Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Странен проблем с HDD

Препоръчан отговор

Здравейте имам HDD Western Digital 1тб което го ползвам за склад и съхранение на информация. На диска имам качена 10 но не я ползвам даже и дяла не съм разкарал, но той не ми пречи ос ми е на SSD. Tа проблема е следния преди няколко часа дадох рестарт на компа и влезнах в биос да направя механичния диск като първи да се стартира и да ми зареди 10ката след като дадох сейв да запамети промените и след рестарта веднага ми показва следното съобщение disk boot failure insert system disk and press enter Почетох доста за грешката и на места се споменаваше, нещо за липсващ или повреден боот. Изпълних всички стъпки които бяха дадени но грешката не се маха и неможе да зареди, системата от диска. А самия диск си държи ниски температури няма лоши сектори и до скоро си ползвах ос на него без проблеми, даже и в момента както съм го вързал за съхранение само си действа много добре от какво може да се дължи тази грешка и как да я корегирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли проверка на дяловете на диска за проблеми във файловите им системи? (chkdsk)
Не си казал в каква схема е дискът - MBR или GPT. Допусскам MBR.
Ако има проблем с mbr най-лесният начин е с помощта на BOOTICE
image.png.4293901aebc7362d3c5ecf01d756d92b.png
image.png.b6fed0c2a889204facb15541aadabc19.png
Рестартирай и пробвай да заредиш от харда.
Ако не се получи изпълни от 1. картинка Proceed PBR

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

Направи ли проверка на дяловете на диска за проблеми във файловите им системи? (chkdsk)
Не си казал в каква схема е дискът - MBR или GPT. Допусскам MBR.
Ако има проблем с mbr най-лесният начин е с помощта на BOOTICE
image.png.4293901aebc7362d3c5ecf01d756d92b.png
image.png.b6fed0c2a889204facb15541aadabc19.png
Рестартирай и пробвай да заредиш от харда.
Ако не се получи изпълни от 1. картинка Proceed PBR

Проверка на дяловете на диска направих и неоткри проблеми. Схемата е в MBR. Преди малко опитах с програмата която си дал но няма промяна и пак се показва същото съобщение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Проверка на дяловете на диска

А на boot дяла на диска зададе ли буква за да го провериш?
В BCD раздела на Bootice, зад бутона Easy mode виждат ли се данни за зареждане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не разбрах кое му е странното на проблема. Случват се такива неща - да дефектира информацията за зареждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, цър-вул написа:

А на boot дяла на диска зададе ли буква за да го провериш?
В BCD раздела на Bootice, зад бутона Easy mode виждат ли се данни за зареждане?

Зададох буква на дяла но пак нямаше промяна. А програмата която беше дал като я стартирах и избрах да види механичния диск го видя в раздела Easy mode от падащото меню избрах механичния диск и буквата на която е дяла с инсталираната ос. Но ми се показа в долната колона, боот за windows 7 който ми е на SSD то изпълних и другите стъпки които беше написал. Но след рестарта като дадох в биос пак да стартира първо механичния диск пак се показа, съобщението върнах го на SSD да бъде първо и вместо да започне да зарежда. Нормално системата направо ми заред windows repair за поправяне на грешки забелязах, че си е направил 2 рековъри файла на системата и след рестарт пак вместо да зареди нормално само грешки ми даваше даже и с възтановяване на системата не се получи нищо та ми се наложи да го преинсталирам

преди 3 часа, Raze написа:

Сега пробвай да заредиш от другия SSD диск и да достъпиш проблемния.

На механичния диск ми е 10ка а на SSD ми е 7 механичния съм го възал за склад и съхранение. Като си стартирам SSD Механичния диск се вижда много добре и цялата информация в него имам, достъп до нея в биос също се вижда без да прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Да беше показал и някоя снимка на ситуациите, че така е като приказки от 1001 нощ.

Е да но след като ми направи тая мизерия програмата и системата неискаше да зареди нямаше как да снимам. Освен с телефона де но съм изклюичл за него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не ти трябва тази ОС на механичния диск какво толкова те притеснява, че не работи? Да не би да е инсталирана на UEFI и да се мъчиш да я стартираш в MBR/CSM режим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

След като не ти трябва тази ОС на механичния диск какво толкова те притеснява, че не работи? Да не би да е инсталирана на UEFI и да се мъчиш да я стартираш в MBR/CSM режим?

Не ме притеснява ос исках просто да стартирам диска и да си поиграя малко с 10. А диска щях да го давам на познат който е закъсал ос нее инсталирана на  UEFI  и в биос нямам UEFI в MBR е инсталирана системата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартираш системата от ssd и там се работи докато се направят всички проверки. Съпроводени със снимки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, цър-вул написа:

Стартираш системата от ssd и там се работи докато се направят всички проверки. Съпроводени със снимки!

Ето снимки от програмата като я стартирах сега и изпълнявам стъпките но без да съм дал инстал

Screenshot_1.png

Screenshot_13.png

Screenshot_14.png

Screenshot_15.png

Screenshot_16.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_16.png

Зареди HD1 и покажи - сега показваш на ssd ситуацията.
Направи и една проверка на системните файлове (най-вероятно папка Windows е на Е:, а boot е на D:)
Ако е така изпълни команда
sfc /scannow /offbootdir=d:\ /offwindir=e:\windows
и покажи резултата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Screenshot_16.png

Направи и една проверка на системните файлове (най-вероятно папка Windows е на Е:, а boot е на D:)
и покажи резултата

След около 20 30 минути ще мога да направя това защото ми се налага да излезна за бързо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Screenshot_16.png

и покажи резултата

Това е снимката от HD1 пуснах проверка на диска но още не  е приключила и след нея ще изпълня другата команда

Screenshot_17.png

преди 1 час, цър-вул написа:

Screenshot_16.png

и покажи резултата

Това е снимката от HD1 пуснах проверка на диска но още не  е приключила и след нея ще изпълня другата команда. Това са останалите снимкит след проверката и след командата. И понеже не ми даде или аз поне не видях никъде да ли може да се експортне файла направих снимка

Screenshot_18.png

Screenshot_19.png

Screenshot_20.png

Screenshot_21.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...