Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Плащане на разходи по призоваване в полицията в друго населено място?

Препоръчан отговор

Викат ме на разпит в полицията в друго населено място. Четох, че в чл.47, ал.2 от АПК пише, че по административно производство се заплащат разходи за призоваване като пътни и други разходи по нормативи, определени от министъра на финансите.

За да си напиша молбата или искане за заплащане на разходите по кой член и закон трябва да е, по тоя на АПК или друг? Понеже не намерих в ЗМВР.

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, краси123 написа:

Викат ме на разпит в полицията в друго населено място. Четох, че в чл.47, ал.2 от АПК пише, че по административно производство се заплащат разходи за призоваване като пътни и други разходи по нормативи, определени от министъра на финансите.

За да си напиша молбата или искане за заплащане на разходите по кой член и закон трябва да е, по тоя на АПК или друг? Понеже не намерих в ЗМВР.

Мерси предварително!

На гърба на призовката е написано всичко. След приключване на делото за същия ден отиваш в отдел счетоводство и представяш билета (отиване и връщане) на касиерката, която се занимава с такива плащания. Съответно и лична карта. Нищо по вече не се плаща, но пътуването е с пълният размер на билета (100%)от компанията превозвач.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако пътува с личен автомобил?Аз изобщо не бих си губил времето да ходя.Във всяко(почти) населено място има полицейско управление.Какъв е проблема разпита да е по местоживеене?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, ivan_pop написа:

А ако пътува с личен автомобил?

И за какво да го прави?! -> Ако имаш личен автомобил, то каква е логиката да не си позволиш разхода?! 

п.п. След като имаш личен автомобил, значи си богат ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ivan_pop написа:

Във всяко(почти) населено място има полицейско управление.Какъв е проблема разпита да е по местоживеене?!

Предполагам, че точно при такъв разпит е дал съгласието си, че ще свидетелства по делото срещу въпросния обвиняем/а, без дори да осъзнава. Че дори е подписал собственоръчно не само показанията си, а и съгласието си за свидетелстването, които са в един документ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не е по дело на съда и не е разпит като свидетел, а по моя жалба. На гърба на призовка нищо не пише за разходите, чета от друга, а сега съм призован по телефона. Ще пътувам със собствена кола, за какво да гоня влакове и рейсове като с колата ми е по-удобно. Значи да разбирам, че не трябва да се пише молба, но аз искам да си напиша. По кой закон, АПК става ли, там пише точно за показания и сведения, а полицейското производство предполагам е административно, нали е държавен орган?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...