Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

li-ion и ni-cd батерии подмяна

steelo
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, 

имам следния казус: 

имам винтоверт на ni-cd батерии, а искам да ги подменя с литиево-йонни, които са ми на разположение от счупени телефони. Проблемът е че, когато ги свържа към винтоверта и натисна спусъка леко, завърта патронника, но натисна ли спусъка до край винтоверта спира, все едно прекъсва захранването. Този проблем отсъства когато поставя старите ni-cd батерии! Някой има ли идея на какво се дължи това прекъсване? Аз лично предполагам, че при по-висок товар, някоя от батериите изключва с някаква вградена защита, но това е само предположение. 

Машинката е 20v, докарал съм батериите до 21v , а капацитета е повече от колкото на старите батерии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стари батерии от телефон не стават, ако искаш да го направиш като трябва винтоверта ти трябват нови от типа на 18650  или поне батерии в добро състояние от лаптоп. освен това и слагат платка която да регулира зареждането 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 8.09.2022 г. в 19:17, steelo написа:

Някой има ли идея на какво се дължи това прекъсване?

Батериите от телефон имат cut off функция при достигане на разреждане 3 волта под товар. Като са свързани последователно и една от батериите под товар достигне 3 волта се получава това прекъсване.

Със стари батерии не става. Трябват си нови с еднакъв капацитет примерно 18650. Зареждането на ли-по батерии трябва да се извършва със специално зарядно устройство, като задължително има изводи за балансирате на напрежението на отдилните клетки, или ще има фоерверки. Отделните клетки се унищожават при зареждане над 4.2 волта и разреждане под 3 волта. Продават се платки за зареждане и балансиране на ли-по батерии. 

Клипа от по-горе е за винтоверт на 12 волта, като клетките са свързани 3Х2 успоредно за по-голям ток. За 20 волта ще ти трябват 5 клетки последователно по 4.2 волта = 21 волта. Задължително с балансна зарядна платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...