Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Интересно интервю с Митко Бербатов

Featured Replies

Киселото мляко ли ти дава магически сили, питат Бербатов в Англия

_42423457_berbatov416.jpg

Само за един сезон капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов успя да се превърне в абсолютен любимец на феновете на Тотнъм. В самия край на годината Бербатов, който отбеляза 23 гола за “шпорите” в дебютния си сезон, участва в чат на официалния сайт на Тотнъм и отговори на най-интересните въпроси на привържениците. Sportal.bg предлага на вашето внимание цялото интервю с Бербатов, дело на феновете в Англия.

- Кой е любимият ти гол от този сезон и защо?

- Харесвам всички голове, които вкарвам. Аз не съм от хората, които харесват един гол повече от друг, защото всяко попадение е важно за мен. Ако все пак трябва да кажа някой, бих избрал попадението ми срещу Чарлтън миналата седмица. Беше много красиво, от нещата, които правя на тренировки и в мача просто се получават перфектно. Вкарах много хубав гол и срещу Бирмингам по време на предсезонната подготовка и все още се опитвам да намеря видео на това попадение, но не успявам.

- С кой от съотборниците си в Тотнъм се разбираш най-добре?

- С всички! Нямам проблеми с никого, харесвам всички момчета, всички те ме посрещнаха страхотно и да кажа едно или две имена, би означавало липса на уважение към останалите.

- Аз съм голям твой фен и въпросът ми не се отнася до Тотнъм. Мислиш ли, че България ще се класира за Европейското първенство през 2008 година?

- Ситуацията в нашата група наистина е доста тежка, но все още имаме шанс да се класиране и аз съм голям оптимист. Ще дам всичко от себе си, за да помогна на моята страна и съм сигурен, че ще играем на европейското.

- Кой е отборът на сърцето ти?

- В който и отбор да играя, винаги играя с цялото си сърце и давам най-доброто от себе си. Като малък любимият ми отбор може би беше Милан, защото там играеше Марко ван Бастен.

- Много хора те определят като “трансфера на сезона”. Какво е усещането да направиш такова впечатление още в първия си сезон във Висшата лига?

- Страхотно усещане е да се справиш по този начин още в първия си сезон, защото в началото беше много трудно и аз знаех, че ще бъде. Продължавах обаче да тренирам и да се боря за място в отбора и сега всичко е наред.

- Като нападател, колко по-различно е да играеш във Висшата лига в сравнение с Бундеслигата?

- Няма значение на каква позиция точно играеш, когато смениш едно първенство с друго, винаги в началото е трудно и доста странно. Ако след това започнеш да се учиш бързо, няма да имаш проблеми. Надявам, че аз съм направил това.

- Можеш ли да ми кажеш защо играеш добре в Тотнъм, но в националния отбор на България като че ли губиш формата си?

- Лесно е да се забрави какво е направил даден човек за националния отбор на страната си и когато не вкара в един или два мача, винаги е лесно да почнат критиките. Просто погледнете общата ми статистика от мачовете на България и ще видите какво правя за моята страна.

- Изглежда имаш качествата да станеш голям герой като Юрген Клинсман, Гари Линекер, Пол Гаскойн или дори Глен Ходъл. Какво мислиш ти по този въпрос?

- Да стана герой не е това, към което се стремя. Аз съм просто обикновен човек, който се опитва да се радва на времето си тук и да забавлява феновете. Това е най-важното нещо за мен. Ако мога да го направя, ще бъда много щастлив.

- Какво трябва да се подобри през следващия сезон?

- Аз не съм треньор, за тази цел имаме шефове и много добри треньори. Те са хората, които трябва да кажат какво трябва да се подобри. Ние ще слушаме и всичко ще е наред.

Dimitar%20Berbatov_Everton2(1).jpg

- Разбрах, че киселото мляко е много популярно в България. Ти самият ядеш ли и не ти ли дава то някакви магически футболни способности?

- (Смее се). Киселото мляко в България е много вкусно и е специалитет. Всеки българин го обича и аз не съм изключение, но определено не ти дава магически способности...

- Има ли други спортове, които обичаш да играеш?

- Обичам да гледам американски футбол и борба, но да играя - само футбол.

- Каква кола караш в момента, свикна ли с обратното движение или често правиш катастрофи?

- Винаги съм бил фен на Мерцедес и това е колата номер едно за мен. Нямах проблеми да свикна с движението само след два или три дни и досега не съм имал катастрофа.

- Чуваш ли се още с бившите си съотборници в Леверкузен и интересуваш ли се от резултатите на Байер?

- Имам много приятели в Леверкузен и редовно си говоря с помощник-треньора, който много ми помагаше през годините, прекарани там. Разбира се, гледам техните мачове, когато мога и проверявам в интернет как върви отборът. Леверкузен беше пет години от моя живот и няма да го забравя.

- Срещу кой защитник ти беше най-трудно да играеш, в Англия и на международно ниво?

- О, играл съм срещу много страхотни и талантливи защитници и да кажа само едно име би било прекалено трудно. Всеки един, срещу когото се изправиш, дава всичко от себе си, за да защити своята врата и затова не мога да избера само един.

- Не се ли изнервяш от лентата са коса по време на мачове?

- Не, нямам проблеми с нея.

- Защо избра Тотнъм? И впечатли ли се от начина, по който влезе в сърцата на феновете?

- Избрах отбора заради факта, че от Тотнъм ме искаха от самото начало, държаха на мен, винаги са ме харесвали и искаха да играя тук. Те бяха първият отбор, който се свърза с мен. Оценявам го и това е причината да избера да дойда тук. От първия ми ден феновете бяха страхотни, много ме подкрепяха и съм им много благодарен за това.

- Спомена, че съотборниците ти са те приели много добре, но можеш ли да посочиш една или две причини, заради които толкова бързо се вписа в тима?

- Казвам го през цялото време - стана така заради момчетата в тима, които ме приеха чудесно от самото начало. Това е основната причина. Когато отиваш в друга страна и в отбор, където не познаваш никого, разбира се, си доста нервен. Но когато видиш как се отнасят и как те посрещат останалите, се успокояваш и си способен да покажеш своята игра.

Dimitar%20Berbatov_Fulham.jpg

- Какви са най-големите предизвикатеслва за играч, който идва в Англия от чужбина и какво би посъветвал чуждестранните футболисти, които ще дойдат през следващия сезон?

- Няма значение дали идваш от Германия, Италия, Испания или България, ти идваш в най-доброто първенство в света и трябва да свикнеш бързо с темпото на игра, единоборствата и страстта на феновете към футбола. Добре е да знаеш езика, на мен ми помогна много възможността да комуникирам с играчите от началото. Ако искаш да успееш, трябва да тренираш, да работиш много здраво и тогава няма начин да се провалиш.

- В някои гостувания в Англия и в Европа беше аплодиран дори от противниковите фенове. Какво е чувството да получаваш такова уважение от феновете в цяла Европа, а не само на твоя тим?

- Беше наистина много приятно и тези моменти са останали в съзнанието ми. Няма значение, когато играеш далеч от дома и феновете те освиркват, това е нормално във футбола, те подкрепят своя отбор. Аз винаги се опитвам да забавлявам феновете, които гледат мача и за мен, когато излизаш от игра и получаваш аплодисменти от противниковите фенове и от твоите собствени, това наистина е нещо голямо. Показва, че си си свършил добре работата.

- Кого би избрал за “Играч на сезона” в Тотнъм?

- Не искам да казвам едно име, защото според мен всички момчета се справиха чудесно. Всички заедно постигнахме успехите през този сезон и не може да се посочи един играч.

Dimitar%20Berbatov_verybig.jpg

- Когато играя футбол в двора с баща ми, играя с твоето име. Когато ти си бил малък, като кого си искал да бъдеш?

- Когато аз бях малък, много харесвах Марко ван Бастен и Алън Шиърър и когато играехме и аз бях с топката, винаги си избирах тези имена. Когато пораснеш, си мислиш, че това е доста глупаво, но тогава поглеждаш назад към това време и осъзнаваш, че то е било много специално.

- Знаеш ли, че феновете те обожават и какво е чувството, когато скандират името ти от трибуните?

- Когато феновете скандират името ми, това ме прави щастлив, но също така ме кара да се чувствам малко неудобно. Усещането е страхотно и аз наистина го оценявам. Ще се опитам да продължа да вкарвам и да ги забавлявам.

Браво! :speak:

sportal

Редактирано от electric (преглед на промените)

Явно днес е изял доста кисело мляко!!!!

Да ядат и Беларус, и Румъния, и Холандия, че да ни върви икономиката напред!! :whist:

Добро и дипломатично интервю. Преди няколко дни в магазина беше един ирландец с тениска на Тотнъм, като му казах, че съм от България, се зарадва страшно много. Бил голям фен на Митко и имал повечето мачове на запис. Харесва и Стилиян, и Мартин и ми пожела успех за мачовете с Беларус. Стана ми едно приятно ... уважават ни.

Това интервю е поредното доказателсто, че Бербатов е голям спортист и голям човек, за разлика от много други.

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.