Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ми рутер с 2.4 GHz и 5ghz

Препоръчан отговор

До сега всички устройства имаха силен интернет,но си купих хуавей п50про и за него пише че иска 5 GHz. Сегашния рутер работи само на 2.4ghz. Трябва ми комниниран да работи на двете честоти едновременно?

Screenshot_20221205_150729_com.gspace.android.jpg

Screenshot_20221205_150809_com.gspace.android.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Устройството е съвместимо и с по-старите версии на WiFi протокола, а именно:

Цитат
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Huawei P50 Pro - Full phone specifications (gsmarena.com)

Иначе, много от рутерите поддържат 5, например: Технополис БГ | Компютърни аксесоари | Мрежови адаптери | Рутери на изгодни цени - Технополис (technopolis.bg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ncl написа:

Да не бъркаш 5G с 5 GHz?!

Не, правя разлика все пак.В началото мислех че има проблем с интернета ,но като прочетох из форумите установих ,че телефона иска 5ghz.Останалите телефони,лаптопи и ТВ си имат идеален интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я ги дай тези форуми да ги видим? Такова нещо няма при никое устройство, дал съм спецификациите, че устройството поддържа 2.4 GHz, можеш да ги намериш и в официалния сайт: HUAWEI P50 Pro - HUAWEI България

Цитат
WLAN

2,4 GHz и 5 GHz, 802.11a/b/g/n/ac/ax

Тук срещам коментари, че не работело 2.4 GHz при някои устройства, най-добре направи рекламация към търговеца.

(1) P50 Pro have WIFI problems? : Huawei (reddit.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на 5.12.2022 г. в 18:42, Raze написа:

Я ги дай тези форуми да ги видим? Такова нещо няма при никое устройство, дал съм спецификациите, че устройството поддържа 2.4 GHz, можеш да ги намериш и в официалния сайт: HUAWEI P50 Pro - HUAWEI България

Тук срещам коментари, че не работело 2.4 GHz при някои устройства, най-добре направи рекламация към търговеца.

(1) P50 Pro have WIFI problems? : Huawei (reddit.com)

Смених рутера с такъв който работи на 2те честоти едновременно и си реших проблема! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За момента не съм виждал рутер, който да работи с wifi 5/6 и да не поддържа и старите честоти. Моя TP-LINK ARCHER AX55 си работи и с по-стари устройства без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Raze написа:

За момента не съм виждал рутер, който да работи с wifi 5/6 и да не поддържа и старите честоти. Моя TP-LINK ARCHER AX55 си работи и с по-стари устройства без проблеми.

Дано да няма такъв да не станат като джамовете след известно време да им спрат поддръжката .Все пак все още половината свят използва старите wi fi стандарти я на лаптопи , телевизори  , смартфони .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...