Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравете съфорумци.

Та, сега мисля да мина на широкоекранен TFT монитор, като съм се спрял на един от Тези двата: Dell E228WFP и Samsung 226bw . Цената на Dell - а е по - добра, а и като гледам, цветовото представяне също. Но това е на картинка. Виждал съм в действие само Samsung - a, и останах впечатлен. В www.hardwarebg.com обаче прочетох много обри отзиви за Dell E228WFP. Ако някой е ползвал, виждал или тествал поне едното, нека драсне 2 реда, ще му бъда благодарен.

Не отказвам и други предложения.

До модераторите:

Даснах 2 реда в тема "Въпрос за избор на LCD монитор", но от вчера никой не писа, затова изнесох поста си тук.

ПП: Myd, знам, знам, TN матрица, ама с другите при този размер на диагонала цената отива в космоса!

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм пред същата дилема и докато се чудя поръчах дела от прогрес -чакам да се обадят да потвърдя поръчката

не знам за срока на доставка,обаче ще си взема и самсунга че ми трабват два монитора обаче като чета мненията май дела е по добрия избор.Дано някой сподели преки впечатления.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На каква цена ти го дават Dell - a?

http://www.progress.bg/catalog/ProductDeta...x?productID=480 може да се пазарува от там без ддс

има малка грешка Избор на шир(и)коекранен 22 инчов монитор

Редактирано от sotneron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
http://www.progress.bg/catalog/ProductDeta...x?productID=480 може да се пазарува от там без ддс

има малка грешка Избор на шир(и)коекранен 22 инчов монитор

Грешката оправена.

Това за ДДС-то как става, дай, че ме заинтересува. Все пак ако го взема за $365,00 без ДДС, това си е 529 лева, което е направо БЕЗ ПАРИ!

Прочете ли това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм,незнам но аз като гледам Samsung-aпревъзхожда отвсякъде Dell-a а.Като ще даваш толкова пари поне да е за нещо добро,разбира се най-добре се преценява като ги видиш един до друг,а и гаранцията е важна.Аз лично преди година и половина си взех един Samsung и съм страшно доволен от качеството и картината,че ги дават и със супер гаранция но като гледам едва ли ще ми е нужна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи поръчваш през нета после те ти звънят на оставения от теб тел. да потвърдиш поръчката и казваш че не искаш с ддс.Това съм го чел във форума не е от личен опит.Аз съм поръчал през нета и сега чакам да ми се обадят, само че монитора ще е служебен и с фактура, затова аз ще го взема с ддс.Доколкото знам се чака но незнам колко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това тук:

"We also see a label indicating the monitor model, code number, serial number, and power requirements. The S following the model number (226BW) on the first line of the label indicates that this is a true Samsung TN Panel and not a panel made by another manufacturer. If you're buying this monitor, try and find one with the Samsung panel instead of the also reported AOC panel indicated by an A after the model number.

http://www.overclockersonline.net/images/a...pkg10.jpg"

Което казва, че ако матрицана на самсунга не е самсунг, значи "е*и се из отзад, щото дугото е същото, което вкарват в Дела....

Цялата статия : тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хмм,незнам но аз като гледам Samsung-aпревъзхожда отвсякъде Dell-a а.Като ще даваш толкова пари поне да е за нещо добро,разбира се най-добре се преценява като ги видиш един до друг,а и гаранцията е важна.Аз лично преди година и половина си взех един Samsung и съм страшно доволен от качеството и картината,че ги дават и със супер гаранция но като гледам едва ли ще ми е нужна.

На хартия е така но хора купили въпросния самсунг се оплакват от някаква линия в горната третина на екрана мисля че беше и червен оттенък на черното-освен това е версията с А матрица в БГ разбирай по лошата,няма как да го тестваш в Техното защото всички са на сплитер от 1 комп и дори да случиш на любезен продавач което е много трудно в тази верига маг. и да ти го закачи само него компа им не подържа нативната рез. на монитора а за DVI изобщо да не говорим.Дела пък го виждаш чак като ти го доставят,но фирмата гарантира замяна при какъвто и да е дефект вкл. изгорял пиксел.

Виж това тук:

"We also see a label indicating the monitor model, code number, serial number, and power requirements. The S following the model number (226BW) on the first line of the label indicates that this is a true Samsung TN Panel and not a panel made by another manufacturer. If you're buying this monitor, try and find one with the Samsung panel instead of the also reported AOC panel indicated by an A after the model number.

http://www.overclockersonline.net/images/a...pkg10.jpg"

Което казва, че ако матрицана на самсунга не е самсунг, значи "е*и се из отзад, щото дугото е същото, което вкарват в Дела....

Цялата статия : тук

Знам го това но в Техното е само А.Деловете всяка партида е с различни матрици и ревизии на монитора,така че работата е само на късмет.Този модел на самсунг се прави в Словакиа незнам дали е за добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има само "А"? Това е озадачаващо. Току що видях един Hanss-g HW223 - нямаш си на представа каква картина извади! И ебати ъгъла на видимост. Невероятно!

@hellraider,

В момента ползвам 960BF, който е много добър, обаче аз не съм доволен от него. Така че... ще почакам да се развие темата, ще погледам още, и накрая купувам.

На хартия е така но хора купили въпросния самсунг се оплакват от някаква линия в горната третина на екрана мисля че беше и червен оттенък на черното-освен това е версията с А матрица в БГ разбирай по лошата,няма как да го тестваш в Техното защото всички са на сплитер от 1 комп и дори да случиш на любезен продавач което е много трудно в тази верига маг. и да ти го закачи само него компа им не подържа нативната рез. на монитора а за DVI изобщо да не говорим.Дела пък го виждаш чак като ти го доставят,но фирмата гарантира замяна при какъвто и да е дефект вкл. изгорял пиксел.

Искаш да кажеш, че всяка ревизия на DELL е с различна матрица? Това е невероятно! имаше един сайт за тест на матриците, сега обаче не мога да си споня кой е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПП: Myd, знам, знам, TN матрица, ама с другите при този размер на диагонала цената отива в космоса!

То и като гледам, почти не се намират 22" модели с различна от култовата TN матрица ;)

Изчетох теста от линка, определено Samsung-ът е напред.

Тези 2ms grey to grey си казват думата.

Също така поддържа автоматично регулиране на интензитета на лампите, димек динамичен контраст, който може да достигне съотношение 3000:1.

Лошото е, че няма възможност за регулиране на височината, то и Dell няма.

В теста си видял, че ако гледаш монитора отдолу, например филмец от леглото, става лошо (добре че съм с PVA).

Все ще намериш в БГ 226BW с матрица на Samsung, иначе тази AOC версия явно е "подарък" за по-западналите географски региони като нашия biggrin.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма, пуснал съм ухо в КиК, в Стантек, Voodoo, Мост, 2-3 благоевградски фирми, Асбис, Аргус и къде ли не! Никой не дава инфо още. вика - ЧАКАЙ. Ами са? А от ЦАПК Прогрес за дела - ни стон, ни звук! Проверих в Индек България - там няма. Чакали. Абе.......общо взето чакане му е майката.

Накрая ще хвана да си остана с моята тояга, която намерих да я продам за 500 лева с 1 година и 8 месеца остатъчна гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тояга? В jar казваш. Е щом го имат там - значи и на друго место го има, да го е.

Инак мога да си взема самсунга за 680 с ДДС / такава цена съм договорил /, и като го мина през фирмата, дърпам дърпам ДДС - то и всичко излиза тип-топ. Доплащам само 67 лева. Дела без ДДС съм описал колко ми излиза. Разликата е минимална.

ПП: Под тояга имах в предвид моята стара такава....надявам се за нея говориш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нея, за нея ;)

Интересувай се и за гаранцията и броя мъртви пиксела за смяна и внимавай да не попаднеш на A модела.

Dell-ът не е лош, разбрах че си гледал Samsung-a на живо, ако можеш преслушай и Dell-a за всеки случай cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - лошото е, че никъде не могат да открият "S" матрица. Което е мнооого лошо, щото трябва да взимам дела на сляпо. Просто няма къде да го видя....

Утре чакам поледен отговор от един дилър на Стантек, който ми обеща да изрови всичко, къде що има по КиК на за самсунга....

ПП: Всичките самсунги в България, поради факта, че вносител е "КиК Електроникс" са с матрица "А". Тъжен факт. Кофти подсветка. Гледах го в Техномаркета / отнесох си компютъра, за да го тествам тоз монитор /. Няма проблеми с реакцията, имам проблем с видеокартата - игрите са тегавиииии. Нищо, ще си взема 7900ГС при първа възможност :whist:

Поръчах Dell - а, гаранция за мъртви пискели дават.......... обаче ще го видим като пристигне. Тежко е.

Така, сега да се похваля с новата придобивка. Поради доброто отношение на ЦАПК Прогрес към своите клиенти на дребно, се принудих да взема Samsung 226BW, пък макар и с матрица "А". И резултатът бе ....... НЯМАМ ДУНМИ. ВЕЛИКОЛЕПЕН ПРОДУКТ!!! 3 часа вчера само го гледах, не може да се сравни с нищо, което съм ползвал до сега. Невероятен е!!!

Цветовете - хм, след малко игра, търсене из нета и т.н., попаднах на това. След инсталирането на файла и рестарт на PC - то цветовете бяха невероятни. Няма база за сравнение с нито една ТN матрица, която съм виждал до момента. Колкото до времето за реакция и ъглите на видимост - не съм имал възможност да го погледна отдолу, но отстрани те са огромни, при игри не може да се усети, че играеш на LCD TFT монитор.

Препоръчвам този модел за всички желаещи покупката на 22" широкоекранен монитор, макар в България да е налична единствено на "A" матрицата....... която наистина е произведена от "AUO".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Най - лошото е, че никъде не могат да открият "S" матрица. Което е мнооого лошо, щото трябва да взимам дела на сляпо. Просто няма къде да го видя....

Утре чакам поледен отговор от един дилър на Стантек, който ми обеща да изрови всичко, къде що има по КиК на за самсунга....

ПП: Всичките самсунги в България, поради факта, че вносител е "КиК Електроникс" са с матрица "А". Тъжен факт. Кофти подсветка. Гледах го в Техномаркета / отнесох си компютъра, за да го тествам тоз монитор /. Няма проблеми с реакцията, имам проблем с видеокартата - игрите са тегавиииии. Нищо, ще си взема 7900ГС при първа възможност :angry:

Поръчах Dell - а, гаранция за мъртви пискели дават.......... обаче ще го видим като пристигне. Тежко е.

Така, сега да се похваля с новата придобивка. Поради доброто отношение на ЦАПК Прогрес към своите клиенти на дребно, се принудих да взема Samsung 226BW, пък макар и с матрица "А". И резултатът бе ....... НЯМАМ ДУНМИ. ВЕЛИКОЛЕПЕН ПРОДУКТ!!! 3 часа вчера само го гледах, не може да се сравни с нищо, което съм ползвал до сега. Невероятен е!!!

Цветовете - хм, след малко игра, търсене из нета и т.н., попаднах на това. След инсталирането на файла и рестарт на PC - то цветовете бяха невероятни. Няма база за сравнение с нито една ТN матрица, която съм виждал до момента. Колкото до времето за реакция и ъглите на видимост - не съм имал възможност да го погледна отдолу, но отстрани те са огромни, при игри не може да се усети, че играеш на LCD TFT монитор.

Препоръчвам този модел за всички желаещи покупката на 22" широкоекранен монитор, макар в България да е налична единствено на "A" матрицата....... която наистина е произведена от "AUO".

Съжалявам, че съживявам темата но просто не се сдържах. Виждам че последния коментар е от юни. Аз си купих същия монитор от Техномаркет юли и е S серия (който не вярва мога да снимам монитора отзад). Специално погледнах когато го разопаковаха. Наистина монитора е ВЪРХА. Цветовете се настройват, дори и без ICL файла, просто трябва да се настроят по правилния начин от менюто на монитора (или с MagicTune програмата за по-лесно - свързва се със хардуера и бута настройките на монитора директно от компа). Контраста е МНОГО добър (по ярък монитор наистина не бях виждал), същото важи за времето на реакция. Недостатък - малък ъгъл на виждане, по хоризонтала няма проблеми, но по вертикала си личи. Все пак го препоръчвам на всеки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Не, че съм голям привърженик на Samsung, обаче след доста четене из форумите се навих да си взема Samsung Syncmaster 226BW , независимо от буквата след модела:

Summary: I called Samsung today and was told by a technical service representative that there is NO difference between the three "versions" of the 226BW monitor. The letters refer to the specific SAMSUNG manufacturing plant at which the panel was produced. S stands for South Korea, A for Mexico and C for (you guessed it!) China. All are manufactured to the exact same specifications and are subject to the same quality controls.

.

If you compare two monitors with the same location code -- S, A or C -- you are likely to find minor differences between them, as a matter of course.

.

Apparently someone posted on NewEgg some time ago about tests done with the S monitor, and the legend grew from there.

За съжаление нямам възможност да го видя на живо преди да го купя, но обещавам да пиша за впечатленията си след това... От 3 години съм със SyncMaster 959NF и нямам особени забележки.

Някой да знае каква е разликата м/у SAMSUNG SM226BW и LS22MEWSFV??? :speak:

http://reviews.pricegrabber.com/flat-panel...ors/m/32830843/

Редактирано от geoton4 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване