Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Някой има ли филмов проект в момента/има ли интерес да участва в такъв?

Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

Обичам киното и ми е голяма страст :) В момента работя върху върху трети мой късометражен филм (анимационен). Междувременно си търся хора, които се занимават с направа на филми или имат интерес за нещо подобно, тъй като акоси търсят допълнителна помощ, бих могъл да се включа и с удоволствие ще помогна с каквото мога.

Нямам никакво професионално образование, но имам малък опит и зад камера, и в писането на сценарий. Също така мога да помогна с актьори и монтажист.

Поздрави,
Явор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизията ще плати ли... за работата ти? Ако никоя телевизия не се ангажира, всички усилия са абсолютен стопроцентов банкрут! Правиш филм с история за час и половина, в който искат да бутнат реклами и може да спечелиш. Но разходи определено ще има сериозни - за гардероб, за реквизит, за служби евентуално (например полиция), за болници, линейки, музиката ще плащаш примерно 250 лв. за 2 минути. Отделно артистите си искат своя дан. Трябва да си платил няколко месеца на 10 човека заплата защото всеки ден минимум 10 човека ще са ангажирани да се снимат и като умножиш 10 месеца по 10 надници излизат 100 заплати, по 1000 лв. излизат 100 000 лв. само за актьорския състав! Продай си апартамента, някой друг автомобил и може да заложиш на таланта си да пропилееш парите.
Или сключваш предварителен договор да ги увериш, че си професионалист и да ти отпуснат парите да направиш филм за да излъчват, или влагаш сам тези пари на своя отговорност и после даваш предложение на шефовете да преценят дали ще ти купят "работата" за излъчване.
Как процедираш? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До Клонинга.

Не съм се изразил правилно. Става въпрос за нещо любителско (късометражен филм), което да направим с кеф в свободното си време. Дали ще са група хора, които са се събрали да направят късометражен филм и на които мога да помогна с монтаж на филма/интрото; с леко финансиране или пък може да създадем общ проект - по нечий сценарий - няма значение :) Парите, които бих вложил в нещо такова няма да са много, но няма и да търся възвръщаемост. Идеята е да го направим с кеф, а ако се получи нещо, което ще се кареса - супер.

Също така имам познати в тази област, които също биха се включили просто за създаването на самата творба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Късометражни проекти вървят сполучливо като СКЕЧОВЕ и у нас има доста такива, тяхната печалба се изразява единствено в две неща - популярност и евентуално монетизация за ъплоудера инициатор. Истинските проекти, които събират сериозно внимание и интерес са филми по романи. Едно и също нещо работиш, но за различни интереси, като второто ти дава богатство и слава! А първото е игра на дребно за популизъм. В действителност кино индустрията има нужда от създаване на филми. Грях е да не се работи в тази насока!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Sunnylight написа:

Също така имам познати в тази област, които също биха се включили просто за създаването на самата творба.

Само идея за Ваш проект мога да споделя.

Понеже се занимавате в момента с анимация, то по-скоро проекта Ви да е анимация по това произведение:

Фондация - том І】 Бард • Цена | Ciela.com

Имайте в предвид, че самото произведение цялостно е оформено по-късно. В началото са били само откъслечни разкази. 

До момента не съм съзирал някой да го е филмирал било то под формата на анимация (която към момента се оказва с много привърженици), защото филмите с действителни артисти е изключително в зоната ма меркантилност. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колнинг,

Нямам намерение да споря с теб 😃 ... Дискусията с теб е тотален спам вече. Но да речем - прав си, приключено. Просто нека, ако някой има интерес в предложението ми да пише 🙂

dioib,

Благодаря за включването и съвета, ще разуча за ФОНДАЦИЯ!

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Sunnylight написа:

Клонинг,

Нямам намерение да споря с теб 😃 ...  Но да речем - прав си, приключено.

Колко да съм прав? Аз от години си замислям комични сцени за филми. И ги преговарям, и ги преговарям, и си съставям репликите на героите и техните действия... Стават точно като за кино филмите с много изненади, смях, че и по-добре! Въображението ми се изостря особено при превеждане на някой филм и намирам стократно повече възможности за реплики, изумен съм колко слаб замисъл имат филмите, сценаристите са доказани сухари! И на мен ми се иска да приложа нещо от моите идеи и ми се иска да направя импровизиран филм, но нямаме съдружници, нямаме и база. Погледни турските сериали - там наемат скъпи имоти, ползват скъпи коли, имат субсидии имат и книга над която работят. Ти какво имаш? Желание за проява с едната камерка. Ако ще правим нещо - аз съм сценариста! Също бих могъл да ползвам камера. Общо взето сме си конкуренция. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...