Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DVR RroCam-4 канален не стартира

Препоръчан отговор

Имам DVR RroCam-4 канален, скоро захранването за него и камерите почна за издава звук нкакъв(явно е изгоряло) и го смених. Сега при пускане на захранването на камерите и DVR-а, на екрана на монитора ми излиза само началния екран. И нищо не мога да направя. Мишката не ми отчита че я има. Как да го подкарам?

Пробвах през интернет да го достъпя от сайта на xmeye, но и там не го достъпвам. Иначе ми приема сериен номер, име и парола и нищо.

Ето скрийншот от екрана и устройството.

Как да вляза в настройките?

111-min.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш. Има вероятност да е заминала флаш-паметта. Логото е направено да скрива текстовите редове, докато Linux зарежда, преди да подкара сървъра, който ти представлява DVR-a, за да изглежда продуктът по-приветлив. Вероятно на заден фон, зад това лого, сега седи изписан един kernel panic. Но такова нещо съм виждал само през конзола, свръзан по сериен порт към DVR-a, след като предварително съм си запоил хедър на самата платка. Няма как да го разбереш без хардуерно вмешателство. И ако съм прав, нямаш шанс да си го поправиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как си го подкарал. Просто с рестарт ли, с няколко рестарта ли, спонтанно ли е проработил ... ? По принцип, ако захранването е създавало драма (на тези, обикновено им се разсвирват здраво кондензаторите, преди да спрат тотално), не е лошо да погледнеш платката на DVR-а, да няма и там кондензатори като куршуми. Добре е, че не е заминала паметта и фърмуерът си е на мястото (освен ако не си префлашвал нещо на програматор).

В първия си пост казваш "захранването на DVR-a и камерите", което ме навява на мисълта, че ползваш някакъв мощен захранващ блок (примерно, от типа на тези за LED осветления, екранирани с перфорираната ламарина), към който си навързал жиците на всичката техника. Същия блок ли използваш в момента, или и него си сменил сега?

"Подкарах го" е много общо казано. Също толкова общият отговор би бил: "Ми, ползвай си го". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.09.2022 г. в 16:45, Rammkopf написа:

Зависи как си го подкарал. Просто с рестарт ли, с няколко рестарта ли, спонтанно ли е проработил ... ? По принцип, ако захранването е създавало драма (на тези, обикновено им се разсвирват здраво кондензаторите, преди да спрат тотално), не е лошо да погледнеш платката на DVR-а, да няма и там кондензатори като куршуми. Добре е, че не е заминала паметта и фърмуерът си е на мястото (освен ако не си префлашвал нещо на програматор).

В първия си пост казваш "захранването на DVR-a и камерите", което ме навява на мисълта, че ползваш някакъв мощен захранващ блок (примерно, от типа на тези за LED осветления, екранирани с перфорираната ламарина), към който си навързал жиците на всичката техника. Същия блок ли използваш в момента, или и него си сменил сега?

"Подкарах го" е много общо казано. Също толкова общият отговор би бил: "Ми, ползвай си го". :)

Не се изпразих коректно и със съгласен с по-горе написаното. 

Смених захранването на камерите само с ново, старото беше 12V 10A а новото взех на 12V 15A. Същото е като старото на вид, метално за LED-осветления(знаете ги). Старото пищеше, явно кондензатор...

Захранването на DVR-а е къщо 12V но 2A, и си е капсуловано пластмасово. Но щом коректно си се пали началният екран, може нещо друго да е проблем(а не от захранването му), нито от това че смених и на камерите с ново.... 

DVR-а както работеше трите дни и сутринта гледам пак с началния екран. 

Преди го подкарах с включване и изключване и в един момент както не работеше мишката някак къкнах десен бутон и влязох в настройките. 

Но сега пак същото, ще продължавам да го мъча по стария начин пък... Вие може би ще имате и други идеи. Ще съм благодарен на всякакви коментари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Форматирах на компютър хард диска на DVR-а, сложих го пак, (вадих батерията), рестарт и т.н. После DVR-а си фо форматира и продължих с настройките...

Сега работи....

Да го флашвам ли или не... Не го държа вързан към мрежа че го бяха хаквали...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, не казвам, че аз съм "Пътят, истината, и живота", но си имам едно лично правило по този въпрос - ако има по-нов фърмуер, инсталирам го, не оставам на стара версия (конкретно за видеонаблюденията говоря). Разбира се, ако има бележки към новата версия, чета ги. Понякога новата версия само премахва функционалност, която без да искат са оставили в старата и ще се самопрецакаме, ако минем на новата. :)

Това, че DVR-ът си работи със старото захранване, не е гаранция за нищо. Ако захранването е старо и вече не регулира напрежението в допустими граници, много е възможно случайни фактори в захранващата мрежа да го принуждават да "кляка" малко повече от допустимото, което довежда DVR-а до нестабилна работа - увисване или направо спонтанен рестарт. В електротехниката има един лаф: "закон Божи". Отнася се за захранващото напрежение. Всеки път, когато се разследва проблем по електрическата верига, се тръгва от "закона Божи" - имаш ли ток, немаш ли? Ако захрнването ти е нестабилно, то тогава поне 50% от проблема ти се крият там. Сложи едно хубаво, стабилно захранване, и пробвай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Rammkopf написа:

По принцип, не казвам, че аз съм "Пътят, истината, и живота", но си имам едно лично правило по този въпрос - ако има по-нов фърмуер, инсталирам го, не оставам на стара версия (конкретно за видеонаблюденията говоря). Разбира се, ако има бележки към новата версия, чета ги. Понякога новата версия само премахва функционалност, която без да искат са оставили в старата и ще се самопрецакаме, ако минем на новата. :)

Това, че DVR-ът си работи със старото захранване, не е гаранция за нищо. Ако захранването е старо и вече не регулира напрежението в допустими граници, много е възможно случайни фактори в захранващата мрежа да го принуждават да "кляка" малко повече от допустимото, което довежда DVR-а до нестабилна работа - увисване или направо спонтанен рестарт. В електротехниката има един лаф: "закон Божи". Отнася се за захранващото напрежение. Всеки път, когато се разследва проблем по електрическата верига, се тръгва от "закона Божи" - имаш ли ток, немаш ли? Ако захрнването ти е нестабилно, то тогава поне 50% от проблема ти се крият там. Сложи едно хубаво, стабилно захранване, и пробвай пак.

Ще го вържа към захранването на камерите, то е ново и 12V 15A. Нали може да го вслюча в клемите на едната двойка камери? Че имам само две двойки плюс и минус и на тях съм вързал по две камери...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че можете, няма никакъв проблем. Някои електрици биха ме анатемосали, но на Ваше място, аз бих си пуснал два по-дебели гъвкави проводника (къде 2 квадрата, или 2 и половина) да стърчат от захранването - черен от минуса на захранващия блок и червен от плюса. Свободно стърчащите им краища бих включил в по една бърза връзка (5-рна, примерно - има ги по ел-магазините, Практикер, Хоум Макс и т.н.). Те побират проводник от квадрат и половина до 4 квадрата, т.е. 2 камери спокойно можете да захраните от една "дупка" - хващате плюсовете на 2 камери и ги насуквате един в друг, след което муш в плюсовата клема и я защраквате да се затвори. Същото изпълнение с минусите - два усукани в паралел и муш в минусовата клема, след което затваряте с лостчето. Няма мърдане. Така става и най-изчистен монтажът, с най-малко рязане на жици, набодени пръсти и т.н.

Бърза връзка, още им викат "бърза клема", "ваго (Wago) клема" и т.н. - виждали сте ги.

https://praktiker.bg/bg/Instalacionni-materiali/DVOYNA-BàRZA-LUSTER-KLEMA-ZA-DVA-PROVODNIKA-5-BROYa-3P-D-IL/p/122606

Само че тази е тройка (двойка и тройка са най-масовите), има по щандовете и петици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...