Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Win10 записан в MBR не продължава инсталацията

vlado1985
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте понеже вчера ми пристигна дъното което поръчах от съфорумник и съм много доволен, от платката трябваше, да преинсталирам макар че за мое очудване си зареди и старата ОС с драйверите на предишното дъно. Но все пак преинсталирах за всеки случай. Така проблема е следния понеже SSD ми е в MBR качих ОС записана, на флашка, в MBR щото нямах друга машина под ръка за да запиша наново образа. Образа го създадох на 2 флашки като едната флашка я записах в GPT UEFI. В биос зададох да буутва от флашката но не продължава инсталацията и качих ОС със другата флашка която е записана в MBR след като качих ОС на новото дъно. Създадох нов образ на WIN10 с руфус и записах, образа в GPT влизам, в биос задавам пак от флашката, да буутва и пак не продължава инсталацията. А в MBR няма проблеми и инсталацията си продължава прикачвам снимка на грешката която ми дава и в биос как съм задал да буутва може и нещо да бъркам в биос макар че все още му разучавам някой менюта това е дъното.

https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-GE/index.asp

312987460_676135217465987_8686512554533576909_n.jpg

315222657_1581035448996418_897088388932265660_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Здравейте понеже вчера ми пристигна дъното което поръчах от съфорумник и съм много доволен, от платката трябваше, да преинсталирам макар че за мое очудване си зареди и старата ОС с драйверите на предишното дъно. Но все пак преинсталирах за всеки случай. Така проблема е следния понеже SSD ми е в MBR качих ОС записана, на флашка, в MBR щото нямах друга машина под ръка за да запиша наново образа. Образа го създадох на 2 флашки като едната флашка я записах в GPT UEFI. В биос зададох да буутва от флашката но не продължава инсталацията и качих ОС със другата флашка която е записана в MBR след като качих ОС на новото дъно. Създадох нов образ на WIN10 с руфус и записах, образа в GPT влизам, в биос задавам пак от флашката, да буутва и пак не продължава инсталацията. А в MBR няма проблеми и инсталацията си продължава прикачвам снимка на грешката която ми дава и в биос как съм задал да буутва може и нещо да бъркам в биос макар че все още му разучавам някой менюта това е дъното.

https://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-GE/index.asp

312987460_676135217465987_8686512554533576909_n.jpg

315222657_1581035448996418_897088388932265660_n.jpg

И накрая.....какъв е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Какво значи

Е на втората снимка се вижда че неможе да се качи ОС записан в UFI а диска е в MBR. Наясно съм че диска трябва да бъде форматиран в ОС и тогава вече или MBR или GPT. А флашките ги бях записал първия път на старото дъно щото нямаше откъде другаде да ги създам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все едно,чета мазньоча.

Има ли значение,къде си ги записал?

И като ти дава да продължиш с MBR,защо се мъчиш с UEFI? При положение че знаеш,че няма да се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NewRedDragon написа:

И накрая.....какъв е проблема?

Проблем няма просто ми стана интересно че като съм записал флашките с rufus. И съм ги записал на старото дъно в GPT както, и след инсталацията, на новото дъно направих нова флашка пак записана в GPT. И до никъде та исках да знам да ли не бъркам някъде в биос нещо или трябва предварително да съм си бил форматирал харда по ОС в GPT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изключиш UEFI от BIOS и да зададеш CSM?

Не UEFI не го бях изключвал а това CSM не съм го мяркал в биос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами потърси ги тези неща и направи каквото ти казах, иначе няма да стане това, което искаш. Вариант е и да конвертираш диска, но може да се затрие информацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vlado1985 написа:

Проблем няма просто ми стана интересно че като съм записал флашките с rufus. И съм ги записал на старото дъно в GPT както, и след инсталацията, на новото дъно направих нова флашка пак записана в GPT. И до никъде та исках да знам да ли не бъркам някъде в биос нещо или трябва предварително да съм си бил форматирал харда по ОС в GPT.

Калофер и Калифорния са различни неща! Харда винаги можеш да му смениш партитишън схемата, според нуждите си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега зяпах пак в биос и не мернах никъде това CSM или е забутано в някое подменю. И май само с конвертиране ще стане макар, че нямам претенций, да ли ще е в GPT или MBR. А вчера в бързината докато си подготвях флашките за новата платка въобще не се сетих че ще има спънка с диска като не е конвертиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа наистина, хем старо дъно, хем не виждам опция да се ползва не-uefi инсталация. Прочети си упътването за всеки случай, прегледах го отгоре-отгоре, но нищо не намерих. Пробвай и с инструмента от сайта на microsoft да запишеш инсталацията. Реално не си преинсталирал, така че ако ти зарежда ОС и работи няма нужда да го правиш. Сменял съм хардуер от интел на амд на една и съща инсталация на ОС без да преинсталирам и всичко работи, още я ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със Legacy пробвах да ги променя но ми изкара някакво съобщение забравих какво беше. Спомням си само че беше едно такова оцветено и ми пишеше отгоре някаква грешка с Legacy и най отдолу pressanykey и след набиването на ентер си дава рестарт и пак искаше в биос да влезна да го променя и май както е написал Raze иска конвертиране. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Странна работа наистина, хем старо дъно, хем не виждам опция да се ползва не-uefi инсталация. Прочети си упътването за всеки случай, прегледах го отгоре-отгоре, но нищо не намерих. Пробвай и с инструмента от сайта на microsoft да запишеш инсталацията. Реално не си преинсталирал, така че ако ти зарежда ОС и работи няма нужда да го правиш. Сменял съм хардуер от интел на амд на една и съща инсталация на ОС без да преинсталирам и всичко работи, още я ползвам.

То с инструмента на микромекикте не го ли записваше в MBR направо. Аз с rufus записах наново образ в MBR и там няма, проблеми та даже снощи, когато преинсталирах, за няма и 5 минути се качи операционната система та неможах да си допуша и цигарата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях го и това в упътването, но не е търсената опция: Legacy ROM vs. EFI Compatible ROM (giga-byte.co.uk)

Пробвай това на първата снимка, което си дал, да не е UEFI ами горното USB, където избираш boot option.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дръндю написа:

олеле, а даваш съвети в други теми и NewRedDragon почва да ти се чуди
:lol6:

Абе дрънди то и ти даваш съвети в други теми но не мислиш ли че в бързината човек като не си е конвертирал диска. Е нормално да се получи такъв гаф а то на всеки може да се случи ?

Да, видях го и това в упътването, но не е търсената опция: Legacy ROM vs. EFI Compatible ROM (giga-byte.co.uk)

Пробвай това на първата снимка, което си дал, да не е UEFI ами горното USB, където избираш boot option.

И на usb само пробвах и там греда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Абе дрънди то и ти даваш съвети в други теми но не мислиш ли че в бързината човек като не си е конвертирал диска. Е нормално да се получи такъв гаф а то на всеки може да се случи ?

Абе влади, кюрав, покер не играе, бе спеьИалисте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vlado1985 написа:

Абе дрънди то и ти даваш съвети в други теми

аз съм със склероза и все забравям че не трябва да се включвам в подобни теми
кихам, кашлам, трътам, не ставам за нищо вече
мецата мъй изгонила ф куфнята, щот и таковата не лети, а все пада

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, дръндю написа:

....
мецата мъй изгонила ф куфнята, щот и таковата не лети, а все пада

Ааааа,на каквато питка намеси на такава ще се радва :magnifier:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да конвертираш диска към GPT, ако искаш да инсталираш Windows в UEFI режим.
Ето упътване от сайта на Microsoft:
Windows Setup: Installing using the MBR or GPT partition style | Microsoft Learn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...