Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

kokiche

Защо някои филми нямат звук?

Препоръчан отговор

Много ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете!

Успявам да си свалям филми и субтитри,но на последните 3 нямам звук.Къде бъркам?Аз ли съм объркала нещо?Всичките ги свалям през GetRight Downl....

Моля помогнете!Предварително се извинявам ,но не знам къде да попитам. :eek

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не бъркаш - най-вероятно липсва някой codec....Всяка една жена би трябвало да знае що е това GSpot

използвай въпросната програмка винаги, когато имаш проблеми с картината или звука на някой филм...Така винаги лесно можеш да откриеш, кой кодек точно трябва да си инсталираш, за да гледаш който и да е филм, при който срещаш проблеми от подобно естество....

http://www.headbands.com/gspot/GSpot252b01.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си инсталираш този пакет включващ всички необходими кодеци.

K-Lite Codec Pack

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм начинаеща и много не разбирам.Но все пак ти благодаря.Ще си запазя отговорът ти .Дано да се справя. :shake_puter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато даден филм се компресира под даден формат, се компресира звука и видеото в него. Начинита за компресиране са различни в предвид различията в обектите на компресиране (звук и видео). Когато тези два компонента се компресират във формат, който операционната система не може да разпознае сама. В този случай се появява нуждата от "преводач", т.е. програма, която да "обясни" на операционната система как да разкодира тези компоненти. При видео и звуковата компресия, тези програми се наричат кодеци. Това най-лесно може да бъде сравнено с онези машинки, които превеждат от един език на друг. Когато инсталираш тези кодеци, те "обясняват" на операционната система как да разбере компресирания файл и съответно всичко е наред.

В твоя случай ти липсва кодек за звука. В Интернет има множество кодеци, като най-известния от тях е k-lite. По-горе ти дадоха линк към него, така че просто можеш да го изтеглиш и да го инсталираш без да променяш нищо по настройките. След като го инсталираш и рестартираш компютъра, би трябвало всичко да е наред.

Дано да съм успял да ти обясня нещата. Успех и пиши какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък имам подобен проблем... инсталирах си антивирусната програма NOD 32 и след това не ми се отваряха филмите и аудиото...изтеглих си бсплеър също и кодека K-Lite Codec Pack тръгваше ми картината и субтитрите всичко ОК но звука ъхъ неще...не ми се иска да си махам антивирусната....посъветвайти нещо хора :eek:

Иначе всички други звуци ми ги вади само музиката но комент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз пък имам подобен проблем... инсталирах си антивирусната програма NOD 32 и след това не ми се отваряха филмите и аудиото...изтеглих си бсплеър също и кодека K-Lite Codec Pack тръгваше ми картината и субтитрите всичко ОК но звука ъхъ неще...не ми се иска да си махам антивирусната....посъветвайти нещо хора ;)

Иначе всички други звуци ми ги вади само музиката но комент

Опитай с KMPlayer. За него не ти трябват външни кодеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ми пак не се получава....и аудиото не тръгва... иначе картината ОК :)

Редактирано от harmaqnka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, досега KMPlayer не ми е правил проблеми. Сигурна ли си, че е от антивирусната? Опитай временно да я изключиш или деинсталираш, и виж дали има промяна. За всеки случай си провери и настройките на звуковата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да има промяна като махнах антивирусната всичко си тръгва с другите програми....иначе като дам KMPlayer да ми отвори някой аудио файл ми изписва "No combination of filters could be found to redner the stream Error Num 80040218 "

Наистина нямам си представа какво означава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...