Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

"Културни войни“ с Владислав Апостолов

Featured Replies

US-Gross-National-Debt-2023-07-31_.png

Общият държавен дълг на федералното правителство на САЩ е достигнал 34 трлн. долара за първи път в историята, съобщи американското финансово министерство. На този фон членовете на Конгреса се готвят за поредната битка за федерално финансиране през идните седмици, предаде Ройтерс.

https://forbesbulgaria.com/2024/01/03/the-us-national-debt-has-exceeded-34-trillion/

Или както казва Бил Клинтън

- Икономика глуп.а/ако, ко не? Пффф не.  Вече трябва да има друга крилата фраза  Култура ми глуп,а§ако! - Байдън

Тъй като САЩ е на път да избера пак оня старец от белият дом, който назначи чернкожа лес/бийка за говорител

https://lupa.bg/news/chernokozha-lesbiyka-stava-govoritel-na-beliya-dom_176025news.html

и министър на здравеопазването е тран.сексуална жена.

https://eurocom.bg/new/baydn-naznachi-transseksualna-zhena-za-zam-ministr-na-zdraveopazvaneto-v-sashch

Като съберем и предстоящите игри в Париж 2024, огънят кой смятат да го носи.

paris_2024.jpg

https://btvsport.bg/drugi/skandal-s-transseksualen-i-olimpijskija-ogan.html

 

2113302708.webp

 

https://btvsport.bg/drugi/skandal-s-transseksualen-i-olimpijskija-ogan.html

 

Ясно си личи накъде духа вятъра. Към културни войни или интерсекционалност и woke култура.

https://bnr.bg/horizont/post/101500353/kritichnata-rasova-teoria-sreshtu-amerikanskite-roditeli

https://www.investor.bg/a/91-analizi/339416-edna-ot-bitkite-v-sasht-e-za-umovete-na-detsata

Критичната расова теория срещу американските родители

Не е излишно актуалните социални, културни и политически експерименти на водещи световни държави и общества да се следят. Не да се следват сляпо и ирационално, с туземски ентусиазъм и желирано преклонение, а просто да се следят. Ей така, за да се знае какво може да ни дойде до главите. И до други части от тялото.

Няма значение дали ни харесва, или не ни харесва. Има пожари, които се разпространяват тъй светкавично и опустошително, че докато мигнем, чудейки се откъде идва миризмата на дим, вече трябва да гасим с всички сили. Ако ги имаме.

В този смисъл е особено интересно и порядъчно притеснително да се наблюдава развитието на най-горещата тема в американското обшество, обхванала вече почти целия англоезичен свят с траектория, насочена и към нашия стар континент.

Става въпрос за наистина бруталния и безочлив опит на властта и медиите да наложат така наречената Критична расова теория на всяко институционално ниво в американското общество с фокус върху образованието.

Преди дни най-големият учителски синдикат в страната застана зад преподаването на откровената расистка пропаганда в публичните училища. Става въпрос за онзи конспиративен коктейл от анти-научни идеи за дехуманизация на белите хора и окончателното превръщане на не-белите малцинства в свещени и защитени от всякаква критика групи, пред които трябва да се коленичи. Буквално и метафорично.

Според този дълбоко патологичен и психопатичен светоглед белите са изначално и непростимо виновни за всяка, ама наистина всяка, форма на неравенство, конфликт и дисфункция в американските и западноевропейските общества.

Расизмът на белите срещу останалите се среща в математиката, в отглеждането на кучета, яденето на сладолед, излетите в парка и планината... Съвсем сериозно и неиронично, описан детайлно и истерично в най-най-престижните медии и университети. Всяка пора на западната цивилизация днес излъчва опасната радиация на бялата привилегия. Това издевателство над истината се възпява от трагикомично демоничния хор на ритуалния мазохизъм.

Масивът от подобна подробна пропаганда под формата на „изследвания“ в социалните науки и медийни есета е умопомрачителен.

Материалите за расистката природа на всеки един елемент от живота, историята и културата на САЩ, Канада, Австралия, Нова Зеландия и Европа са колкото агресивно абсурдни, толкова и свирепо многобройни.

Това примитивно суеверие се подкрепя от администрацията на Джо Байдън, от Демократическата партия, Холивуд, почти всички медии и активисти. И сегашната цел е да я натъпчат в гърлата на децата.

И тук вече срещаме проявленията на истинско гражданско общество. Не протестърско, не подкрепено от фондации и посолства, с предварително направени готини плакати, с едни и същи послания на активисти, работили в едни и същи НПО-та и партии. Това грантово, пардон, гражданско общество го знаем.

Не, говорим за свободно сдружили се пред заплахата обикновени родители от много места в САЩ, които се опитват да дадат отпор на плановете на властта да циментира конспиративната критична расова теория в програмите за обучение на техните деца.

Няма да ги видите в повечето международни рубрики и емисии в много български медии, но информационният пейзаж е пълен с кадри на гневни и потресени родители, които говорят против изучаването на Критична расова теория в училищата.

Така стигаме до актуалния драматичен и драматургичен момент в американското общество. Класически разказ за  малкия срещу големия, за обикновения човек срещу корумпираната и фанатична властова машина. Родители, които просто не искат да се промиват мозъците на техните деца и да ги карат да се чувстват виновни, че са се родили с бял цвят на кожата.

Отговорът на властта е подобаващ. Тези родители са лоши родители. И другата думичка с "р". Паролата на прогреса и пропагандата – "р" като расисти. Най-големият страх на западния цивилизован човек в момента е превърнат в бухалка, с която чупят капачките на коленете му преди да го пратят в безсъзнание с удар зад тила.

Медиите и Демократите повеждат война срещу родителите, осмелили се да критикуват Критичната расова теория. Не си съгласен детето ти да учи колко е зло и ужасно всичко в историята на неговите предци и си против това то да се разкайва за „бялата си привилегия“, вместо да учи имената на динозаври? Честито, от New York Times, The Atlantic или CNN ще те намерят и ще кажат на всички какъв ужасен враг на доброто си. Може и да те уволнят, а „случайни“ тълпи от улични активисти да атакуват дома ти, семейството ти...

Стряскащ сюжет за филм, който днешен Холивуд никога няма да направи. Дано поне е с отворен финал, в който малкият човек без власт все пак има някакъв шанс.

https://www.investor.bg/a/91-analizi/346350-politikata-shte-igrae-vse-po-golyama-rolya-v-ikonomikata

 

 

1. Американския икономически балон рано или късно ще гръмне и който не се е спасил от зелената тоалетна хартия ще пати много.

2. Налагането на всякакви извратении не е нищо ново, но става все по-агресивно и извратено.

3. Налагането на мантрата че белите сме виновни за всичко, а черните и останалите малцинства в нашите страни са горките жертви няма да мине в Европа въореки неистовите опити или поне се надявам.

4. На хората в Европа масово им омръзна  от простотиите на власт имащите, сам виждаш какво стана в Англия преди няколко дни, какво се случва и тука и при вас, виждаш и в родината какво е. Т.нар. атлантизъм вече е бита карта и е въпрос на време да отстъпи от властта, а кравите добре го виждат това, затова и така силно са впрегнали всички сили да пропагандират колко хубаво нещо е атлантизма и колко лошо би било без него, а ескалацията в украинската област е начина да убеждават овците, Путин пък е злия Торбалан който ще дойде ако на пътя му не стои Крали Джонджа...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.