Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя е домашна външна камера да си купя

Виж решението Разрешен от Trayanzh,

Препоръчан отговор

Здрасти. На 4 етаж съм и искам да си инсталирам външна wifi камера за наблюдение към паркинга пред блока. Коя ще ми препоръчате? Бюджета ми е около 90-110 лв. 

Благодаря предварително 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Trayanzh написа:

Здрасти. На 4 етаж съм и искам да си инсталирам външна wifi камера за наблюдение към паркинга пред блока. Коя ще ми препоръчате? Бюджета ми е около 90-110 лв. 

Благодаря предварително 

Вижте тази дали ще ви свърши работа!

...

Ууу доста над бюджета съм ! Но пример тогава е  тази !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Вижте тази дали ще ви свърши работа!

...

Ууу доста над бюджета съм ! Но пример тогава е  тази !

Какво ще кажеш за тази 

https://plesio.bg/sigurnost-c-69981210/tp-link-ip-camera-tapo-c320ws-p-353813.html?orderSource=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Trayanzh написа:

Тая горната пък е без гейтуей в комплекта.

Инак tp-link модела на първо четене добре звучи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 12 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Тая горната пък е без гейтуей в комплекта.

Инак tp-link модела на първо четене добре звучи!

https://www.jarcomputers.com/Dahua-IPC-F42P-0280B-IMOU-BULLET-2C_prod_SCMDGIMOUIPCF42P0280BIMOUBUL2C.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубав избор, IMOU са продукция на dahua, но с тази оптика от 2.8 милиметра ... от най-високия етаж, което при теб е към 15 метра височина по права линия, камерата ще ти отваря ултраширок ъгъл върху улицата, но няма да ти помогне да идентифицираш, когото и да било, ако нещо се случи. Ако просто искаш панорамна гледка - камерата е чудесна! Ако искаш да следиш конкретно петно на паркинга, 4mm обектив ти е абсолютният минимум, да не казвам даже 6mm. Не казваш и на какво ще я записваш. SD карта ли мислиш да използваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безплатно, в никакъв случай няма да намериш. :) SD карта - само сертифицирана за работа с камери. Принципно, всяка карта ще ти върши работа, но тези, които се водят "High endurance" за непрекъснат запис, са за предпочитане в твоя случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Rammkopf написа:

Безплатно, в никакъв случай няма да намериш. :) SD карта - само сертифицирана за работа с камери. Принципно, всяка карта ще ти върши работа, но тези, които се водят "High endurance" за непрекъснат запис, са за предпочитане в твоя случай.

Така си и мислех, че няма безплатен облак, значи остава с карта, но поне да е голяма (256гб)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Rammkopf написа:

Всъщност - има безплатно облачно съхранение, но е за кратък период - до 5 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, jhoro написа:

Всъщност - има безплатно облачно съхранение, но е за кратък период - до 5 дни.

A кое е? 

5 дни може и да стигне май

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Trayanzh написа:

A кое е? 

5 дни може и да стигне май

Говоря за услугата Tapo Care на TP-Link.

Сега прочетох по-внимателно - предлага се 7-дневно съхранение, а безплатен е първия месец. После - 5,89 или 7,29 лв. на месец. Което изобщо не е скъпо.

Ако камерата има SD-карта - може и без "облак".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Trayanzh написа:

Имам приложение Tuya smart, за подовото. В него има за стотици устройства. Дали ще стане и за dahua,  или tp link 🤔

Прави разлика, между "гледането" - даже и без приложение (през някакъв плеър) и ползването на облачната услуга.

Не виждам - какъв е проблема, да записваш видео и да си го гледаш после.

преди 2 часа, jhoro написа:

Ако камерата има SD-карта - може и без "облак".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...