Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToBy

"Топлото" готово за студеното

Препоръчан отговор

„Топлофикация-София“ има готовност да отоплява столичани още от 1 октомври т.г., обявиха от дружеството.

Приоритетно към системата ще бъдат включени болничните и здравни заведения, детските градини и училищата, след които жилищните и административните сгради.

Желаещите да се отопляват по-рано трябва да подадат колективна молба от името на всички потребители от етажната собственост в обслужващия топлорайон, като в рамките на един работен ден парното ще им бъде включено.

През летните месеци са извършени всички необходими планови профилактични и ремонтни дейности, които гарантират безаварийно и качествено топлоснабдяване на абонатите, уверяват оттам.

Независимо от ограничените финансови ресурси, дружеството е успяло със собствени средства, материали и работни групи да извърши необходимите профилактични ремонти в топлоизточниците и да реконструира шест участъка от топлопреносната мрежа, при които е била регистрирана повишена аварийност през последната година.

От 1 октомври ще продължи процеса на подмяна на абонатните станции в столицата, като до края на годината ще бъдат сменени около 600, без това да нарушава топлинния комфорт на потребителите, казват още от „Топлофикация-София“.

Близо 95 на сто от всички постъпления в дружеството се превеждат за погасяване на задълженията към "Булгаргаз". От началото на 2006 г. досега на газовото дружество са преведени над 200 млн. лева, добавиха оттам.

Столицата не може без "Топлофикация София", тъй като енергийната система на страната няма да издържи, ако едновременно със спирането на 3 и 4 реактори в АЕЦ "Козлодуй" спре да работи и топлофикационното дружество и се наложи абонатите да се отопляват с ток.

Комините в много от жилищата са премахнати, а битовата газификация не е развита, допълниха от дружеството.

От "Топлофикация София" изразяват съжаление, че някои клиенти са се вслушали в призивите да не плащат сметките си, с което през август постъпленията са били по-малко. От там призовават абонатите, които имат просрочени задължения, да ги изплатят, за да може със средствата да се осигури горивото за настъпващия отоплителен сезон.

Към началото на септември над 90 на сто от изравнителните сметки на абонатите на столичната топлофикация са включени в базата данни на дружеството.

От дружеството напомнят на клиентите си преди началото на отоплителния сезон да отворят максимално вентилите на радиаторите си, за да не се налага допълнително обезвъздушаване на отоплителните тела.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опази боже laugh.gif

Дано го продават по-скоро на частник.Иначе и аз ползвам парно по малко,за себе си съм намерил по-добър вариант(и по-евтин).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажи какъв е твоя начин за топлене, че с това парно ще измръзнем зимъска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами кажи какъв е твоя начин за топлене, че с това парно ще измръзнем зимъска.

Климатик

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Климатик

Дааам , най - добре е с климатик ! Може да платиш малко повече ток , ама не ти коства никакви услия ... Вместo да цепиш и пренасяш дърва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа ако условията тука (София) позволяват бих се топлил с камина,топлината е съвсем различна.Имам такава в родната Монтана и чувството е несравнимо с никакви климатици.Тук за съжаление не става.Повярвай ми с климатик е доста по-евтино да се топлиш от парно,да не говоря че е по-топло.За чистота е чисто и не се занимаваш,натискаш копчето и машинката знае какво да прави.Почистват се филтрите ама това е периодично и в никакъв случай няма нищо общо с почистването на кюнците от сажди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само в България хората ползват климатиците за отопление през зимата.

И какво стана сега последно? Топлофикация ще връщат ли парички?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво стана сега последно? Топлофикация ще връщат ли парички?

Когато чумата....

Имат да ми дават от две години и си пишат каквото искат в тия сметки,цял подвиг е да си вземеш парите от тях.Парите ще бъдат приспаднати от следващи сметки,до тогава ще седят в банката и ще трупат лихви....които ще прибере Топлофикация естествено въпреки че парите не са нейни.Как да ги върнат....с какво ще си купят джакузита,макузита.На много места от услугите им са се отказали цели блокове.Просто имат късмет май че са в София,ако бяха в някой беден град където хората са неплатежоспособни досега да са фалирали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тук използваме климатици...щото навсякъде другаде има добре изградена система за газификация и всичко живо си е на евтина газчица!

Вече и аз доживях покрай нас (Пловдив) да газифицират, само че едва ли в близките годинки ще мога да се включа, щото една инсталация за вкъщи с котли и с радиатори и всичкото му ще ми струва към 5000 лв някъде, а аз имам доста повече приоритети за харчалък пред "топлото" .......и дотогава, ще си разцъквам с Инвертора, пък квокато се набутвам с по 10-ина лева повече за ток! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отоплявал съм се с подово отопление, дърва(камина), парно и климатик. Най-изгодно излиза климатика. Зависи много марката и вида. Трябва също да се предвиди кубатурата на стаята спрямо мощността на климатика. При мен ако стаята е 40м3 то климатика е за 80м3. В този случай икономията е мн голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отоплявал съм се с подово отопление, дърва(камина), парно и климатик. Най-изгодно излиза климатика. Зависи много марката и вида. Трябва също да се предвиди кубатурата на стаята спрямо мощността на климатика. При мен ако стаята е 40м3 то климатика е за 80м3. В този случай икономията е мн голяма.

Моя климатик е 12-ка General Fujitsu Invertor препоръчаха ми го когато го купувах за една от най-добрите марки. Вече изкарах една зима с него и си отоплявам само хола (живея си сам и не ми трябват повече стаи да топля) и от това което беше миналата година като суми за ток, останах доволен, топличко ми е и не ми наду чак толкова много сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честно да ти кажа ако условията тука (София) позволяват бих се топлил с камина,топлината е съвсем различна.Имам такава в родната Монтана и чувството е несравнимо с никакви климатици.Тук за съжаление не става.Повярвай ми с климатик е доста по-евтино да се топлиш от парно,да не говоря че е по-топло.За чистота е чисто и не се занимаваш,натискаш копчето и машинката знае какво да прави.Почистват се филтрите ама това е периодично и в никакъв случай няма нищо общо с почистването на кюнците от сажди.

Много си прав !!! Аз преди известно време се утоплявах с камина ... то не е само топлината , а и много е приятно да гледаш огъня ... Лошото е че замърсява повече , ама ако имаш тръпката да се утопляваш с камина , тва се превъзмогва ! :ph34r: Обаче , мисля , че с климатик е по - практично !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моя климатик е 12-ка General Fujitsu Invertor препоръчаха ми го когато го купувах за една от най-добрите марки. Вече изкарах една зима с него и си отоплявам само хола (живея си сам и не ми трябват повече стаи да топля) и от това което беше миналата година като суми за ток, останах доволен, топличко ми е и не ми наду чак толкова много сметката.

Фуджицу не е лоша марка. Инвертония му режим на работа допринася много за икономичността.

/офф

За мен марките климатици са две. PANASONIC и всички останали. Скъпи са но с малкия си разход на енергия с времето си избиват парите.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MDMA ,Панасоник далеч не е най-добрата марка за климатици.Вярно,добра е.Хубавите климатици нямат пазар у нас заради цената си,напоследък това се променя като гледам се продават все повече японски климатици които нямат общо с тия масовите по характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...