направиш подробни снимки и описание на системката, за да не останеш с впечатление, че нещо е подменено неоснователно. Tова го казвам пред лицето на целият форум, за да нямаме неприятности, нито ти, нито аз. Друг едва ли би се навил на този вариант освeм AGD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, goodly написа:

Винаги намалям в средата високите и тогава vol max. 

А в същност трябва да намаляваш баса!!!

Ако беше наблизо, щях да ти ремонтирам сандъчето безплатно, но няма смисъл - изхвърляй!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо на техниката не се нуждае от четвърти ремонт, а от пълно рециклиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AGD написа:

Това чудо на техниката не се нуждае от четвърти ремонт, а от пълно рециклиране

Особено ако колонките са от найлон а съббуфера от китайско велпапе. Не смеех да му го напиша за да не се обиди понеже го уважавам много, но това е самата истина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Kolev71 написа:

Не смеех да му го напиша за да не се обиди понеже го уважавам много, но това е самата истина.

Щом си знае стоката каква е едва ли ще се обиди спи спокойно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Всъщност комплектчето е съвсем читаво!

""... но няма смисъл - изхвърляй!""

Сега остава като те попита да му кажеш кое от предсказанията ти да изпълни.

Всъщност си -  гола вода, кал по гърбо и дребни рибки у джобетата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kolev71 не знам как си разбрал че живея в Германия но аз съм в България в момента. Можеш да ми пратиш ЛС на адрес и колко ше струва труда ти. 

Благодаря за разбирането.

Цитирам се 

Цитат

Винаги намалям в средата високите и тогава vol max.

Не знам кой как го е разбрал но тук не казвам че усилвам басата а Volume. И в место да пише ниските демек басите съм писал високи ама няма значение.

Надявам се да ми помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. вместо да го дадеш на досегашния майстор за 20 кинта, искаш Колев да си остави ръцете за над 25 лв само транспорта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този човек на когото го давах вече не е близо до мен. За това искам да го изпратя на някой да го поправи. Готов съм да вложа последни разходи по това китайче и когато се развали отново вече ще го изхвърля.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпрати ми го на мене.

Аз ще го изхвъя вместо теб напъллно безплатно и ще се отървеш от това чудо на техниката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...