Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Овърклок на 3770к с дъно H77M възможно ли е ?

Ant1Lamer
 Сподели

Виж решението Разрешен от Jorge,

Препоръчан отговор

Здравейте от заглавието се разбира дъното е H77M и искам да взема I7 3770K, но ми казаха че нямало смисъл понеже дъното било заключено и нямало да стане. Четох и наистина дъното е заключено тоест само които започват със буквата Z ставало. Реално аз ще овърклоквам процесора, не дъното, защо няма да стане някой може ли да ми обясни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-висока е честотата на 3770К, но реално не си струва, ако нямаш хубаво дъно, с което да го клокнеш. За твоето дъно повече от I7 3770 без К или еквивалентен ксеон няма смисъл да се слага. Ако дъното не позволява, процесора няма да може да се клокне, така са направени нещата, питай интел защо е така. Тук го клокват на дъно без Z, изглежда има и такива дънни платки, но трябва да се гледа в спецификациите:

P8P67 - Support (asus.com)

Тук пише, че има 

Цитат

Overclocking Features

Дънна платка Asus P8P67 LE - ниска цена от JAR Computers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми като цяло искам малко да си вдигна фпс за цс:го смисъл и така съм доволен нямам проблеми 150-200 държи, но съм с процесор I5 3330 ако взема 3770 без К  горе долу колко фпс ще качи ? Просто не съм чак толкова запален затова не  ми се дават  много пари иначе 3770 мога да взема веднага на добра цена въпроса е дали ще има смисъл и  разлика във фпсa

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж това видео, може и да има малко прираст на кадрите, но пак зависи и от видеокартата:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 2 часа, Ant1Lamer написа:

При всички положения с i7 3770 получаваш още 4 треда и доста по-висока честота, дори без оувърклок. А и + 2МБ кеш. Кадрите ще са повече, особено при невисока резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами аз играя като цяло повечето на ниска резолюция 4:3 1280х960 щом сега с този процесор вадя тези, значи ще има разлика а този боост как мога да го постигна от 3.4 на 3.9(turbo boost) както му викат и заслужава ли си. Ще видя сигурно ще взема 3770 значи. И друго да попитам при смяна на процесор само слагам и това е не би трябвало да иска преинсталиране и такива неща ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да провериш версията на BIOS и поддържаните процесори. При нужда да го обновиш (само при нужда). А i5 3330 e 3.0/3.2, докато i7 3770 е 3.4/3.9 по спецификации. Ако е качествено това h77 дъно имаше възможност да се държат всички ядра на висока честота, но не помня вече как точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да ами не съм гледал версията да ти кажа честно, но щом мога да си регулирам волтажите на рамта мегахерците да променям като цяло дъното всичко съм си купувал чисто ново преди години нали на времето когато 2013 мисля че. Ако може да се направи на 3.9 повече не ми и трябва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В крайна сметка  ми изпадна 3770к на 130 лева което смятам че е страхотна цена понеже под 200 никъде не го намирах с него съм вече и мога да кажа че има разлика 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Малко да се върна пак на темата, заслужава ли си да го клокна да си взема едно дъно Z77 и горе долу на каква честота мога да го направя нормално ? В момента съм с 1070ti , захранването е 520W  до колко мога да го клокна ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е много издухано дъното, захранването ти е читаво, имаш добро охлаждане и си уцелил добра бройка процесор - всичко е на късмет и умения докъде може да стигне честотата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами не мога да кажа взех го втора ръка изгодно, иначе ето снимка на градусите, даже като играя 50 не ги  стига, да попитам само, че съм намислил да си преинсталирам Wina че нещо не струва от тези драйвъри кои е най - добре да инсталирам https://www.asrock.com/mb/intel/h77m/#Download ? Изключвам лан и realtek за тях е ясно макар че ми е изгоряла аудиокартата на дъното

Untitled.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...