Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсене на числова редица в Excel 2013 - как

Гост
 Сподели

Виж решението Разрешен от MZ/X,

Препоръчан отговор

Изтеглих числата от Тото2 6/49 както са били през годините. С простичкото Data--> from TXT внасям всичко в Ексел и изтривам ненужните колони. Така за 20-ина минути вкарах всички тиражи. Но - някъде има допълнителни числа, а някъде може числата да не са подредени по големина.

Да предположим, че моите числа са /например/ 10, 25, 27, 29, 31, 39. Как да открия тези числа проверявайки всеки ред и предполагайки, че не са подредени и има допълнителни? 10х

primer 2018.xlsx

И да допълня - знам , че вероятността в случая е 1 : 13983816.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dioib написа:

Това с нищо не ми помага.

Можеш ли га ми кажеш в моя случай как да намеря поредицата /ако я има/ 10, 25, 27, 29, 31, 39 - в примера който съм дал? Има я.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таблицата от примера не е коректно оформена. Защо слагаш отделните числа - в отделни клетки? Слагай цялата поредици в една клетка, с някакъв разделител (точка, запетайка, интервал ...).

преди 1 час, dioib написа:

В случаяще ползвва другата - VLOOKUP функция. Виж, че комбинациите са вертикално.

@dimy - в първата колона да са комбинациите, във втората - датата на тиража.
Понеже вече си въвел данните - събери ги в колона M (=G2&", "&H2&", "&I2&", "&J2&", "&K2&", "&L2), в колона N напиши датите на тиражите и търси с формулата =VLOOKUP(„комбинация“;M2:N105;2)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Интересна задачка човек да си види дали не е пропуснал комбинацията си още някъде  в миналото :lol6:
Спретнах набързо и аз решение.
Работи и с подредени и неподредени, както и с допълнителни числа:
https://prnt.sc/YblwzVtUA_bW

Никви lookup-и, чиста логика с IF, OR, COUNTIF :)

Двете формули
Попадения:
=IF(OR(J$3=$A3,J$3=$B3, J$3=$C3,J$3=$D3, J$3=$E3, J$3=$F3,J$3=$G3,J$3=$H3),J$3," ")

Уцелени:
=COUNTIF(Q3:V3,">0")

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На такива задачи по-добре човек да не знае отговора, вземе да се окаже, че преди примерно 5 години ако вместо да си купи баничка си е пуснал фиша е можело да удари джакпота - цял живот след това ще го гризе тая мисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, MZ/X написа:

Интересна задачка човек да си види дали не е пропуснал комбинацията си още някъде  в миналото :lol6:
Спретнах набързо и аз решение.
Работи и с подредени и неподредени, както и с допълнителни числа:
https://prnt.sc/YblwzVtUA_bW

Никви lookup-и, чиста логика с IF, OR, COUNTIF :)

Двете формули
Попадения:
=IF(OR(J$3=$A3,J$3=$B3, J$3=$C3,J$3=$D3, J$3=$E3, J$3=$F3,J$3=$G3,J$3=$H3),J$3," ")

Уцелени:
=COUNTIF(Q3:V3,">0")

Нещо гърми в моята формула, която копирах от теб.

image.png.a32b7b2807ff713cdc7e343ddbff1b7f.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно се дъни заради регионалните настройки. Ако са български  - запетаята се ползва като десетична точка, а за разделител мисля че беше ;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.11.2022 г. в 11:18, ined написа:

На такива задачи по-добре човек да не знае отговора, вземе да се окаже, че преди примерно 5 години ако вместо да си купи баничка си е пуснал фиша е можело да удари джакпота - цял живот след това ще го гризе тая мисъл.

До някъде излезе прав! През 2008г. съм имал петичка. Е, не е чак болка за умиргация, но оня ден петицата е била 5 бимберици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...