Премини към съдържанието
emo_sms

Как да си подкарам компютъра в DOS

Препоръчан отговор

нямам флопи диск,има ли някъде нещо да си запиша на сиди,и като буутне от сидито да съм в дос режим?

искам да си сменя файла explorer.exe ,но като прост юзър,установих че май е невъзможно при работещ windows :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш Run ->cmd ->Task Manager -> "kill" Explorer.exe (Processes) и после в command prompt заменяш с новия explorer.exe...

Друг вариант е да си направиш bootable CD примерно с Windows98...Hiren Boot CD и.т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не стане по начина на Liontaur (макар, че би трябвало да се получи), пък и "за обща култура" можеш да разгледяш тук - има дисков образ с един вид DOS :rolleyes: ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не стане по начина на Liontaur (макар, че би трябвало да се получи), пък и "за обща култура" можеш да разгледяш тук - има дисков образ с един вид DOS :whist: ..записах диск с образа,буутва и ми отваря някакъв дос промпт.но от там нямам достъп до C:\само някакви виртуални A:\,B:\ флопита.Знаеш ли откъде да намеря калдера дос например.беше ми попаднал най случайно един буутабъл диск преди,търся из нета сега но нещо..

всъщност на този диск се опитвах да запиша буутабъл нортън гоуст 3,ама нещо не стана,и се появяваше надпис "starting caldera dos...." и влизах в дос промпт,откъдето можеше да се върши работа,така че къде и какво е това калдера дос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дето ще хабиш цяло CD за такава операция, по добре си сложи едно linux liveCD( някое с подръжка на ntfs) и си свърши работата лесно и удобно през графичната среда.

DOS стандартно не подържа ntfs. Нито пък Windows 98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моя преценка, това определино е по-хубаво - http://www.######/details.php?id=11157 - iNFR@ CD PE 6.2 Full Russian WinLiveCD . Използвах го много често , защото компютра на който работя доскоро нямаше твърд диск и нито веднъж не ми е направил гаф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дето ще хабиш цяло CD за такава операция, по добре си сложи едно linux liveCD( някое с подръжка на ntfs) и си свърши работата лесно и удобно през графичната среда.

DOS стандартно не подържа ntfs. Нито пък Windows 98.

а така сегаа....ако изскочиш с линк на някоя дистрибуция,готова за печене на диска,златен си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
нямам флопи диск,има ли някъде нещо да си запиша на сиди,и като буутне от сидито да съм в дос режим?

искам да си сменя файла explorer.exe ,но като прост юзър,установих че май е невъзможно при работещ windows :)

Hiren Boot CD е добър вариант.Има всичко нужно,но те предупреждавам че подмяната на explorer.exe с някой друг файлов менъжер при ХР е кофти мисъл.Няма да имаш достъп до мрежи и др.такива благинки.Аз съм се бъзикал с подобна идея,но на комп с Win98 на който подмених експлорера с Нортън командера (разбирасе първо преименувах explorer.bak а после и Norton Commander стана на explorer.exe).Иначе ще се смаеш като видиш за колко сек. зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Hiren Boot CD е добър вариант.Има всичко нужно,но те предупреждавам че подмяната на explorer.exe с някой друг файлов менъжер при ХР е кофти мисъл.Няма да имаш достъп до мрежи и др.такива благинки.Аз съм се бъзикал с подобна идея,но на комп с Win98 на който подмених експлорера с Нортън командера (разбирасе първо преименувах explorer.bak а после и Norton Commander стана на explorer.exe).Иначе ще се смаеш като видиш за колко сек. зарежда.

не го правя с тази цел,не разбирам толкова и не знам алтернатива за exe файла.просто си играя да променям интерфейса(иконите).подмених го и работи.Подмених също иконни ресурси във shell32.dll, но специално иконите в старт лентата не се промениха.имаш ли идея къде са,по принцип ги видях и ги смених в шела,ама не стана номера.а за мрежата,имаш предвид лан ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

slax не работи.иначе буутва,зарежда някакви работи и преди да тръгне,губи звук и картина.после само копчето за тока оправя работата.досега не съм попадал на дистрибуция на отворена ос,дето да ми тръгне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от къде можеш да си дръпнеш knoppix.

ftp://source.rfc822.org/pub/mirror/knoppi...07-01-04-EN.iso

Ето я и MD5 сумата: 379e2f9712834c8cef3efa6912f30755

Тази версия подържа ntfs.

Обаче оценявам факта, че можеби най-удобно ще ти е да ползваш winLiveCD.

Редактирано от lastcyrol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не го правя с тази цел,не разбирам толкова и не знам алтернатива за exe файла.просто си играя да променям интерфейса(иконите).подмених го и работи.Подмених също иконни ресурси във shell32.dll, но специално иконите в старт лентата не се промениха.имаш ли идея къде са,по принцип ги видях и ги смених в шела,ама не стана номера.а за мрежата,имаш предвид лан ли?

Тук е обяснено много добре за всички иконки от старт-менюто :) (ако него имаш предвид, а ако имаш предвид шорткътите вдясно от старт-бутона, те са си шорткъти и им се сменят иконките по обикновения начин)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване