Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Молба за съвет за конфигурация на компютър за Autocad и 3dsmax

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля, да ми предложите конфигурация основно за тези два софтуера.

Монитор имам стар и няма да взимам нов към момента, като за кутията имам бюджет от +-2300 но не много повече.

В началото на изучаването на софтуерите съм в един малко по-късен етап може да се докомплектова някой елемент, ако е възможно да се спести пари в първия момент.

Предварително много благодаря за съветите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Autocad го оставяме на страна, защото ако направим конфигурация оптимизирана за 3dsmax, тя ще покрива и всички изисквания за Autocad.

При избора на оптимален процесор за 3dsmax трябва да си отговориш как ще използваш основно програмата, дали ще са активни задачи (3D Modeling, Animation, Texturing, Lighting) или пасивни, като рендването. За рендването се изискват много ядра, докато за останалите е нужно ядрата да са бързи и там броя не е от толкова голямо значение. С една дума ако няма да се рендва често, то стандартен 6-ядрен геймърски процесор с бързи ядра ще е повече от достатъчен.

Видео картата ако ще се рендва с нея е наложително да е на NVidia (всъщност зависи какво рендер ядро ще ползваш). Повечето Arnold GPU, Redshift, Octane, или Vray позволяват да се рендва с видео карта, което е по-бързо от рендването с процесор и използват CUDA ядра. Среден клас геймърска видео карта ще свърши работа, професионалните изобщо не ги гледай, тук те няма да ти донесат никакви позитиви и няма смисъл от тях при ограничен бюджет. Тяхното предимство са драйвърите.

Рам паметта, смятам че 2х8 Гб ще са ти достатъчни на първо време, след това винаги може да добавиш още толкова ако дъното го позволява (ще ти предложа по-късно такова дъно ), като най-изгодни като цена/бързодействие са паметите на 3200MHz CL16.

За дисковото пространство гледай да вземеш NVMe диск, вече дали 1Тб ще ти е достатъчен, ти ще кажеш

За кутията имаш ли някакви конкретни изисквания?

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Joss, няма да намериш това което търсите.

Понеже компютъра ще е за обучение на първоначално диска ще е достатъчен и по-малък. Ще разгледам за компоненти малко по-подробно, а за кутията нямам големи очаквания, освен бутона за включване да не се счупи, като на сегашната ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, petpetep написа:

Joss, няма да намериш това което търсите.

Това не го разбрах. Аз нищо не търся.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...