Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задачи по програмиране със с# от учебника на Х.Крушков

gkir
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искала ако някой има възможност да погледне следните задачи, защото имам нужда от помощ. Нова съм в програмирането и тези задачи са ми за курсова работа, която сама не мога да направя. Знам, че готовия код не е решението на проблема, но когато го видя схващам кое как е станало, но проблема е, че сама не се досещам, как би бил изглеждал той. Това са задачите и ще съм много благодарна ако има някой, който може да се справи с тях! :)

(ако някой разполага с учебника това са задачи 374, 372, 396)
1. Да се въведат от клавиатурата проузволно число k и произволен брой ненулеви числа ( за край на въвеждането служи числото 0 ). Да се отпечата сумата на тези от тях, които са различни от нула
а) да се въведат от клавиатурата 10 числа. Да се намери и отпечата на екрана произведението на тези от тях, които са интервала [2,12]
б) да се създаде метод Sum(k), който генерира k на брой случайни цели числа и като резултат връща сумата на тези от тях, които са четни. В главния метод да се въведат 3 цели положителни числа a,b и с. Да се намери и отпечата: Sum(a*b)+Sum(c).

2. Елементите на масив са имена на населени места, започващи с главна буква. Да се съставят методи за:
а) въвеждане на елементи на масив не повече от 50
б) извеждане на екрана на всички населени места, които съдържат в името си подниз "град" или "Град". Например Ивайловград
в) извеждане на екрана на всички населени места, чиито имена започват с "Долен". Например Долен Чифлик

3. Да се състави програма, в която:
а) да се дефинира метод CelK(k), в който формалния параметър k представлява температура по Келвин, а резултатът от метода е същата температура, изчислена в Целзиеви градуси по формулата k - 273,15
б) да се въвежда масив от до 31 цели числа в интервала [223,323] - средни дневни температури по Келвин за даден месец
в) да се отпечатва на екрана минимална среднодневна температура
- по Келвин
- по Целзии
г) да се извеждат на екрана тези среднодневни температури, които са между 10 и 30 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти такива елементарни неща като не можеш да направиш, къде си тръгнала да ставаш програмист? Това са буквално задачи за програмиране за 2-3 клас! Нещата стават с четене и писане на код, за 2 дена от нищото няма да се научиш. Или сядаш, търсиш и четеш или я забравяш тази работа! Има платени сайтове, където правят курсови работи, най-добре пробвай там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Ти такива елементарни неща като не можеш да направиш, къде си тръгнала да ставаш програмист? Това са буквално задачи за програмиране за 2-3 клас! Нещата стават с четене и писане на код, за 2 дена от нищото няма да се научиш. Или сядаш, търсиш и четеш или я забравяш тази работа! Има платени сайтове, където правят курсови работи, най-добре пробвай там.ме съм

Не съм тръгнала да ставам програмист, уча математика, но само 1 курс имам програмиране ( не знам по каква причина) и двата семестъра. Не си мислете, че не съм опитвала сама да пиша код и да уча, но това не е моето нещо. Точно затова съм написала ако някой може да помогне, не разбирам защо трябва такава грубост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Четене на числа

classReadingNumbers

{

static void Main()

{

Console.Write("a = ");

int a = int.Parse(Console.ReadLine());

Console.Write("b = ");

int b = int.Parse(Console.ReadLine());

Console.WriteLine("{0} + {1} = {2}", a, b, a + b);

Console.WriteLine("{0} * {1} = {2}", a, b, a * b);

Console.Write("f = ");

double f = double.Parse(Console.ReadLine());

Console.WriteLine("{0} * {1} / {2} = {3}",

a, b, f, a * b / f);

}

}

Free C# / Java / JavaScript / Python / C++ Programming Books » Глава 4. Вход и изход от конзолата (introprogramming.info)

Free C# / Java / JavaScript / Python / C++ Programming Books » Глава 3. Оператори и изрази (introprogramming.info)

Четете и дано го прочетете. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...