Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с камера на лаптоп

Redmanv
 Сподели

Препоръчан отговор

Привет,

Наскоро си взех лаптоп втора ръка от един приятел и нещо не му рааботи камерата. Той ми отговори че е бачкала при него, но при мен така и не се поллучава. Лаптопа е Dell Vostro 1320. Много добре запазен.

Пробвах с Google Meet уж да се покаже нещо - няма резлутат

Пробвах със софтуера IP Camera Viewer  и пак няма нищо на екрана.

Драйвера съм го инсталирал. Windows 7 му е сложен и се чудя да не би да трябва по вииисока версия на ОС-то примерноо 10 или 11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Rudy M. написа:

Дай точен модел. На места в разни магазини ми излиза, че няма камера.

Това е точния модел - Dell Vostro 1320.   250Гб хард диск, 4 гб рам, 64бита ос, камера и микрофон има. Моя модел е с камера.

Порових се в интернет и попаднах на това - https://www.dell.com/community/Laptops-General-Read-Only/Dell-Vostro-1320-Dell-Webcam-Center-doesn-t-work-in-Windows-7/td-p/3363899

Може ли да се отстрани проблема при 7-цата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Покажи в device manager какво е състоянието - има ли липсващи драйвери или устройства с удивителна и най-вече да видим дали намира и разпознава камерата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се вижда да има камера - трябва да имаш Imaging Devices и да е там. Има ли бутон, с който да се включва/изключва хардуерно? Другия вариант е да е изваден/повреден лентовия и кабел или самата камера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Redmanv написа:

Това е точния модел - Dell Vostro 1320.

Не, не е това. Трябва да има още 4 цифри след 1320.

Не исках да ми повтаряш това, което си написал, а да прочетеш и препишеш модела от заводския етикет.

Ти виждал ли си камерата работеща при купувача?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.png.1dd43b317a632caabc0fbaec9303eadf.png
Няма инсталирана камера - нямаш секция Imaging devices:
image.png.68cece6b806dcf2be254ce6ca71a55d3.png
Провери в BIOS в integrated peripherials

преди 9 часа, Redmanv написа:

един приятел

преди 9 часа, Redmanv написа:

Той ми отговори че е бачкала при него

Този не ти е никакъв приятел - или е изключил камерата в BIOS, или е ползвал външна камера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Redmanv написа:

Пробвах да влезна в BIOS и ми изписва че иска парола. И сега какво да правя?

Попитай този от който си купил лаптопа за паролата в биос или го занеси в сервиз да я махнат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlado1985 написа:

Попитай този от който си купил лаптопа за паролата в биос или го занеси в сервиз да я махнат

Той ми каза че нищо не знае.

Може ли да разбия паролата без да посещавам сервиз. Гледам в интернет има доста материали по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега го оправих. Не беше кой знае какво. В интернет пише че трябва да се въведе грешна парола три пъти и се получава някакъв код. Този код се вписва в сайта https://bios-pw.org/ и от него се изважда парола за съответния тип BIOS. Оказа се също така че в BIOS е спрян контрола върху камерата. 

С две думи - всичко се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Redmanv написа:

Той ми каза че нищо не знае.

Може ли да разбия паролата без да посещавам сервиз. Гледам в интернет има доста материали по темата.

Има програми с които се премахва паролата на биос. Но не ти препоръчвам да бараш сам ако не си на ясно какво правиш и никога не си се сблъсквал с такъв проблем. Затова ти предложих сервиз колко точно ще ти вземат незнам но няма да е най много между 20-30лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

или е изключил камерата в BIOS

преди 2 часа, Redmanv написа:

се също така че в BIOS е спрян контрола върху камерата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, vlado1985 написа:

Има програми с които се премахва паролата на биос. Но не ти препоръчвам да бараш сам ако не си на ясно какво правиш и никога не си се сблъсквал с такъв проблем. Затова ти предложих сервиз колко точно ще ти вземат незнам но няма да е най много между 20-30лв

Нали написах че четох за това с разбиването на паролата. Има програми, но просто не ми се занимава. Аз съм обяснил как стана при мен. Даже си нямам представа що е сложена тази парола.

Мисля че няма нужда от сервиз след като си оправих проблема.

Едно ъпдейт на БИОС-а ако му трябва скоро време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Redmanv написа:

Нали написах че четох за това с разбиването на паролата.

Къде видя да съм написал да разбиеш паролата за биос ? Казах ти че има програми с които можеш да махнеш паролата за биос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...