Премини към съдържанието
pocketrocket

Как се записва DVD диск с филм на Nero?

Препоръчан отговор

Здравейте:) От известно време на сам си купих DVD/RW, но чак сега ми се наложи да записвам DVD за DVD player и установих, че не знам как става. Имам Nero experss. Явно не е същото като да записваш обикновенни data дискове, защото след като се опитах да адд-на файловете Нерото каза, че най-вероятно DVD плейърите няма да го разпознаят и аз се отказах да го пека. След това забелязах, че Nero experss има опция за DVD-Video files. СЛед като го избрах това в полето за аддване на файлове се появиха автоматично две папки - AUDIO_TS и VIDEO_TS. Нещото, което съм си свалил явно има три вида файлове, два, от които не знам с какво разшитрение, но като им гледам иконите явно са аудио и видео. Третия вид са *.BUP Та въпроса ми е какво да правя сега за да си запиша DVD-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накратко: хващаш всичките .ifo, .bup и .vob файлове и ги пускаш в папката VIDEO_TS. AUDIO_TS я оставяш празна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам проблем не мога да запиша DVD използвам Nero 6 Ultra Edition. Значи не съм много наясно със записвачката попринцип. Когато пусна DVD да се записва и ми казва, че ще го записва 2.30 часа , а когато го оставя да се записва накрая нищо не става. Много ви моля помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искам да попитам как мога да запиша (ДВД) диск на който "името" да е повече от 15 символа (примерно: "ENEMY AT THE GATES") и после да се вижда цялото име :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз не знаех как става но когато си сложих новото Неро 8 няма значение колко е дълго името то си ми го записва правилно без да реже от името! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак някой може ли да обясни... (не искам да си сменям с 8-ма версия - аз съм с Nero Burning ROM 6.6.1.15c).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За запис на двд филми препоръчвам програмата CopyToDVD.Казвам го от личен опит.Не е зле и Nero.С други програми някои домашни двд плеъри не разпознават дисковете.При мене е така с Samsung.Записвах всичките си двд филми с Ashampoo Burning Studio 6 и сега самсунга не ги чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За запис на двд филми препоръчвам програмата CopyToDVD.Казвам го от личен опит.Не е зле и Nero.С други програми някои домашни двд плеъри не разпознават дисковете.При мене е така с Samsung.Записвах всичките си двд филми с Ashampoo Burning Studio 6 и сега самсунга не ги чете.

Пиши конкретно по темата... Питам за неро как става, а не коя друга програма да сложа. Ashampoo Burning Studio 6 - че това неро ли е че говориш че не се четяли дисковете. Лично аз до сега не съм имал проблем да не ми се чете диск.

послепис: То се е видяло че май никой не знае нищо по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво? На кое трябва да е? Не е на което си маркирал "максимум от 11...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на долното, толкова ли е сложно?

Това го разбрах, но то мисля че е за дължината на имената на файловете на диска ... дано да играе роля и за името на самия диск.

Мерси все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте! имам проблем със записването на двд-та с неро. По време на записването ми изписва write error и спира записа. веднъж го прави на 65%, друг път на 99%. Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой би ли ми казал, как да запиша 8,4 GB DVD диск? Става дума за филм със меню (като стандартно ДиВиДИ.) ? На диска пише максимална скорост - 2.4х, а Неро го прави на 4х. Не иска да сваля скоростта иначе дискът се изхабява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте! имам проблем със записването на двд-та с неро. По време на записването ми изписва write error и спира записа. веднъж го прави на 65%, друг път на 99%. Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен!

Възможните причини са много, ще ти драсна това, което ми хрумва в момента.

1. Некачествени DVD дискове.

1а. Замърсена записвачка. 1b. Дефектна записвачка.

2. Твърде малък RAM буфер за избраната скорост.

3. Слаб процесор, който не успява да обработва заявките на записващата програма навреме.

4. Проблеми с твърдия диск.

5. Разхлабени кабели.

6. Прегряване на процесора със съответното намаляване на скоростта.

7. Нестабилно работещ RAM.

и пр.

Ако беше дал подробна информация с шотове за това, което правиш, много по-бързо щеше да научиш причината. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес искам да си запиша с Nero Vision 4 един филм, на който му вградих субтитри. След записа (правене на глави и т.н.) субтитрите нали ще си останат и ще се четат и от компа и от DVD плейъри? Досега съм записвал само филми, озвучени на български и затова питам. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем искам да запиша филми а не се получава.отварям си нерото, слагам диск ,избирам мейк дата диск кликам отваря се прозорец,в който има бяло поле и бутони end i delete кликам на END. отивам където са ми филмите Д диск и ги копирам инатискам end ,за да влязат в диска гледам колко байта са израсходили става жълто и натискам бърн и ми изхвърля диска при това сега си ги купих дисковете музика си записвам без проблем. Аз съм с Nero StartSmart

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши конкретно по темата... Питам за неро как става, а не коя друга програма да сложа. Ashampoo Burning Studio 6 - че това неро ли е че говориш че не се четяли дисковете. Лично аз до сега не съм имал проблем да не ми се чете диск.

послепис: То се е видяло че май никой не знае нищо по темата.

Ами то и темата не е за имена на филми в Неро 6 :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване