Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

добавяне на микрофони към видеонаблюдение

Препоръчан отговор

Здравейте имам този комплект камери https://www.kassabasystems.com/ip-kamera-trx-dbs13mpx-a

но е без звук може ли да се добавят микрофони и да се свържат към комплекта,видеорекордера няма аудио вход или изход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, valyo_93 написа:

Здравейте имам този комплект камери https://www.kassabasystems.com/ip-kamera-trx-dbs13mpx-a

но е без звук може ли да се добавят микрофони и да се свържат към комплекта,видеорекордера няма аудио вход или изход.

Вместо тези 4 броя - които в момента струват 596,40 лв. - можеш да вземеш 10 TP-Link Tapo C200

Цитат

Основни характеристики:

• Двупосочно аудио: Общувайте с другите чрез вградения микрофон и високоговорител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, valyo_93 написа:

видеорекордера няма аудио вход или изход.

Даже и да докараш звук от мястото на събитието, ще трябва и допълнителен хардуер за записването му, и допълнително да се синхронизира с видеото. И работата отива на нова система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, valyo_93 написа:

Това са IP камери, нямаш проблем да им свържеш по един микрофон, ако платките им са стандартна изработка. Касабите обикновено са чист XiongMai, та най-вероятно ще можеш да им пуснеш звук. Но това означава да им купиш специално микрофонче, да пробиеш на всяка камера 2 мм отвор и в настройките на всяка камера да разрешиш изрично аудиопотока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо да отвори една камера и да снима платката двустранно, за да не се окаже, че не е такава, каквато си мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dimy написа:

Нали знаете че записа на видео и звук на обществени места е забранено?

Кръстовището, обществено място ли е? Салона на дадена банка? Автобусната спирка?

Не не забранено! 6 камери със звук имам в къщи и на двора - записват всичко, което мърда в периметъра. Ела да микакжеш нещо!

преди 18 часа, jhoro написа:

Вместо тези 4 броя - които в момента струват 596,40 лв. - можеш да вземеш 10 TP-Link Tapo C200

И този бейбифон, колко време ще изкара на при външен монтаж?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, dimy написа:

Нали знаете че записа на видео и звук на обществени места е забранено?

Много зависи - колко обществени са! Има съдебна практика по въпроса - търси.

преди 2 часа, NewRedDragon написа:

И този бейбифон, колко време ще изкара на при външен монтаж?

Откъде го измисли този „външен монтаж“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Много зависи - колко обществени са! Има съдебна практика по въпроса - търси.

Откъде го измисли този „външен монтаж“?

Не съм го измислил! Сегашните му камери на човека са IP 66.... бейбифона няма да изкара дори и на сайванта ти на село, повече от седмица

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NewRedDragon написа:

Не съм го измислил! Сегашните му камери на човека са IP 66.... бейбифона няма да изкара дори и на сайванта ти на село, повече от седмица

Ако ще да са IP 99 - за външен монтаж не е ставало дума.

Цитат

На Иванчо са му дали 3 ябълки.
Той е изял 2.
Колко ябълки има Иванчо?
Мислите си че 1?
Ама никъде не е казано, колко ябълки е имал Иванчо преди да му дадат 3-те.
Извод - нулирайте си променливите!

Иванчо има 3 ябълки. Дали му още 3. Той изял 2. Колко ябълки има Иванчо?
4? Неееееееееее! 6! Двете ги е изял един ден по рано
Извод - синхронизирайте си нишките!

Иванчо имал 5 ябълки. Изял 2. Колко са му останали?
3? Нееее! Той не е ял свои ябълки! Пак има 5!
Извод - защитавайте си адресното пространство!

На Иванчо му дали 3 ябълки. Той ги изял.
На другия ден дошли да му ги искат, защото били дадени само за съхранение.
Извод - четете си спецификацията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Ако ще да са IP 99 - за външен монтаж не е ставало дума.

99 няма! Видя ли камерите? Няма нормален човек да сложи bullet  в къщата си! Чети, и мисли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

99 няма! Видя ли камерите? Няма нормален човек да сложи bullet  в къщата си! Чети, и мисли!

Виждал съм такива. Хубави са, ама няма предаване на звук - което се търси от автора.

И не бъди толкова категоричен с коментарите - кой колко е „нормален“! Понякога това е обида - да си като другите (в нормата, нормален).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, jhoro написа:

Виждал съм такива. Хубави са, ама няма предаване на звук - което се търси от автора.

Аудио функционалността не зависи от корпуса на камерата! Чети, преди да се изказваш! Автора, като е търсил звук, да е гледал спецификациите на оборудването!

преди 28 минути, jhoro написа:

И не бъди толкова категоричен с коментарите - кой колко е „нормален“! Понякога това е обида - да си като другите (в нормата, нормален).

Какво ще ми направиш? Искаш ли да ти разглобя и снимам 2 уж различни камери - едната bullet, другата turret/dome и да видиш, че "базата" еднаква! Е, още сме далеч от истинския PTZ в turret/dome корпусите, но.... то всичко почва от чертежа!

Така, че аз съм нормален!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NewRedDragon написа:

Аудио функционалността не зависи от корпуса на камерата! Чети, преди да се изказваш! Автора, като е търсил звук, да е гледал спецификациите на оборудването!

Какво ще ми направиш? Искаш ли да ти разглобя и снимам 2 уж различни камери - едната bullet, другата turret/dome и да видиш, че "базата" еднаква! Е, още сме далеч от истинския PTZ в turret/dome корпусите, но.... то всичко почва от чертежа!

Така, че аз съм нормален!

Нищо не си разбрал, от написаното! Хайде лягай, че „даваш на късо“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Нищо не си разбрал, от написаното! Хайде лягай, че „даваш на късо“!

Явно ти не си рзбираш! То си личи и по 90% от постовете ти! Пълен лаик си! Идея си нямаш за какво става дума, просто "на всяка торта бакпулвер" - обикновен лаладжия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой май не е чел Конституцията:

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dimy написа:

без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Абе, комуне смотано, следят те постоянно. А цитата е просто обръщение - със знака на обекта, ти си уведумен, че те наблюдават! Твое право е да не посетиш този обект, но това е за твоя сметка!

Между другото, ...че си малоумен комунист, знаем, ама ...прост си бе, комуне!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, dimy написа:

Някой май не е чел Конституцията:

Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

А ти четеш „Както дяволът чете евангелието“. Виж финала на цитата.

Всичко зависи от това - чии интереси са с приоритет! Ето ти едно „Решение по жалба“ на Комисията за защита на личните данни.

Цитат

По отношение на останалите пет камери, които заснемат единствено двора и части от имота на ответника, обработването на лични данни е законосъобразно, доколкото това е свързано с неговия легитимен интерес да опази имуществото си – чл. 6, § 1, б. „е“ от ОРЗД. Но ако те бъдат насочени така, че в обхвата им на заснемане да попадат части от имота на жалбоподателя или обществени площи, г-н Н.А. ще извършва дейност в нарушение на Регламента и ЗЗЛД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По закона за защита на личното имущество, имаш право в собствения си имот да снимаш всичко в 3D, ако можеш. Никой не може и гък да ти каже. Насочиш ли я към улицата, обаче, и снимаш Пешо как се натиска тайно с любовницата, вече е престъпление на гражданските му права. Но и това е под въпрос, тъй като реално не е извършено престъпление, ако записът не е обнародван, с цел опетняване доброто име на Пешо. И другия куриоз - когато от полицията разследват престъпления, едно от първите неща е да поискат записите от камерите на частни имоти в околността, които снимат именно улицата, с цел идентификация на престъпника. Бил съм въвличан в такива разследвания за извличане на записи, никой не е осъждал после собственика на камерите, че снимал бил улицата. Тъй че, споко. :) Дай да съдим и всички, дето имат регистратор в колата си, че са ни снимали с мобилната камера на кръстовището, докато чакаме на червено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, jhoro написа:

А ти четеш „Както дяволът чете евангелието“. Виж финала на цитата.

Всичко зависи от това - чии интереси са с приоритет! Ето ти едно „Решение по жалба“ на Комисията за защита на личните данни.

Не, чета КОНСТИТУЦИЯ-та!

Питащия трябва да знае, че може /не че ще бъде/ даден под съд ако има някой по-мнителен комшия.

Понеже питащия не пояснява къде точно и как точно ще инсталира камерки с микрофони - ние тук му поясняваме , че не може съвсем безконтролно да записва каквото си иска, нали?

Или казано по-просто - ако записва на своята ливада полета и песента на птичките - няма проблем, но ако дори един ъгъл от някакво обществено място или частен имот прихване с камерите си - най-вероятно ще дава доооста пари за адвокат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dimy написа:

Не, чета КОНСТИТУЦИЯ-та!

Питащия трябва да знае, че може /не че ще бъде/ даден под съд ако има някой по-мнителен комшия.

Понеже питащия не пояснява къде точно и как точно ще инсталира камерки с микрофони - ние тук му поясняваме , че не може съвсем безконтролно да записва каквото си иска, нали?

Или казано по-просто - ако записва на своята ливада полета и песента на птичките - няма проблем, но ако дори един ъгъл от някакво обществено място или частен имот прихване с камерите си - най-вероятно ще дава доооста пари за адвокат.

Това напрактика е грешно тълкуване! Всички тези казуси са разгледани и уточнени в Чл.29 и Съображение 51 от GDPR, където е описано кое и кога се смята за обработка на биометрични данни - с една дума, тогава, когато се прилагат технологии за лицево разпознаване. Ако имаш умствен капацитет - чети!

Има и още съображения и казуси - например паритета межди "легитимен интерес" и мащаба на наблюдението. Има и описани места където забраната за видеонаблюдение е абсолютна!

Така, че оди си търси адвокат! Всеки третокурсник от ЮФ, ще те размаже в съда и ще ми платиш да добавя още камери към системата сиЧ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...