Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавна интернет връзка при включен PS4

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем.

Имам конзола Плейстейшън 4, и съм забелязал, че когато конзолата работи, интернет връзката ми става по-бавна.

Не говоря за връзката от самия Плейстешън( спрял съм интернета от настройките на конзолата), говоря за интернета който рутера разпръсква.

Ще дам и пример - когато съм пуснал конзолата да играя, и искам да си пусна някоя песен в Youtube от телефона  видеото зарежда супер бавно и постоянно прекъсва, а когато изключа Плейстейшъна всичко се оправя и Интернет връзката се нормализира, не мога да си обясня от къде идва проблема, възможно ли е самата конзола да заглушава Интернет връзката ?

Моля, ако някой може да помогне ще съм му изключително благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Messito99 написа:

Здравейте, имам следния проблем.

Имам конзола Плейстейшън 4, и съм забелязал, че когато конзолата работи, интернет връзката ми става по-бавна.

Не говоря за връзката от самия Плейстешън( спрял съм интернета от настройките на конзолата), говоря за интернета който рутера разпръсква.

Ще дам и пример - когато съм пуснал конзолата да играя, и искам да си пусна някоя песен в Youtube от телефона  видеото зарежда супер бавно и постоянно прекъсва, а когато изключа Плейстейшъна всичко се оправя и Интернет връзката се нормализира, не мога да си обясня от къде идва проблема, възможно ли е самата конзола да заглушава Интернет връзката ?

Моля, ако някой може да помогне ще съм му изключително благодарен!

Как е свърана тази конзола с рутера? WiFi или по кабел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Как е свърана тази конзола с рутера? WiFi или по кабел?

Принципно когато ми е нужен интернет на конзолата я свързвам към рутера чрез принципа на wi-fi(безжично)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В къщи не съм забелязал такъв ефект, ама конзолата ми е вързана с кабел към рутера, а не безжично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, stanpet написа:

А какъв е рутера?

Tp-Link с 4 антени, рутера си работи нормално, поне докато плейстейшъна е изключен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А проверил ли си дали конзолата, когато е свързана, не тегли обновления за някоя игра или нещо друго?

преди 10 минути, Messito99 написа:

Tp-Link с 3 антени

не е модел, такива са много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, stanpet написа:

Wi fi 6 ли е ? или поддържа само b,g,n  стандарти ? Какъв е модела?

Ето я кутията на рутера

20220110_204606.jpg

преди 12 минути, stanpet написа:

Wi fi 6 ли е ? или поддържа само b,g,n  стандарти ? Какъв е модела?

20220110_204759.jpg

преди 5 минути, Raze написа:

А проверил ли си дали конзолата, когато е свързана, не тегли обновления за някоя игра или нещо друго?

не е модел, такива са много!

Да, нищо не е в процес на изтегляне, всичко си е обновено и актуализирано 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам TP-Link AC750 все още /поддържа и АС стандарта/. Добре си работеше, ама дойде ковида, и VPN от вкъщи, а аз се сблъсках с проблеми с даже и с просто отваряне на обикновени сайтове през 2 бетонни стени. Та след известни тестове с wifi рипийтъри/ все неуспешни/ си взех рутер с wifi-6, и о,чудо. На същия план вече на всички изчезнаха проблемите с връзката. Безпроблемно се гледат и мачове в нета и всякакви стриймове едновременно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Messito99 написа:

Да, нищо не е в процес на изтегляне, всичко си е обновено и актуализирано

Влез в рутера и изкл. 2.4 и го остави само на 5 гиги

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...