Премини към съдържанието
Гости id2578

Photoshop и InDesign пържат CPU-то на 100

Препоръчан отговор

Гости id2578

имам следния проблем след стартиране на фотошоп или индизайн компа започва да се пържи на 100, след 10 минути се нормализира angry.gif , със XP съм, а шопа и индизайна са CS2 с ъпдейт до 4.04 на индизайна и нещо си на шопа....някой да има идея от къде идва проблема? с 1 ГБ рам съм и 2.6 ГХ процесор CELERON D

Редактирано от id2578 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха... аз нямам такъв проблем, а с колко по-слаб компютър работя... Но тази мисъл ме крепи - може да си с много мощен компютър, и пак да ти работи по-зле от моя... Сега малко сериозно... Ти тъй или иначе нищо не казваш. Преди време някой беше инсталирал на компютъра на който работя някакво недоразумение от сорта на нортън антивирус. корел дроу ми забиваше през 5 минути. давам ти само насока...

предполагам, че като цяло някой човек който "много" разбира ти е нацвъкал един куп "полезни" програми... решение на твоя проблем няма. компютъра винаги ще ти е бавен и явно ще имаш проблеми. м/би най-добре е да преинсталираш уиндоуса "на чисто" и да внимаваш какви програми инсталираш. не случайно дадох пример с нортън - оказа се, че нортън и корел влизат в конфликт и не е препоръчително да се слагат и двете на един комп. в последствие може и да са оправили проблема. компютъра ти е сравнително мощен и не е нормално да прави така. антивирус или файъруол също не би трябвало да пречат.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с djagi - може би имаш няква програмка, която ти сканира процесите на машинката и ако това е някое чудовище от сорта на нортъна, колкото и добро име да има, ще си твари и тва е! впрочем помисли си кога последно си форматвал системния си дял. знаеш че при по-сериозно ползване е хубаво през половин до една година да го форматираш. Наистина не е нормално да те мъчи така - моета машинка е клокната до гигабайт с 512 mb sdram и твари до около 90% само при стартиране на тези две програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости id2578

ами да ви кажа честно в момента нямам нито анти вирусна нито файъруол, но преди да форматирам харда бях с кошмарски анти вайръс, , понеже нещо омазах преинсталацията на винбоза, имам съмнения че от предишната инсталация е останало нещо и сега влиза в конфликт с новата...знам ли вече..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване