Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

*.*

Crystal Sphere Error 404 или Kак да задаваме правилно въпроси

Препоръчан отговор

Много хора пуска теми с молба за помощ, но не дават никаква информация за компютъра си и тук трябва да започне едно разпитване на дълго и на широко за целият хардуер, инсталиран софтур и т.н. докато се достигне същината на проблема. Пример за лоша тема:

Заглавие: Проблем с компютъра.

Пост:

Компа ми започна да се даржи странно и не работи добре. Моля кажете какво му има и може ли да се оправи?!?!!?

или

пи4ове, от фчера нешто ми забива кочината и немога да играя ЛОЛ(Ларкравт). айде помагайте штото требва да стана 52 левел и немоа с таа барака angry.gifangry.gifangry.gif

По този начин никой не може да помогне на питащият, освен ако случайно не е наследник на Нострадамус или Ванга. За това имам следната молба към всички които пускат теми за проблеми с компютъра или искат да им се направи конфигурация да дават възможно най-много информация за машините си ако искат помощ. Пример:

Тема:проблем с компютъра:

Пост:

От вчера имам следният проблем с машината. При пускане на игра, след известно време компютърат ми се рестартира сам и после си зарежда Windows нормално. Имам следната конфигурация:

Дъно: едикаквоси (например Epox 8NPA7i)

Процесор: едикакъвси (напр. Sempron 3000+)

Памет едиколкоси и едикаква си марка (напр. 512МB DDR400 A-DATA)

Видеокарта: едикакваси с едикойси драйвер (напр. Galaxy 7300GT 128MB DDR3 с драйвер 91.47)

Харддиск: нек'ъфси(напр. 160GB Seagate 7200.9 SATA II)

Оптично у-ство: едикаквоси(напр. DVDRW NEC 3540A)

Захранване: едикаквоси, едиколкоси вата (напр. Codegen 350W)

Операционна система: едикакваси (напр. Windows 2000 SP4)

Проблемите започнаха онзи ден съсвсм внезапно докато играех и от тогава е все така(или пък: и преди ми е правело този проблем, но доста рядко а от вчера е постоянно) С други програми нямам проблем(или имам едикви си проблеми)

Ако не сте наясно с хардуера в компютъра може да използвате програмки от рода на Everest, която ще ви даде подробна информация за компютъра и дори може да генерира бърз списък на целият ви наличен хардуер и софтуер откъдето можете да извадите необходимите данни.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
  • Харесва ми 26

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано повече хора я прочетат защото не се отнася само за софтуер и хардуер а също и за желания за филми, игри и музика .... да се чудиш понякога какво търси :headphones: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe

Бих добавил към написаното от Lyudmil:

Постовете на бъдат грамотно написани- вярно, не сме литературен форум, но не може в един пост от 300 думи да няма почти никакви точки, запетаи, да не се отделят смислово изреченията. Ето пример за подобно писане:

Значи реших да сменям щайгата защото тази я имам от три години и вече игрите са много силни и неискат да тръгват и искам да ми препоръчате няколко чарка за щайгата значи ще сменя кажи речи всичко първо ще започна от дъното препоръчайте ми едно добро дъно за гейм компютър да може да се сложат поне два платки за RAM DDR3 и да струва около 200лева.Процесора ми е кофти и него ще сменя препоръчайте ми някакъв добър процесор за игри и той около 200 лв също така и RAM-а ще се сменя и кажете колко да взима два по 1 Gb или направо едно от 2Gb DDR3 и кажете колко струват от по 1 и от по 2 GB DDR 3 Ако права грешка че избирам DDR3 поправете ме .Сега идва проблема при видеокартата за нея немога да се ориентирам каква да взема искам да звема някаква която да не я сменям поне дви години ама и на де е някаква много скъпа от порядъка на 350-400 лв защото няма да дам толова за видео картата.Сега да видим хард диск да е може би 320 Gb някъде предложете добра марка качествена и колко струва също така мисля да си сменя и захранването, че е от страти дето вкарва вътре въздух в кутията, а не го изкарва навън и също така към захранването да има има възможност за вкарване не на един хард и едно CD/DVD ами два HDD и едно CD и едно DVD също така ми препоръчайте и да речем три вентилатора или не четири вентилатора за кутията обаче да са добри цената не е от значение за тях важното е да са добри.Всичко ако може да е от онлайн магазин с възможност за доставка по куриер или ако неможе да намерите каде се продават в онлайн магазините може да оставите това на мен и сам мога да се оправя там.

Молбата ми е поне малко да се спазват основните правописни и пунктуационни норми, защото нито аз, нито колегите биха се отнесли сериозно към подобно запитване.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Постовете на бъдат грамотно написани- вярно, не сме литературен форум, но не може в един пост от 300 думи да няма почти никакви точки, запетаи, да не се отделят смислово изреченията

Много правилно.... Но не е напълно правилно .... Ще ви дам един литературен форум, там да видите какво чудо е ... Тук е почти като конгрес на филолози :wors: . Но все пак, ако не можете да пишете грамотно, помолете някой друг със съответните познания да ви помогне, защото иначе "щайгата" ще си остане "кочина", а за "чаркове" хубави няма кой да "метне" "адвайси" (advice=съвет !?!).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всеки ден се пускат нови теми от хора търсещи съвет за нова конфигурация. Моята молба е да описвате по-подробно какво искате. Ето и нещата на които трябва да обърнете внимание:

1. Цена. Най-важното е с какъв бюджет разполагате. Това определя до голяма степен какъв ще е компютъра.

2. Да се уточни какво влиза в цената. (Компютър, монитор, периферия, само определени компоненти и т.н)

3. За какво ще се ползва компютъра. (За игри, за офис приложения, за филми и интернет и т.н)

4. Ако имате някакви предпочитания ги кажете. Ще се опитаме да се съобразим с тях.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Почти всеки ден се пускат нови теми от хора търсещи съвет за нова конфигурация. Моята молба е да описвате по-подробно какво искате. Ето и нещата на които трябва да обърнете внимание:

1. Цена. Най-важното е с какъв бюджет разполагате. Това определя до голяма степен какъв ще е компютъра.

2. Да се уточни какво влиза в цената. (Компютър, монитор, периферия, само определени компоненти и т.н)

3. За какво ще се ползва компютъра. (За игри, за офис приложения, за филми и интернет и т.н)

4. Ако имате някакви предпочитания ги кажете. Ще се опитаме да се съобразим с тях.

Поздравления!

Подкрепям ти идеята, защото в техническите раздели няма гадатели и не може лесно да се отговаря на всеки поотделно за неговите въпроси. Особено е важно за новаците, които скоро са се регистрирали във форума.

Колкото по изчерпателни бъдете с вашата информация, толкова повече ще ви е ползата от разясненията.

zebo_dino - Благодаря!

С уважение:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...