Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте рутер с по-добър обхват

Сподели

Виж решението Разрешен от adersa,

Препоръчан отговор

Изгърмя ми рутера, който беше подарък от доставчика и ми го смениха с нов - но новият не е като стария и ми казаха, че може обхватът да му е по-малък... TP-Link WR844N е новият. Проблемът е, че имам камера за видеонабюдение, която се намира през няколко стаи и стени и с новия рутер непрекъснато губи връзка, когато гледам на телефона камерата в реално време, забива за секунди и пак приема връзката. С две думи, новият не ми върши работа. Старият също беше някаква куча марка, но работеше. Препоръчайте нещо до към 100 лв:

Видях тези оферти, но не знам дали това е най-доброто за тия пари:

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ac1900-full-gigabit-dual-band-mu-mimo-wi-fi-wave2-archer-c80/pd/D7RDLWBBM/?X-Search-Id=631e2782f58dcf77cc09&X-Product-Id=55402967&X-Search-Page=1&X-Search-Position=2&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ax3000-wi-fi-6-dual-band-gigabit-4-wi-fi-anteni-archer-ax55/pd/DYVVLPMBM/?X-Search-Id=631e2782f58dcf77cc09&X-Product-Id=81806356&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ac1200-mu-mimo-4-wi-fi-anteni-archer-c64/pd/D5FTLHMBM/?X-Search-Id=631e2782f58dcf77cc09&X-Product-Id=82846775&X-Search-Page=1&X-Search-Position=12&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ax1800-dual-band-wi-fi-6-gigabit-dual-core-cpu-ofdma-wpa3-access-point-mode-ipv6-supported-iptv-beamforming-smart-connect-airtime-fairness-vpn-server-cloud-support-onemesh-arc/pd/DLQ67PMBM/?X-Search-Id=8c5928957babb5685340&X-Product-Id=77788138&X-Search-Page=1&X-Search-Position=52&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Търсиш до 100 лв рутер , а си предлагаш за над 100 лв 

Имам предвид второто предложение.Аз съм за първото предложение 72 лв и е гигабитов би трябвало да ти върши перфе работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понякога преместването на рутера макар и само с метър върши чудеса! За всеки случай проверете от Wireless - Wireless settings дали мощността /Transmit Power/ е сетнато на High и дали е сложен постоянен канал, понеже когато е на AUTO може често да сменя канала и да се получват прекъсвания!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно, момчето каза, че го настройва като стария, просто че вече такива им давали и той забелязал, че този има по-малък обхват. В крайна сметка реших да поръчам този https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ac1900-full-gigabit-dual-band-mu-mimo-wi-fi-wave2-archer-c80/pd/D7RDLWBBM/?ref=cart_item

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, LeoWyatt написа:

Именно, момчето каза, че го настройва като стария, просто че вече такива им давали и той забелязал, че този има по-малък обхват. В крайна сметка реших да поръчам този https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-tp-link-ac1900-full-gigabit-dual-band-mu-mimo-wi-fi-wave2-archer-c80/pd/D7RDLWBBM/?ref=cart_item

Не бих се спрял на този модел точно. Но пък дори и да не станат пак като хората нещата то TP-Link WR844N може да се конфигурира и като безжичен разширител /range extender/ и да го поставите между устройствата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Не бих се спрял на този модел точно. Но пък дори и да не станат пак като хората нещата то TP-Link WR844N може да се конфигурира и като безжичен разширител /range extender/ и да го поставите между устройствата!

Ако може дай алтернатива - мога да откажа поръчката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, LeoWyatt написа:

Ако може дай алтернатива - мога да откажа поръчката.

Първо пробвайте това което ви писах по-горе за да изключим проблем от настройките в рутера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Настроих рутера, но имам един въпрос - как ще е по-добре, на 2.4 GHz или на 5

image.png.8a1d5bc812f0d231fd58396269f75a5f.png

--------------------------------------------------------------------------

image.png.0761af2201d3b0118c4fac44b230350d.png

------------------------------------------------------------------------------------------

image.png.3d6eaa464180c5a554dd1e2c904d124d.png

В момента съм го дал така като на първата снимка, но има и тази опция да избера да не е Смарт Connect

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Карай го на умната връзка. Всяко устройтво само ще си определя къде да се върже. По принцип 5 е по-бързата връзка, но само на близки разтояния, трудно преминава прегради, 2.4 обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, profan4o написа:

По принцип 5 е по-бързата връзка, но само на близки разтояния

не съм много съгласен ..

бърза е 5 връзката и при не толкова близки разстояния .

преди 1 час, LeoWyatt написа:

2.4 GHz или на 5

ако имаш устройства , които имат стандарт за 5 пускай смело и ще се удивиш от резултата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, adersa написа:

не съм много съгласен ..

Вие не сте съгласен, но науката друго казва. Особена ако има прегради рзликате е осезаема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, profan4o написа:

Вие не сте съгласен, но науката друго казва. Особена ако има прегради рзликате е осезаема.

Това е за по слабите рутери с мощните не стоят така нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Високият клас рутери,  често имат и по-сериозни усилватели, които гарантират и на двете честоти по-добро покритие. Естествено по-дълга вълна на честота 2.4GHz по-бавно затихва от 5GHz. Пример модел, като Netgear RAX40, който е минимум за високият клас рутери е с хубави усилватели и на двете честоти достигащи комбинирано усилване 27-28dBm !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, profan4o написа:

Добре, бихте ли направили съпоставка между Netgear RAX40 и TP-Link Archer C80, AC1900, за който става дума тук.

Archer C80 макар и с 3 streams /3MIMO/ e с поддръжка до AC стандарт (1300mb/ps) при 5GHz. Няма допълнителни честотни усилватели, което предполага усилване около 20dBM, толкова и при 2.4GHz. Едноядрен процесор на 1.2GHz, 4MB flash, 64MB ram.

Netgear RAX40 - 2 streams /2MIMO/ с поддръжка на на AX (2400mb/ps) при 5GHz. По два допълнителни честотни усилвателя (за всеки стрийм) SKY85331-11 и SKY85743-31 съответно за 2.4 и 5 GHz. Двуядрен процесор Intel Lantiq на 800MHz, 256MB flash, 512MB ram. Наличие на USB3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Archer C80 макар и с 3 streams /3MIMO/ e с поддръжка до AC стандарт (1300mb/ps) при 5GHz. Няма допълнителни честотни усилватели, което предполага усилване около 20dBM

на 30.11.2022 г. в 22:08, JohnTRIVOLTA написа:

Netgear RAX40, който е минимум за високият клас рутери е с хубави усилватели и на двете честоти достигащи комбинирано усилване 27-28dBm !

Все таки не мога да се съглася, че при точно този рутер ще постигне високи резултати във връзката с камерата си, която е далеч. Сам казвате къде се намира минимума, които е много по-добър от обсъждания рутер.

на 21.11.2022 г. в 11:13, LeoWyatt написа:

камера за видеонабюдение, която се намира през няколко стаи и стени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се разбере какво точно ще се постигне , понеже има и други фактори, които играят при безжичната връзка. Но определено радио с усилване 100mW e осезателно по-малко спрямо такова с усилване от 500mW пример ,а както казва със стария рутер нещата са се случвали - колко да е далеч?! Така че рутера, който е взел си е на нивото на този на 844, който има или хайде един незначителен нюанс по-добре, като сигнал в безжичната си част. Та последно C80 не е във високия клас да не кажа , че реално си е ентри в средният! Лесно човек може да се ориентира по цената: до 100лв. нисък клас , до 300лв. среден и от там нагоре висок ! Да, има и изключени, има модели в средният ценови клас представящи се по-добре частично от тези във високия и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...