Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Домашна работа по програмиране. 1 курс

Гост
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте имам домашна работа, която трябва да изпратя до 6.11. Нова съм и все още се уча. Бих се радвала да ми помогнете с това задание.
Да се създаде текстова игра в конзолата, като се използва псевдо кода за главен цикъл (main game loop) от конструкцията:

while (true) 
{

string command = readCommand(); //четене на команда от конзолата
  handleCommand(command); //логика за изпълнение на команда
}

Играта да принтира в конзолата всички пътища и интеракции, които играчът може да вземе в текущата зона / стая. След въвеждане на команда в конзолата се зарежда избраната стая или команда. Да се използва разположението на зоните от приложената схема. Играта започва от Entry Area.

[EDIT] Прилагам и подобно видео - как да си взаимодейства играчът с играта.
Има и изображение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dimy написа:

Тука ще ти искат пари. Или - ще те изкарат камила. Или - полуи*диот.

Или - и трите.

Това как и помага?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз даже видео или изображение не виждам. Иначе в гугъл има 100% информация как да се направи и готов код. Но така няма да се научиш, като някой друг ти прави нещата. Като гледам, даже с форума не можеш да се оправиш - да ползваш бутона за код и да качиш картинка и видео, с програмирането не знам как ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ined написа:

Това как и помага?

Не знам, но у нас по форумите е така. И аз съм се чудил.

- Американски форум: питаш и ти отговарят.
- Руски форум: питаш и те питат.
- Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dimy написа:

Не знам, но у нас по форумите е така. И аз съм се чудил.

- Американски форум: питаш и ти отговарят.
- Руски форум: питаш и те питат.
- Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП.

И защо реши, че само в българските форуми е така? Пробвай да зададеш подобен въпрос в чужд форум за програмиране, без код, без нищо, дори ще ти изтрият темата на момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

И защо реши, че само в българските форуми е така? Пробвай да зададеш подобен въпрос в чужд форум за програмиране, без код, без нищо, дори ще ти изтрият темата на момента.

Хич не ми пука за чуждите... аз съм недоволен, че това е така и тук!

А код горе има някакъв ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви изпратя изображението и клипа, в това няма проблем. Не мога да науча и да се оправя за 2-3 дена и затова искам помощ. 

TextGameCMD.drawio.png

Let's Try Warsim - (Text Based Kingdom Management Game)Видеоклип в YouTube   ‪21 минути‬.webloc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек да помоли за помощ. Ясно е, че не знам как да ползвам този даден код и искам помощ? Ако трябва ще ходя на допълнителни курсове, това вас не ви бърка. Не ви е работата да ме критикувате. За 2 дена няма как да науча и да си предам домашната, невъзможно е. Щом толкова знаете айде де, покажете? За нищо не ставате. ezikler sizi bi boka yaramiyorsunuz, laf kalabaliginda baska bisey yaptiginiz yok. kibriniz gotunuze girsin

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, сту_1090 написа:

За нищо не ставате.

Това как го прецени, май ти за нищо не ставаш, след като хем търсиш помощ от непознати, хем ги обиждаш! По този начин не очаквай някой да ти помогне или да постигнеш нещо и някъде другаде! Никой за нищо не ти е длъжен! Вече дори и някой да е имал желание да ти помогне, след подобно изказване, забрави да получиш каквото и да е, дори и да си платиш! Като е трябвало да учиш, да си учил, с подобно държание никъде няма да успееш, никой за нищо не ти е длъжен, и да ти се връщат пожеланията!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Това как го прецени, май ти за нищо не ставаш, след като хем търсиш помощ от непознати, хем ги обиждаш! По този начин не очаквай някой да ти помогне или да постигнеш нещо и някъде другаде! Никой за нищо не ти е длъжен! Вече дори и някой да е имал желание да ти помогне, след подобно изказване, забрави да получиш каквото и да е, дори и да си платиш! Като е трябвало да учиш, да си учил, с подобно държание никъде няма да успееш, никой за нищо не ти е длъжен, и да ти се връщат пожеланията!!!

аа като не ти хареса какво съм писала, тогава се появи а? Поискал си или по-точно критикувал си ме, че не мога да сложа нито изображение, нито клипче. Ами ето...пратила съм и чаках цял ден за някакъв отговор. За това казвам, ЗА НИЩО НЕ СТАВАШ. Никва файда нямаш освен да пишеш глупости и да нервиш хората. А и от къде знаеш, че съм искала тази домашна да бъде направена безплатно. Разбира се, че щях да си платя, а и платих. И какво като съм поискала от непознати? Аз да няма да се женя за тях, аз поисках помощ, на която в замяна ще платя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...