Премини към съдържанието
mrmusic

Проблем с преоразмеряване на харддиск

Препоръчан отговор

Имам хард, разделен на два дяла, искам да увелича първия дял за сметка на втория. Смалявам втория с Partition Magic, но като увелича размера на първия (на който между другото ми е ОС) ми показва следното съобщение:

Resizing or moving an operating system partition beyond the 1024 cylinder boundary may make the computer unbootable. Due to INT13 BIOS limitations on some machines, your rescue diskettes may not be able to recover from this situation.

See 'Creating Bootable Partitions' in the user guide for more information on operating system limitations. Moving all or part of an operating system partition above the specified 'Boot Code Boundary' is not recommend.

Какво може да стане ако продължа, да го правя ли и има ли вариант да си увелича С-то без да си изтрия всичко на харда и без да му направя нищо?

Моля ако някой може да помогне да пише.

:help: Благодаря предварително! :wors:

PS: Ще преинсталирам скоро, тей че преинсталацията не ми е проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това предупреждение излиза винаги , когато променяш диск c: .

Ако не го местиш , т.е. да си е от първите сектори , няма какво да се притесняваш.

И един съвет от мен , прави промените с парт.меджик една по една , не по няколко на веднъж , и преди да използваш програмата , пусни по една проверка на партишъните (от windowsa , checkdisk, за c: иска рестарт).

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма проблеми? Мерси много

PS "Ако не го местиш , т.е. да си е от първите сектори , няма какво да се притесняваш." - това ще рече да слагам след С-то, не преди него, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване