Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Стартиране на Windows проблем

Piperkov
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте 

С Windows 7 Ultimate  съм и проблемът се изразява в това че понякога при старт уиндоуса замръзва на черния екран с логото под което пише Starting Windows и дотам....ако съм в къщи да го изключа принудително и после пак да го включа е ОК но когато ми се наложи да си включа компютъра дистанционо по мрежата за да си свърша някаква работа и той точно в тоя момент реши да замръзне и всичко отива по дяволите......това нещо го прави когато си иска ...примерно замръзва веснаъж на 10 старта...

Има ли начин да се разбере от къде да идва проблема и да се оправи защото така нямам никаква надеждност когато искам от разтояние да си свърша някаква работа....

Моля обясненията и стъпките които трябва да направя да бъдат обясни по глупако устойчиво защото съм по обикновен потребител.имам някаква грамотност но не съм чак толкова дълбоко в материята с компютрите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[Winkey]+[R]>напиши control и натисни [Enter]. Горе в дясно в полето за търсене постави reliability history. Кликни на View reliability history. Ще се появят червени Хиксчета в моментите, когато е имало проблем. Кликни на някое от тях, след това по-надолу в табличката в колона Action кликни на View technical details. Копирай текста под Description и го покажи тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Делл Оптиплекс 990 I7 2600  интелско дъно 16 рам видео Нвидия Куадро Фх380 PCIE карта за два допълнителни Sata порта Pcie карта за юсб 3.0

Дисковете са на 100% здраве всичките държат нормална температура като диска на който е Уиндоуса е чисто ново ssd 480ГБ

Другото за което е писал другия колега ще го пробвам утре и ще пиша

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

качва се сслед малко ще е готово.....с каква програма се отваря този файл да разгледам и аз какво представлява.интересно ми е искам да се уча

https://dox.abv.bg/download?id=e2cda61043# - Линк за сваляне

Малко предистория........до преди няколко дни имах проблем с внезапно рестартиране на компютъра.както си цъкам и изведнъж тъй наречения син екран и се рестартира.оказа се че имам повредена плочка рам памет.след няколко опита установих коя е и я подмених с друга.от тогава повече не е имало син екран и внезапни рестарти на системата.....и сега въпросното замръзване което явно ми направи впечатление най вече когато няколко пъти се опитах дистанционно да си включа компютъра за да поцъкам  в почивката на работа.добре че в къщи имаше някой за да го изключи и аз да си го пусна на ново за да захапе и да тръгне уиндоуса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Не сме колеги!!!
2. Стартирай command prompt (Admin) и в черния прозорец напиши:
sfc      /scannow
и натисни Enter. Като завърши проверката направи снимка и я покажи тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.11.2022 г. в 22:03, цър-вул написа:

[Winkey]+[R]>напиши control и натисни [Enter]. Горе в дясно в полето за търсене постави reliability history. Кликни на View reliability history. Ще се появят червени Хиксчета в моментите, когато е имало проблем. Кликни на някое от тях, след това по-надолу в табличката в колона Action кликни на View technical details. Копирай текста под Description и го покажи тук.

А от тази препоръка резултат? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето бях я закачил още тогава

20221121_074948-4248x2064.jpg

Описание
Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x0000001a (0x0000000000041790, 0xfffffa800168c1b0, 0x000000000000ffff, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\MEMORY.DMP. ИД на доклада: 111722-10342-01.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се разбере от къде идва тази грешка и за какво се отнася за да се елиминира и да не се получава засечка при стартирванеза в бъдеще.......но компютъра не се рестартирва а замръзва още при старта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в safe mode, стартирай msconfig и конфигурирай минимални настройки, т.е. изключи всичко не Microsift

https://support.microsoft.com/en-us/topic/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows-da2f9573-6eec-00ad-2f8a-a97a1807f3dd

Рестартирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като изключа всичко не Microsoft после в нормален режим ще ми се стартирват заедно с уиндоуса програмите а които сега съм задал да се стартирват със зареждането на операционната система

Така ли трябва да е .....стопирани процеси или трябва да махна всички отметки

20221129_094834-2832x1376.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...