Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Молба за съвет за конфигурация на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

отдавна не съм се интересувал от напредъка в тази област и тъй като до скоро цените бяха леко "луднали" и сега почнаха да се успокояват, реших да ъпгрейдна машината ми от подписа, тъй като се очакват нови заглавия в игрите които бих желал да играя, и съответно ще трябва да се ъпгрейдне сегашната машина, която ми служи вярно, но все пак си има лимит спрямо годините и.

Това за което се използва е основно игри и филми ( евентуално и вдигане на виртуалки и сървъри за доработване на няколко Джава проекта, но тъй като досега не било проблем, се съмнявам да е и за напред).

Не желая монитор, и периферия, както и ще се използват кутията и хардовете които имам в момента.

За това ми е необходим съвет за ъпгрейд с нови части, като за в момента съм се спрял на хардуер от Никем защото тези части ги намерих там на най добра цена, ако смятате че по добри или същите ги има другаде, не е проблем да се вземат от там.

Конфигурация:

- CPU: I9-10900K

- MB: ASUS-ROG-STRIX-B460-F-GAMING-LGA1200

- FAN: Mirage-L360 / уточнение, в момента имам подобно сложено на сегашното дъно, но трябва да му открия кутията или модела за да видя дали ще стане на този сокет и ако е така, това са спестени пари, които могат да се вложат в друг компонент.

- RAM: 2x 16G-DDR4-3200-ADATA-SPECT-D60G

- SSD: ADATA-GAMMIX-S11P-256G-M2-PCIE

- VGA: Gainward-GeForce-RTX-3070Ti-Phoenix-8GB

- PSU: be-quiet!-PURE-POWER-11-700W-80-Plus-Gold

Цялостна количка

Сега въпросите са ми както следва с уточнението че бих изчакал евентуално черен петък с цел някой от частите да поевтинеят, но не бих скочил на новите платформи с ддр5 които се очакват да излязат тъй като тогава ще се надхвърли много бюджета 🙂 3400 лв спрямо параметрите на сегашната.

1: Дали тази конфигурация е ок от към баланс дъно -> процесор-> рам -> захранване.

2: Хард диска дали е подходящ, и съответно второто ми питане по тази тема е дали като сложа такъв, ще има проблем да се сложат и останалите 4 харда които имам в момента ( пълни са със филми и игри).

Много благодаря на всички отзовали се с мнение по въпроса, независимо дали е положително или не :)

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За същите пари може да си вземеш 12700, а за по-малко 12600К (последния е на едно ниво в игрите с 10900, на места и го бие)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, belefor написа:

Точно такъв му предложих - 12700kf.

При мен линка си стои същия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, belefor написа:

Точно такъв му предложих - 12700kf.

Ами количката е същата която съм дал в моят коментар, и процесорът е същият.

Може ли да погледнеш, мерси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този охладител не става за този сокет, а дъното е крайно неподходящо. Сложил си и DDR5 на дъно с DDR4

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, belefor написа:

Защо да е неподходящо?

"H" не е ок,за игри.По-скоро "Z".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Orgasmatron написа:

"H" не е ок,за игри.По-скоро "Z".

То не е въпроса до чипсета какво предлага ами да погледне колко фази има дъното и колко вата е процесора, това дъно даже няма охлаждане на VRM, да не говорим, че е с ддр4, а му е сложил в количката ддр5

ПП. А, той си изтри мненията, добре че цитатите стоят, за да не се чудят хората за какво си говорим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, belefor написа:

Колко пъти да ти кажа, че този охладител не е за този сокет? И дъното не е налично

ПП. COBRA, съвета ми е да пуснеш тема като имаш парите и решиш да купуваш. Сега ще ти се предложат едни неща, а ти след 2-3 седмици като решиш да купуваш и те вече няма да са актуални. За 12700К е добре да вземеш и от коригиращите планки на Термалрайт, при нас са по 20лв. и оправят проблема с кривите капачки на процесорите, които се кривят от стандартната планка на дъната. Конструкционен дефект при дизайна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Gaming_Solutions написа:

Колко пъти да ти кажа, че този охладител не е за този сокет?

ПП. COBRA, съвета ми е да пуснеш тема като имаш парите и решиш да купуваш. Сега ще ти се предложат едни неща, а ти след 2-3 седмици като решиш да купуваш и те вече няма да са актуални. За 12700К е добре да вземеш и от коригиращите планки на Термалрайт, при нас са по 20лв. и оправят проблема с кривите капачки на процесорите, които се кривят от стандартната планка на дъната. Конструкционен дефект при дизайна

Ами парите ги имам и съм решил да обновя конфигурацията, единствено се чуден дали си заслужава да се изчака черният петък както ме съветват познати, защото има вариант някой от нещата да излязат по някакво "чудо" на по добра цена, или евентуално по добри неща на парите на сегашните, това е единственото което за в момента ми е като чудене.

Въпроса с купуването е решен, просто искам мнение за конфигурацията как може да се подобри спрямо дадената от мен :)  за което много благодаря за отговорите.

ПС: това със планките може ли малко по подробно? Ако не те затруднява :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, COBRA написа:

Ами парите ги имам и съм решил да обновя конфигурацията, единствено се чуден дали си заслужава да се изчака черният петък както ме съветват познати, защото има вариант някой от нещата да излязат по някакво "чудо" на по добра цена, или евентуално по добри неща на парите на сегашните, това е единственото което за в момента ми е като чудене.

Въпроса с купуването е решен, просто искам мнение за конфигурацията как може да се подобри спрямо дадената от мен :)  за което много благодаря за отговорите.

ПС: това със планките може ли малко по подробно? Ако не те затруднява :)

В този клип е обяснено

Това са въпросните планки в нашия магазин

Ако искаш изчакай черния петък и се оглеждай за оферти. При нас 12700KF струва 836лв. и няма да става по-евтин за черния петък. То при нас всъщност няма черни петъци :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Gaming_SolutionsЕто редактирана версия на количката, може ли да кажеш така ок ли е като вариант?

Като единствено не знам дали харда е подходящ, и дали ще има проблем да е сложен той и останалите хардове.

CPU: intel-alder-lake-core-i7-12700kf

Планка: lga1700-bcf

MB: gigabyte-z690-ud-ax

FAN: zalman-reserator5-z36

RAM: 16gb-ddr5-5200-kingston-fury-beast x2

HDD: adata-xpg-gammix-s5

VGA: gainward-geforce-rtx-3070-ti

PSU: 850w-evga-b5-80-bronze

Kart 1, Kart 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, N1K17Y написа:

А мониторът какъв е ? Възможно е, или да минеш само с лек ъпгрейд, или да ти трябва нов монитор задължително. 

В момента ползвам този Acer Nitro XV240YP, но за него не планирам ъпгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, COBRA написа:

В момента ползвам този Acer Nitro XV240YP, но за него не планирам ъпгрейд.

Питах, да не би да е 1080р и 60-75 херца. Щом държите на 140 кадъра, наистина има нужда от изцяло нова конфигурация. 

По въпроса ти за намаленията и черния петък , може би единствено за видео картите, тъй като нвидия има голям инвентар от 30-та серия. Засега все още имат високи цени (за това което предлагат), което значи, че е доста възможно, да чистят бройки на черния петък на наистина големи намаления. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Нещо малко ми се вижда това SSD на тази конфигурация и на цената. Аз бих взел поне 1 TB.

Здравей,

това ССД ще бъде само системно, и за програми, всичко останало е на отделни хард дискове, и както съм споменал по горе имам 5 с общ капацитет 14 терабайта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старите механични хард дискове в тази конфигурация "ми бодат очите" и ще са най-бавното звено в нея, но...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Старите механични хард дискове в тази конфигурация "ми бодат очите" и ще са най-бавното звено в нея, но...

За филми/музика/картинки стават , но за игри и програми само SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...