Премини към съдържанието
razorblader

Търся скрипт за търсачка на PHP сайт

Препоръчан отговор

Как може да бъде написана търсачка за сайт на PHP,която да прави търсене по няколко зададени критерии -например като търсачката на този сайт - http://www.varnanorth-properties.com/

Някой знае ли готов скрипт,който да прави такова търсене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не схванах от този сайт какво точно ти трябва, но виж тези линкове:

PHP_Website_Search_Script

DGS Search

Search Engines

PS.А защо не и чичо Гугъл като API търсачка :ph34r:

Google API Search Engine Script

Google APIs

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключим апитата за гугъл, то всички други примери са направо ужасни. Булвално решения са сайт с 10 документа на кръст!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това конструктивна критика ли беше или просто обясни на човек с 10 реда как да си направи търсачката ?

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли такъв скрипт да търси в database ,но да е безплатен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах DSG ...

някаде 3 часа съм го углеждал и така и не разбрах каде беше грешката, май скрипта не работи за датабасе а само за файлове.

Даите някои скрипт които да е безплатен и да търси информация от таблици моля ви много ми трябва ... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви таблици ти трябва? За MSql, за MySql, за postgre? Или за ексцелче :-)

Най-добрия скрипт за търсене е скрипта писан конкретно за определена архитектура на базата данни. Общо взето няма готов софт, който да може да прави това което искаш.

Ако си наясно поне малко с бази данни мога да ти помогна за случая ти, но мулти функционално решение няма или и да има ще ужасно тежко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LazCorp ами за mysql. Ако случайно си играл Lineage 2 ще разбереш за какво става въпрос. А аз да напиша скрипт малко трудно ще стане най-много да прерабодя някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
LazCorp ами за mysql. Ако случайно си играл Lineage 2 ще разбереш за какво става въпрос. А аз да напиша скрипт малко трудно ще стане най-много да прерабодя някой.

Не, не съм запознат с тази игра. Ако ми кажеш структората на базата мога да ти помогна с писането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш дай скайп или ирц за да стане по лесно.

Значи какво по точно искаш да ти кажа ? Какво е съдаржанието на самата таблица ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване